Anlık Deprem Bildirimleri

• Madencileri iş bilen adamları çok geç gönderdiler deprem bölgesine AFAD falan hikaye TTK madencileri değişik şekillerde kurtarmalar yapıyor Zonguldaklı olduğum için bazen o kadar gururlanıyorum ki

❤💙 EN BÜYÜK TRABZONSPOR ❤💙

• Resmi Gönderi

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Resmi Gönderi

6 Şubat Günü yaşanan felaketin acısını, duygularımı ve öfkemi her yere yansıtmamak için kendimi elimden geldiğine tutuyorum beş gündür. Diyebileceğim tek şe şu, herkese, bütün halkımıza ve özellikle bölgedeki felaketten doğrudan etkilenen vatandaşlarımıza başsağlığı diliyorum. Bölgenin tamamında onlarca senedir inşaatlarda ve diğer her türlü kurumda yapılan liyakatsızlıklar, ihmallere, afetin göz göre göre geleceği belli olmasına rağmen, hiç bir önlem alınmamasına ne kadar laf etsem azdır. Buradaki insanların, etkilenen herkesin hakkı kesinlikle ödenemez. Hiç bir şekilde de "kader" denerek geçiştirilemez. Ülkemiz yüzlerce yıldır bu tarz depremlerin merkezi olmuştur. Bildiğiğimiz ve hatırladığımız en yakın felaket 1999 depremiydi. Yirmi seneden fazla geçti, değişen tek şey görüntüleri ve gerçekleri yansıtabilecek telefonlar oldu. Diğer her şey aynı. Ne desem bilemiyorum.

Daha fazla bu konuda öfkemi dile getirmeden ben işin bilimsel tarafından birkaç bilgi paylaşayım. Mw 7.7-7.8 büyüklüğüne olduğu tespit edilen ilk depremde, bölgedeki atım ve kayma yer yer 3.5-4 metre olarak tespit edildi. Yırtığın uzunluğunun ise yapılan ilk tespitler 300-400 kilometre kadar olduğu belirtiyor.

Harici İçerik twitter.com
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici İçerik twitter.com

Image

Image

Image

Image

Image

Peki bundan sonra ne olabilir?

Image

Bu depremlerin ardından Adana civarında başlayıp Akdeniz'e çıkan fay hattı ile birlikte, Ölü Deniz Fay zonu üzerine de enerji bindi ve biliniyor ki, buralarda da sismik boşluklar (deprem beklenen yerler) var. Ki bu faylar da 7.0 üzeri deprem üretecek kapasitede. Umuyorum ki Hatay ve civarı yakın bir zamanda bir dev depremle daha sarsılmaz.

• Resmi Gönderi

Her depremin ardından Marmara ve İstanbul depremleri konusunda SADECE konuşulması ve hiçbir şey yapılmaması da, burada yaşanacak depremin sonucunun da farklı olmayacağını, tam tersi, ülkenin en büyük felaketi olacağını tahmin etmek zor değil. Tabii o da ekonomimizin %60'ının merkezi olan Marmara'daki bu felaketten sonra ortada Ülke kalırsa.

• depremin 108. saatinde hatay antakyadan bir çocuk sesi duyuldu ALLAHUEKBER çıkarılacak inşaAllah

...

• 17 18 yaşında genç bir çocuk idrarını içerek hayatta kalmayı başardı HELAL OLSUN SANA ÇOCUK Selam

...

• Arkadaşlar iyi geceler. Bu kişi benim bir arkadaşım. Ben elimden geleni yaptım ama destek olmak isteyenler olursa bana ulaşsın lütfen. Beterin de beteri varmış gerçekten Allah tüm depremzede vatandaşlarımıza yardım etsin.

TR86 0001 0090 1028 2605 4050 01

Yaren Gönen

• Resmi Gönderi

Lisede coğrafya hocamız derse girdi ve ilk olarak arkadaşlar ilk dersim ve sizler ilk ögrencilerimsiniz ben askında jeoloji mühendisiyim (İTÜ)anakara oluşumlarını araştırıyorum ve kıta hareketleri ve yeryüzü şekillerinin oluşumu uzmanlık alanım ve direk derse geçiyorum sizin bir kaç konuda fikrinizi almak istiyorum dedi haritayı açtı ve sizce Türkiye neden yarımada neden etrafımız sularla çevrili ? Oradan Alp Himalaya dağ kıvrımının son kısmı kuzey Anadolu fay hattına ve oradan Güney’imizde ki Arap toprakları ve Afrika kıta levhasının yaptığı baskıya kadar bir çok konuya değindi ve ben size anlatıyorum bunu sizde herkeze anlatın 10 larca sismik boşluğun üzerinde yiz ve topraklarımızın altında pimi çekilmiş bir el bombası gibi her an harekete geçecek bombalar ile yaşıyoruz gittiğiniz şehirlerde fay hattı varmış yokmuş İnan’ın hiç önemli değil çok daha tehlikelilerinin üzerinizde bu binaların altına giriyoruz ben size bu sene daha çok bunları anlatıcam bunun için öğretmenlik yapma kararı aldım gelecek 10 yıllarda bu ilk dersi her zaman hatırlayacaksınız arkadaşlar hiç birimiz güvende değiliz dedi ödevlerini verdi haftaya görüşürüz dedi çıktı gitti. Kendisi anlatmadı hiç ama ailesi Adapazarında depremde hayatınlarını kaybetmiş. Ve hala daha her depremde hocamın anlattıklarının ne kadar doğru olduğunu anlıyorum. Bize iyi bir eğitim verdi episantr dan faylanmanın nasıl geliştiğine doğrultularına kadar öğretti. Bende size hocamın dediğini ileteyim arkadaşlar şakın bu şehir güvenli falan gibi düşünceye kapılıp tepkinizi ve tedbirinizi bir kenara bırakmayın hiç birimiz güvende değiliz açın haritayı bakın etrafımızda ki suların ortasında bu toprakların yükselmesinin bir sebebi var

• Harici İçerik twitter.com

Twitterda rastladım alakası yok diye düşünüyorum ama belki görenler vardır yine

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Aurora Borealis ().

• Harici İçerik twitter.com

Twitterda rastladım alakası yok diye düşünüyorum ama belki görenler vardır yine

Bulut bursada olmuştu galiba.Bende depremle bulutun bir alakası olmadığını düşünüyorum.

• Resmi Gönderi

119.saat

kahraman Maraş ta Kamil Can adlı gencimiz kurtarıldı, 🤲 sırada bebek var Hatay da..

Ekipler adım adım bebeğe yaklaşıyorlar.

Allah'ın izniyle olmaz diye bir şey yok..

inşallah