Otomobil Dünyası

• Açıkçası ikinci bir bmw almak istemiyorum, eşimde 320i ed var en azından farklı bir marka olsun. Velar dışında E300de ye bakıyorum(hem dizel hemde elektrik motorlu)

Japon düşürünseniz Lexus iyidir baya :D Veya E segment bakıyorsanız Toyota Camry bakabilirsiniz. 2.5 hibrit motora sahiptir.

• Japon düşürünseniz Lexus iyidir baya :D Veya E segment bakıyorsanız Toyota Camry bakabilirsiniz. 2.5 hibrit motora sahiptir.

biraz önce es300h'a göz attımda 0-100 performansı çok düşük geldi 8.9 saniye. lexusun diğer modellerinibi alacak kadarda param yok :'D

• biraz önce es300h'a göz attımda 0-100 performansı çok düşük geldi 8.9 saniye. lexusun diğer modellerinibi alacak kadarda param yok :'D

BMW candır ya 320ied 'da peugot motoru var :D Siz safkan bir BMW ye binin bence Merso vız gelir yanında. Hele hele performans seven biri olarak

• BMW candır ya 320ied 'da peugot motoru var :D Siz safkan bir BMW ye binin bence Merso vız gelir yanında. Hele hele performans seven biri olarak

Parasal durumum biraz daha iyi olsa mercedesten vazgeçmem ama fiyatları kabak tadı vermeye başladı, biraz range roverleri araştırayım dedim heryer şikayet dolu, motorunda çok sıkıntı varmış. 530i ve a6 45 tfsi ya bakacağım şimdi bakalım onlar nasılmış.

• Bende Porsche 911 var ama halıda yavaş gidiyor.

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Resmi Gönderi

2 elin fiyatının düşmesi için bir müddet sıfır araçların 200 bin TL altına inmesi lazım. Şimdi en dandik sıfır araba 200 üzerinde

O da üretim ve dolar ve ÖTV düşmesi lazım ki şuan ki şartlar hiç uygun değil tabanvay devam

• büyük bi oranda ötv indirimi gelmediği sürece 2. El de asla fiyatlar düşmez . Halk arasındaki tabirle al-satçılık yaptım 15 ay . Bu piyasasın bi yerde şişeceği belliydi . Geçen seneden bu zamana gelen zamları size anlatamam. Geçen yılbaşında 295 e sattığım arabayı şu dönemde 480e galeriye hemen satabilirsin . Yine 184 e sıfırını aldığım arabanın 2 ay önce 2. Eline 262 lira para verdim. Bunlar basit bi kaç örnek dediğim gibi illa ki biyerde tıkanacaktı . Enflasyon bu şekilde devam ederse , vergilere her sene zam gelmeye devam ederse bu işin sonu kötü . Hem araba sektörü hem genel ekonomi olarak . Allah sonumuzu hayıreylesin

• Resmi Gönderi

büyük bi oranda ötv indirimi gelmediği sürece 2. El de asla fiyatlar düşmez . Halk arasındaki tabirle al-satçılık yaptım 15 ay . Bu piyasasın bi yerde şişeceği belliydi . Geçen seneden bu zamana gelen zamları size anlatamam. Geçen yılbaşında 295 e sattığım arabayı şu dönemde 480e galeriye hemen satabilirsin . Yine 184 e sıfırını aldığım arabanın 2 ay önce 2. Eline 262 lira para verdim. Bunlar basit bi kaç örnek dediğim gibi illa ki biyerde tıkanacaktı . Enflasyon bu şekilde devam ederse , vergilere her sene zam gelmeye devam ederse bu işin sonu kötü . Hem araba sektörü hem genel ekonomi olarak . Allah sonumuzu hayıreylesin

Hocam yanlış anlamayın yaptığınız işe saygı duyuyorum ama al satci arkadaşlar biraz abarttilar cevremdekilerden biliyorum her aldığı arabanın üzerine 10 20 lira kâr etmek isteyince git gide arttı piyasa ne oldu şuan hepsi durgun çünkü alıcı yok millet eskiden en azından ayağımı yerden kessin deyip 10 15 e araba alıyordu şahin doğan Skoda Lada şuan 30 40 oldu millet de alamıyor hâliyle

• Vergiler gerçekten inanılmaz boyutta yabancı ülkelerde 80 bin birime alabileceğiniz arabayı burada 800 bin TL üzerinde fiyatla zar zor alabiliyorsunuz insanın içi acıyor bu karşılaştırmadan sonra

