Coronavirus COVID-19 Güncelleme ve Bilgilendirmeler

• Resmi Gönderi

can abi bu corona virüsü 1 hafta içinde türkiyeyi etkilicekmiş öyle diyolar ben çok korkuyorum ya nolur yetkili biri güzel bir açıklama yapsın ya lütfen çok korkuyorum:-(

Öleceğimiz varsa ölürüz aslanım :D

Gelmişse ortaya çıkar 1-2 haftaya en geç. Sınırları ve hastalık olan ülkelerle uçuşları iptal ettik zaten.

• Resmi Gönderi

KORONOVİRÜS ten arınmanın yollarından birisi olduğu söylenen maskelerin tanesi 20 tl bu maske en pahalısı bir de . ama daha pahalısı n serisi maskeler şu an ülke genelinde zor bulunabilir nitelikte belli partikülleri arındırabilecek niteliktedir.

• Resmi Gönderi

KORONOVİRÜS ten arınmanın yollarından birisi olduğu söylenen maskelerin tanesi 20 tl bu maske en pahalısı bir de . ama daha pahalısı n serisi maskeler şu an ülke genelinde zor bulunabilir nitelikte belli partikülleri arındırabilecek niteliktedir.

Biz maden ocağında arın dediğimiz yerde bu maskeleri kullanıyoruz. Arın dediğimiz yer 1 metreye 1 metre. havalarinsesi.com/attachment/8544/

• Resmi Gönderi

Biz maden ocağında arın dediğimiz yerde bu maskeleri kullanıyoruz. Arın dediğimiz yer 1 metreye 1 metre. havalarinsesi.com/attachment/8544/

Allah korusun ama senin bu maskelerin takıp sokaklara cikmak..

Risk hala yüksek bakalım neler bekliyor bizi .2020 yılı fena girdi hayatımıza..

Bu maskenin ne gibi özellikleri var abim..

Resmini koymuşsun bide marifetlerini yaziver bir cankurtaran olarak:)

• Bu arada hastalığın çözümü üzüm sirkesi bulundu diyenler vardı irüs ilk çıktığında. Ne kadar doğru bilemem ama eğer ki diyelim. Virüs Türkiye'ye geldi bize bulaştı aklınızda bulunsun hazırlarsınız.

• Aman hijyene dikkat edelim. Bakın İran'a kadar ulaşmış virüs. Çokta uzağınımızda değil. 14 günlük kuluçka döneminden sonra Türkiye'de görülmesi an meselesi. Dikkat edelim temiz olmaya.

• Resmi Gönderi

İtalya ve İran'da virüs hızlı bir biçimde yayılmaya başlayabilir önümüzdeki günlerde.

havalarinsesi.com/attachment/8554/

Aktif Vakalar düşüşe geçti fakat İtalya, İran gibi ülkelerdeki yayılma hızı nedeniyle yine artabilir.

havalarinsesi.com/attachment/8555/

Ülkemiz sınır kapılarını kapamasına rağmen şu sıralar aramızda virüsü kuluçka olarak taşıyan insanlar olabilir. Başkalarıyla yakın temastan uzak durmaya çalışın.

• Can abi okula gitmesem mi acaba. Ben öleyim ailemden birisine Bir şey olmasın o kafadayım. Gerilmeye başladım ben.

• Resmi Gönderi

Can abi okula gitmesem mi acaba. Ben öleyim ailemden birisine Bir şey olmasın o kafadayım. Gerilmeye başladım ben.

Yusuf şöyle söyleyeyim sana, okula gitmemek için güzel bir bahane evet ama salgınlardan korunmanın yolları da var. Dışarıdayken bir çok insanın dokunduğu şeylere dokunmayarak, dokunsan dahi ellerini suratına götürmeyerek ya da sık sık yıkayarak korunabilirsin.

Okulda sınıfı sık sık havalandırabilirsiniz. Başkalarıyla her türlü yakın temastan uzak durursan yine bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Titiz olmak lazım sadece.

Baktın sınıfta en belirgin 3 semptom (belirti) olan öksürük, ateş ve nefes darlığı tarzı rahatsızlığı olanlar artmaya başladı okula gitmemek en iyi seçeneğin olur. Çünkü velilerde hasta olan çocuklarını okula göndermemek yeni nesilde alışkanlık haline getirilmemiş.

• Yusuf şöyle söyleyeyim sana, okula gitmemek için güzel bir bahane evet ama salgınlardan korunmanın yolları da var. Dışarıdayken bir çok insanın dokunduğu şeylere dokunmayarak, dokunsan dahi ellerini suratına götürmeyerek ya da sık sık yıkayarak korunabilirsin.

Okulda sınıfı sık sık havalandırabilirsiniz. Başkalarıyla her türlü yakın temastan uzak durursan yine bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Titiz olmak lazım sadece.

Baktın sınıfta en belirgin 3 semptom (belirti) olan öksürük, ateş ve nefes darlığı tarzı rahatsızlığı olanlar artmaya başladı okula gitmemek en iyi seçeneğin olur. Çünkü velilerde hasta olan çocuklarını okula göndermemek yeni nesilde alışkanlık haline getirilmemiş.

Zaten bugün sınıf hocamız bu konuda konuştu temizliğe dikkat edin diye. Bizim sınıfta bunlara dikkat eden yok lütfen dikkat edin temiz olmaya özen gösterin diye konuştu. İrana kadar dayandığını görünce sınıf arkadaşlarım pek bir şaşırdı. Şu ilk 20-25 gün çok tehlikeli. Pencereyi havalandırmak için fazla açmayacağım. Özellikle 1 hafta sonra.

• Ama virüsün sıcağa dayanıklı olmadığını söyleyenler vardı. Eğer virüs gelirse kısa sürede havanın ısınmasıyla fazla kayıp vermeden kurtarabiliriz bence

• Resmi Gönderi

Ama virüsün sıcağa dayanıklı olmadığını söyleyenler vardı. Eğer virüs gelirse kısa sürede havanın ısınmasıyla fazla kayıp vermeden kurtarabiliriz bence

Havalar ısınırsa eğer çok sıkıntı yaşamadan atlatılır fakat Mart da serin geçecek gibi duruyor maalesef.

• Havalar ısınırsa eğer çok sıkıntı yaşamadan atlatılır fakat Mart da serin geçecek gibi duruyor maalesef.

Aman vazgeçtim soğuk gelmesin.

• Allah'tan Şubat sonlarına kadar bize karşı tehlikeli bir durum olmadı eğer gelirse fazla sıkıntı yaratmadan havanın ısınması lazım. Yoksa virüs yüzünden hayatımız kararır