Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Bende tam tersini düşünüyorum içimden öyle geliyor bu sistemden yada sistemcikten sonra paten değişecek sıcak tarafta kalıp Ocak ayını kaybetcez diyom

Ağzınızı hayir acin hocam atmosfer harejetlidir bi baktin kutup gelmis üzerimize nerden bilelim:)

• Görelim bakalım

Bakalim senin dediğin olursa birdaha sana hiç takilmayacam ama benim dediğim olursa aynen devam :)

• Samsun için bi yorum yapabilir misiniz Fevzi Burak hocam

İl yorumu yapmak istemem. Ancak samsunluyum ve samsunda yaşadım. Şuan çorumda kalıyorum. Samsun batı rüzgarlarını sevmez. Aynı trabzon gibi. Son ecmwf çıktısına göre izobarlar çok kötü olduğu için. Bırakın samsunu trabzonu ordu giresun bile iyi sayılmaz. Bunlar detay demek de istemiyorum büyük bir detay aslında ama daha sistem oturmadığı için bir panik endişeye gerek yok. Sadece bekleyip sistemi oturtalım ondan sonra il il değerlendirmemizi yaparız.

Sistemden umudum var modellerde lehimize değişimler olacağı kanaatindeyim.

• İl yorumu yapmak istemem. Ancak samsunluyum ve samsunda yaşadım. Şuan çorumda kalıyorum. Samsun batı rüzgarlarını sevmez. Aynı trabzon gibi. Son ecmwf çıktısına göre izobarlar çok kötü olduğu için. Bırakın samsunu trabzonu ordu giresun bile iyi sayılmaz. Bunlar detay demek de istemiyorum büyük bir detay aslında ama daha sistem oturmadığı için bir panik endişeye gerek yok. Sadece bekleyip sistemi oturtalım ondan sonra il il değerlendirmemizi yaparız.

Sistemden umudum var modellerde lehimize değişimler olacağı kanaatindeyim.

İnşallah hocam sağolun

• Serkannnn sen yinede temkinli ol tavsiyemdir, geçen beni tehdit etti, öyle sustum, bişey diyemedim o.O

Doğrudur abi valla ama bizim sakalarimiza tahammül ediyor bu bile guzel

• Farkindaysaniz Samsun ve doğuşu her güncellemede neredeyse boşlukta kalıyor

• ? hocam delirdinmi ecmwf bizden yana gfs de dogulu gelmisti saat cogalinca batiya vurdu

Bakalim inş bu sefer Güler yuzumux