2021 Ocak Tahminim

• Takibe değer aylardan biri, o yüzden bu ayın son haftasında Ocağın nasıl geçebileceğiyle ilgili detaylı tahminimi oluşturacağım. Yahu bırak hocam, nasıl bir tahminde bulunacağın belli demeyin. Dediğim gibi, ben olumsuz bir tahmin yaptım diye havalar da o şekilde gidecek değil veya tam tersi. Atmosferin sağı solu belli olmaz, bir bakarsın bu kötü günlerin arasında bir baba sistem gelir kötü geçen bütün günleri unutturur.

Hayat detaylarda saklıdır. Biz bu detayları görebilmeye çalışsak da bu mümkün değildir kaotik yapıdan dolayı. Ana hatlarıyla berbat, karsız bir kış olacağını söylemiştim. Ancak bu karsızlık, aynı zamanda sistemsizlik demek değildir. Benim işim gördüğümü olduğu gibi sizlere aktarmak. Ve şimdilik uzaktaki görüntü, benim bekledigim kadar olumsuz bir tablo olmayacağı yönünde. En azından Ocak ayı içinde bir adet kar potansiyelli sistem olasılığı belirdi(olası tarihiyle birlikte).

Ocak ayını yine 2 periyot (1-15 ile 16-31) halinde tahmin etmeye çalışacağım. Bu ayın son haftasında ilk periyodun tahmini gelecek. Ocak ayının ilk haftasında ikinci periyodun tahmini gelecek.

TUCKBOİ

• 1-15 Ocak Arası Genel Görünüm

Herkesin bildiği üzere Ocağın ilk haftasında sıcaklık yurt genelinde normallerin üzerinde olacak, yağış ise Batı bölgelerde normallerin üzerinde, diğer bölgelerde normaller civarında. Basınç anomalisine baktığımız zaman yine ülkemiz sırt patterninde kalmaya devam ediyor, Avrupa ise geniş bir alçak basınç alanının etkisinde.

İkinci haftada işler biraz değişmeye başlıyor. Önce Avrupadaki alçak basıncın ülkemize doğru kayması ile yurt genelinde yağış anlamında güzel işler olacak (9 Ocak). Daha sonra bu alçak basınç, kuzeyden daha derin bir Izlanda siklonunu ülkemize çekerken Avrupada da Azorun hakimiyetini görmeye başlayacağız. Siklon kuzeyden geldiği için yanında bir miktar soğuk da getirecek (-6 ve -8 arasında). Bu değerler alçak rakımlı kesimler için kar anlamında yeterli olmayacaktır ancak bu tür siklonlarda özellikle Iç Ege ve Anadolu çok şanslı oluyorlar. Burası detay isteyen kısım olduğu için çok irdelemeyeceğim. Batı bölgeler için ise kar ihtimali ayın 13'ünden sonra başlıyor yani yine bu periyot içinde. Kış tahminimin aksine özlediğimiz günler çok yakında, hayırlı olsun.

TUCKBOİ

• Resmi Gönderi

Sibiryali Eline emeğine sağlık Hocam Allah utandırmasın. 2021 bizlere inşallah daha güzellikler getirsin.

• Hedeflerin hic bir zaman şaşmasın insAllah, başarılar

• Abi 15 inden sonraki efsane sistemi bekliyor musun sen analizlere göre

Efsane demeyelim. Bu söz nedense hep sistem itici oluyor.

• sıstem geld de efsanesı kaldı.

• Abi 15 inden sonraki efsane sistemi bekliyor musun sen analizlere göre

Ortada ssw var. İki zara seksenlik de edebilir, çift as da verebilir. O yüzden şimdilik yorumlamak çok sağlıklı değil, Ocağın ikinci yarısıyla alakalı ilerleyen günlerde açıklamam olacaktır, takipte kalın.

TUCKBOİ