Anlık Deprem Bildirimleri

• Tüm gözler Marmara deplemi üzerine odaklandığı için ,diğer bölgelerde ki depremlerin haber değeri malesef çok az oluyor

• Resmi Gönderi

Allah korusun olur geçer batarız..Arkası ise tam bir reklam kampanyası olur..Tv lerde programlar,pazu gösterenler.var oldu olacak diyenler,ben demiştim diyenler.
    Evleri yıkılanlar ah edenler evi yapanlar vay nasıl olmuş,yapmış,yapılmış?
    ohoooo hiç boşa kürek sallamayalım @Lvnt00 hocam

• Deprem gibi afet tarzı doğa olaylarına karşı ,gerektiği kadar önlem almıyoruz ve sonuçta can yakıcı bi tablo olduğunda ,sonra ki süreci özetlemişsin zaten dayım @whisper

• Resmi Gönderi

Deprem gibi afet tarzı doğa olaylarına karşı ,gerektiği kadar önlem almıyoruz ve sonuçta can yakıcı bi tablo olduğunda ,sonra ki süreci özetlemişsin zaten dayım @whisper

Şeytanı ciddiye alıp, hiç sağa sola kıvırmadan,sert bir tutumla,kanunla bir yere mıhlamanız lazım.Yetkililer de ciddi değil ve boşvermişler.
    Siz ciddiye alıp,hatta birde ŞEYTAN diye üstüne basa basa anlatır,kanunlarla sabitlerseniz ŞEYTAN olarak bilinir elden ne gelirse yapılır.
    Hala ŞEYTAN demeyip,bir toplumun dediği gibi NURUZİYA derseniz,yumuşatırsanız iş işten geçer gider

• Resmi Gönderi

Ampulu bulmamış ama geliştirmiştir Mehmedim..Edison yenilgiyi tatmamak için kendi ampullerini şehrin aydınlatması icin vermemiştir.Cok kısa zamanda Tesla hem edisonun ampulunden dayanıklı hemde daha iyi ışık veren bir ampul yapmıştır.Dunyada patent buluş anlamında,radyodan tut kumandaya cep tel telsiz e kadar herşey Teslanindir.

• Resmi Gönderi

Çaresizlik bu olsa gerek.Ne kadar güçsüz ve aciz durumlara gebeyiz,Allahım test etmesin hiç kimseyi

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Resmi Gönderi

Şincan'da deprem! Çok sayıda ölü!

Çin'de Uygur Türklerinin yaşadığı bölgede meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki sarsıntı, 1500'den fazla evin yıkılmasına yol açtı.
    En az 23 kişinin öldüğü depremde enkaz altında kalan kurbanların çıkarılması için yoğun çaba sarfediliyor.

Çin'in batısındaki Şincan Özerk Bölgesi'nde Taxkorgan kasabasında 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çin resmi haber ajansı Xinhua'ya göre depremde en az 23 kişi hayatını kaybetti. 1500'den fazla ev yıkıldı..ABD Jeolojik Araştırmalar kurumu, Şincan Özerk Bölgesi'ndeki depremin merkez üssü, İpek Yolu'nun tarihi kenti Kaşgar'ın yaklaşık 213 kilometre güney batısında yer alan Taxkorgan kasabası olduğunu duyurdu.

• Resmi Gönderi

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde meydana gelen 5.1 şiddetindeki depremin ardından hasar meydana gelen Gölmarmara ilçesine bağlı
    Tiyenli Mahallesi’nde çadırlarda yaşam 2. gününde devam ediyor.
    Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde geçtiğimiz 27 Mayıs Cumartesi günü meydana gelen 5.1 şiddetindeki deprem sonrası evleri hasar gören ailelerin çadırlardaki yaşamları devam ediyor.
    Deprem nedeniyle en çok hasarın meydana geldiği Gölmarmara ilçesine bağlı Tiyenli Mahallesi’nde kurulan çadırlarda vatandaşların bekleyişi sürüyor.
    Böylesi bir depremi ilk defa yaşayan vatandaşların bazıları ise ilçeyi terk ederek çevre ilçelerde yaşayan akrabalarının yanına sığındı.
    Depremin ardından kurulan çadırlarda annesiyle birlikte yaşayan Osman Avcı, AFAD’ın hızlı müdahalesinden memnun olduklarını belirterek, "Depremler beklenmedik şekilde oluyor.
    İlk gün annem buradaydı. Panikle dışarı kaçmış. Depremleri çok sert hissediyoruz. Sallantılar oluyor. Depremin ilk gününde hemen çadır geldi. AFAD ekipleri çadırımızı kurdu. Memnunuz. Bir problemimiz yok şu anda. Devletimiz yanımızda bizim" dedi.
    Deprem nedeniyle evleri hasar gören ve çadırda yaşayan Hanife Şahin ise "Akşamları yatamıyoruz. Korkuyoruz. Akrabalarımızın evinde kalıyoruz. Eşyalarımızı dışarı çıkarttık. Yapabildiğimiz kadar bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ben korkuyu atlatamadım. Böyle bir depremi ilk defa yaşadık. Daha önceden de deprem oldu ama bu gürültüyle geldi. Ben bile hala şoktayım. Hayat çok zor geçiyor" diye konuştu.