Dünden Bugüne Efsanevi /Tarihi Kışlar

• Resmi Gönderi

Herkes bu konuya bir güzel kış ekleyebilir

Geriye dönük 2011 senesine kadar mevsimlik analizleri atabilirim yeni konu açıp

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

Benim en güzel kışım (hatırladığım kadarıyla) 2020 Şubat ayıdır az daha rekor kırıyorduk Altınordu olarak B)

42 cm olmuştu bizim evin olduğu yerde sahilde 35 falandı

istersen fazlasını yaz burda bulunsun

• istersen fazlasını yaz burda bulunsun

Tamamdır abim ayın 6'sıydı sanırım MGM'ye bakıyordum o zamanlar tabi Ecmwf falan bilmiyordum Ordu'ya üç gün yoğun kar yağışı vermişti ben inanmadım ilk başta çünkü ondan önceki 3 senede merkeze hiç kar yağmamıştı neyse ben bekledim ayın 8'ini sabah uyandım bayağı bir yağmur yağıyor dedim sanırım cidden yağacak akşamına yollarda kar küreme araçları gezmeye başladı 9'u sabahı okulları tatil ettiler yerde kar neredeyse hiç yoktu havada güneş vardı markete gideyim dedim denizin üstü kapkaraydı dedim bu sefer yağacak eve gittim on dakika falan geçti bir rüzgar başladı ardından kar. Arda durur mu gördü kar yağdığını direkt dışarı çıktı ben çıktığımda 5 cm olmuştu ( yaklaşık 20 dakikada) ama yerlerde tam tutmadı neyse ben tam deniz kenarına indim tipi şeklinde yağmaya başladı ama en büyük atağı saat 15:30-17:30 arasıydı yaklaşık 2 saatte yolların tamamı kapandı araçlar yolda falan bekliyordu belediye karları küremeye başladı eve gittim cetveli aldım 30 cm'ye yakındı o arada kar kalınlığı ondan sonraki iki gün de ara ara devam etti işte en son 42 cm falandı

Bu da benim anım. Resim bulursam atarım

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Resmi Gönderi

Tamamdır abim ayın 6'sıydı sanırım MGM'ye bakıyordum o zamanlar tabi Ecmwf falan bilmiyordum Ordu'ya üç gün yoğun kar yağışı vermişti ben inanmadım ilk başta çünkü ondan önceki 3 senede merkeze hiç kar yağmamıştı neyse ben bekledim ayın 8'ini sabah uyandım bayağı bir yağmur yağıyor dedim sanırım cidden yağacak akşamına yollarda kar küreme araçları gezmeye başladı 9'u sabahı okulları tatil ettiler yerde kar neredeyse hiç yoktu havada güneş vardı markete gideyim dedim denizin üstü kapkaraydı dedim bu sefer yağacak eve gittim on dakika falan geçti bir rüzgar başladı ardından kar. Arda durur mu gördü kar yağdığını direkt dışarı çıktı ben çıktığımda 5 cm olmuştu ( yaklaşık 20 dakikada) ama yerlerde tam tutmadı neyse ben tam deniz kenarına indim tipi şeklinde yağmaya başladı ama en büyük atağı saat 15:30-17:30 arasıydı yaklaşık 2 saatte yolların tamamı kapandı araçlar yolda falan bekliyordu belediye karları küremeye başladı eve gittim cetveli aldım 30 cm'ye yakındı o arada kar kalınlığı ondan sonraki iki gün de ara ara devam etti işte en son 42 cm falandı

Bu da benim anım. Resim bulursam atarım

Böyle anılarınızı yazarsanız bizlerde yararlanırız :)

Kar yağışı her zaman güzel anılar bırakır.

Eline sağlık abim , bizlerde okumuş ve yaşamış olduk.

• Resmi Gönderi

Valla ben Hatay'da olmama rağmen neredeyse her sene kar gördüm Allah'a şükür. Rabbim esirgemedi bizden. Ama şöyle hatırımda kalan 2012, 2015 ve tabii ki 2016 sistemleri var ki. Hayatımın en mutlu günleri bile diyebilirim. Özellikle 2015. İnternet kafedeyiz. Daha ufacık çocuğuz 😂🏃‍♂️. Arkadaşlarla bilgisayar oyunu oynuyoruz. Ben Kafe sahibine çok yakın bir masada oturuyordum. Neyse biz oyun oynarken adamlar konuşuyor işte, sohbet muhabbet. Sonra biri kar yağacakmış birazdan dedi. Oyuna odaklı olduğumuz için çok tepki vs veremedik. Ama ben nasıl heyecanlandım 😆. Öyle böyle değil. Bir an önce oyunu bitirip gidelim de yağsın havasındayım artık. Neyse bitirdik oynamayı. Çıktık gazoz aldık. Havaya bakıyoruz heyecanla. Gazozu bitirmemizle ilk kar tanelerinin düşmesi bir oldu. Deli gibi mutlu olduk. Heyecandan ne yapacağımızı şaşırdık😂😂..Kar tanelerini falan tutmaya, yemeye çalışıyoruz yolun ortasında. Yaşımız 10 11 daha 😆😆. Eve gittik. Pencereden heyecanlı bir derbi izler gibi dışarıyı izliyoruz. Sonra kar etkisini bir arttırdı. Yaklaşık 3 4 saatte çok güzel bir örtüye kavuştuk. Doyasıya çıkardık tadını. Birkaç gün kaldı kar bizimle. Ama o birkaç gün..... Mükemmeldi gerçekten 💗

• Resmi Gönderi

Bir de 2012 var. Aradan kaç yıl geçmiş. Hala çok net hatırlarım. Hava çok soğuk olduğu için babam salonda yatırdı bizi. Üzerimizi iyice örttü. Soba da yanıyor odada. Ben 8 kardeşim 6 yaşında😃😃. Sabah erken saatte annem girdi odaya. Kalkın dışarıda kar yağıyor dedi. Öyle bir şekilde yataktan fırladık ki 😆😆. Dışarı bir baktık. Her yer bembeyaz. Dışarıda kalınca bir kar örtüsü. İlk başta korktuk kardeşimle. İlk kez kar yağışına şahit oluyoruz. Yani hatırladığımız kadarıyla. Neyse oturduk başladık izlemeye. Sabah 7 den 10 a kadar oturup izledik dışarıyı. Muhteşemdi ya. Tabii bizim akvaryum var. 50 60 tane balık var içinde. Biz balıklar soğuktan ölmesin diye sobanın arkasına koymayalım mı balıkları🙂. Sonra orada unutmayalım mı bütün gece. ☹️☹️. Sabah bütün balıklar haşlanmıştı😨😨🐟. O da kötü bir anı olarak kaldı

• 2016 Kışı en iyi kıştı diye düşünüyorum ve 2011-2012

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• Resmi Gönderi

2016 Kışı en iyi kıştı diye düşünüyorum ve 2011-2012

Aynen. Biz Hatay olarak 1 sağlam örtü, 1 ince örtü, bir de havada kar almıştık. O sezon her gün sistem kovalıyorduk. 👀(16-17)

• 2016 Yılbaşı sisteminde deniz seviyesinde bile1 metre kar vardı neredeyse oluk oluk dek akmıştı B)

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• Siz de dediğinizde hatırladım 2016 yılbaşında camın önünde bile kar vardı 5-10 cm

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