• Al satçı değiliz düz biniciyiz 4 kişilik aileyiz. 8 yıldır Dacia Duster kullanıyoruz. Babam 3-4 yıl yurtdışına çıkacağı için iyi bir araba almamıştı, zaten araç 1-2 sene sadece marşa bastık bakımını yaptırdık binmedik. Şu an 99,350kmde bugün lastikleri değiştirdim. Babam 61 yaşında, bugüne bugün altından sayısız araba geçmiştir. 64 Impala, Nissan Sunny, Daewoo Nexia, Volkswagen Caddy gibi aklıma kazınan bir sürü arabaya binmiştir kendisi. Genelde 5-6 yıldan fazla tutmaz arabaları. Ama şu anki Duster bir ilk 8. Yılını doldurdu ve fazlasıyla eskidi aslında full servis bakımlı ve tertemiz 100bin km ve sigara içmiyoruz 1 parça plastik 1 parça kapı sacı değişti ufak sürtmeden. Yani temiz bir araba. Shell V-Powerdan başka mazot koymadık. Aldığımız zaman fiyatı 48,000₺ idi şimdi sarı sitede 120,000-130,000₺ bir değeri var. Bu durum beni gerçekten üzüyor. Üniversite okuyorum ama hiç huzurlu değilim geleceğim için. Velhasıl babam 2015 yılında dolar bozdurup inşaat sektörüne 2 ayrı yatırım yaptı ve battı diyebilirim. O yıllarda yaptığı bir yatırımın henüz daha yeni tapusunu aldı birisi de belirsiz davalık vaka. Neyse, şimdi o aldığı tapuyu gayrimenkulu sattı yılbaşından sonra aracını yenilemeyi düşünüyor. 2015 senesinde kendisi çok güzel uyarmıştım gel 100,000TLye Skoda Superb alalım keyifle binelim fiyatlar artacak diye. Ama türk aklı inşaattan her türlü kâr ederim diye bana onay vermedi o vakit dolar 3 civarındaydı 53,000$ + 2 arsa bozdu inşaat sektörüne yatırımını yaptı. Şimdi o Skoda Superblerin fiyatı 300k ortalama olarak. Hem iyi arabaya binerdik hem değeri fazla artardı. Artık kısmet önümüzdeki Ocak ayınaymış. Ocak ayında 300-350 arasına premium ve 2015 model üstü aile aracı alacağız. Bu fiyatları verince de Premium Otomatik olmasını istiyoruz doğal olarak. BMW X1 Sdrive 18i Prestige 2017 - BMW 216d Gran Tourer 2016 Luxury Lime gibi iki güzel araç beğendik ama Audide pek baktığımız fiyatlara araç bulamadık keza mercedeste de. Bana önerisi olan var mı arkadaşlar kıstaslar belli. Sarı siteye bakmaya başladım yavaştan.

• Hocam yanlış anlamayın yaptığınız işe saygı duyuyorum ama al satci arkadaşlar biraz abarttilar cevremdekilerden biliyorum her aldığı arabanın üzerine 10 20 lira kâr etmek isteyince git gide arttı piyasa ne oldu şuan hepsi durgun çünkü alıcı yok millet eskiden en azından ayağımı yerden kessin deyip 10 15 e araba alıyordu şahin doğan Skoda Lada şuan 30 40 oldu millet de alamıyor hâliyle

al-sat tan kasıt mükellef olmayan dükkanı olmayan kişilere biz piyasada al satçı diyoruz . Ama bana inanın olayın bizle alakası yok . Fiyatların bu kadar yükselmesinin sebebi işini layıkıyla yapmayan bazı galericiler. Normal şartlarda bu işi yapan düzgün esnaflar % üzeri çalışır . Bağladığı paraya göre bi yüzde hesabı yapar ve satar . Ama aç gözlü insanı hiçbişekilde tatmin edemez doyuramazsın. Ben hep % hesabı ile al sat yaptım çok şükür de iyi para kazandım. Koyduğum araba en geç 1 hafta sonra satılıyordu. Ama gel gör ki şu aç gözlü esnaflar varya . Allah düşürmesin kimseyi . ( sözüm tüm esnaflar için değildir ) .

• Resmi Gönderi

S1nankayaoglu haklısınız hocam ikimizde aynı konudan şikayetçiyiz aslında devletin bu işe el atması lazım ya sadace galericiler yapacak bu işi yada elden satışı kaldıracak yada. Bilmiyorum nasıl bir çözüm bulunur bilmiyorum

Bide hocam yukarda bir arkadaş araba arıyormuş sen anlarsın bı yardımcı ol istersen