Trakya Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Bu konuda Trakya Bölgemizde bulunan şehirlerin tahminleri, uyarıları, yorumlamaları ve tartışmaları yapılacaktır. İyi forumlar :)

• Resmi Gönderi

Dostum sayıdan kaynaklı marmaradan şimdilik devam edilebilirdi ama madem açmışsın hayırlı olsun bakalım konu. ;)

• Dostum sayıdan kaynaklı marmaradan şimdilik devam edilebilirdi ama madem açmışsın hayırlı olsun bakalım konu. ;)

Bizim amacımız bu yolda giderken engellere takılmadan devam etmek, evet üye sayısı az olabilir, herşey zamanla olucak bunu sizlerde defalarca söylüyorsunuz istediğimiz kitleye ulaştığımızda yine bu konu açılacak, şimdilik kenarda dursun ilerisi için düşünürüz. :thumbup::thumbup:

• Yeniçiftlik'te bugün soğutucu bir rüzgar ve yazı andıran bir güneş vardı.Şu sivrilerde yeniden çıkmaya başladı valla.

• Resmi Gönderi

Yeniçiftlik'te bugün soğutucu bir rüzgar ve yazı andıran bir güneş vardı.Şu sivrilerde yeniden çıkmaya başladı valla.

Hava istanbul taraflarında da soğuktu trakya tarafını düşünemiyorum.

• Marmara ereğlisi daha kıyıda olduğu için biraz sıcaktı ama yeniçiftlik çorlu gibi biraz iç tarafta kalıyor şuan 4-5 derece arasında.

• Resmi Gönderi

Marmara ereğlisi daha kıyıda olduğu için biraz sıcaktı ama yeniçiftlik çorlu gibi biraz iç tarafta kalıyor şuan 4-5 derece arasında.

Aynen o taraflarda edirne tarafına 1 defa geldim hayatım boyunca onda da bir defa geldim. o zamanda mevsimlerden yazdı ama kışın karasallığı açısından silivri taraflarında sahili ile yukarı taraflar arasında oldukça fark var ki oradan da anlaşılıyor. hem yükselti hem karasallık etkisi oldukça fazla.

• Ayın 7-8 gibi soğuk ve yağışlı hava geliyor.
    Trakya bölgemizde kky yağışlar olabilir.
    Ayın altısı gibi soğuk cephe girişi ile yağışlar Trakyada başlayacak.
    qbvBpD.png

Soğuk cephe girdikten sonra bölgemizde sıcaklıklar kadem kademe düşecek.
    YD6bRl.png

Dün bile Çorlu 1 dereceyi gördü.Bu soğuk sistemde kky bekliyorum. :)

• Bugün hava gayet sıcaktı.Artık yağış zamanı :D  
    Bu gece başlayacak olan yağışlar yarın öğleden sonra daha da kuvvetlenecek.
    Özellikle GFS nin soğukları biraz daha artırması beni umutlandırdı.
    Kar görürsem fotoğraf atarım.

• Bugün hava gayet sıcaktı.Artık yağış zamanı :D  

kar umuduna girmeseniz iyi edersiniz. önemli bir sıcaklık düşüşü suanlik görünmüyor. Yarın sağanak geçişleri olacak. Cuma da devam edecek.

• Ayın 8 gibi gece saatlerinde belki çorluda kky olabilir.
    Rüzgarın etkiside büyük tabi.
    Aşağıda ki haritalardan biri donma seviyesi diğeri minimum sıcaklık.
    nRl8l5.gif
    vbP1Pm.gif

• Resmi Gönderi

Bugün hava gayet sıcaktı.Artık yağış zamanı :D  

Murat bey. trakyada ve kar görmek güzel tabi olası durumlar hele ki bu soğuklarda bir hayli fazla ihtimal var. ;)

• günler öncesinden uyarımızı vermiştik. Yağışlar tam manasıyla sınır hattından girmeye başladı. Edirne - Kırklareli arası etkili sağanak yağış geçişleri olabilir. iri taneli(Büyük) sağanak yağmur geçişleri oluyor.

istppi15.jpg

• Çorlu ile yeniçiftlik arası 6-7 dereceler arasında.
    Çorlu Merkez 6.8 derece.
    Yeniçiflikte kendi termometrem 6.9 derece gösteriyor.

Yarın ve Pazar geceleri baya soğuk olacak.
    Mgm 2 dereceyi öngörmüş.Rüzgar etkisi ile falan 1 derece kadar düşeriz.
    Tek umudum yağış olması.