Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Resmi Gönderi

mehmet civan nerelerdesiniz hocam bu arada bayadır gözükmüyordunuz önemli bir şey yoktur umarım

Saol Aurora Borealis her şey yolunda sizlerde iyisiniz inşallah. Buralardayım arada misafir geldim gittim siteye tabi bu arada İş şehir ve yaşam şekli değişikliği yapmak durumunda kaldım. Zaten Aralık başından subata kadar olan kısımda yazacaklarım hiç hoş ve iç açıcı olmayacaktı İnan mgm ye bile bakmadım çevremdekilere dedim Şubat a kadar sakın olaki bana hava durumuyla ilgili bir şey sormayın kızarım 😁 hayırlısıyla herşey halloldu e şubatta geldi. Sabah kar geliyor haberini duyunca dedim takibe başlayalım artık Mustafa abi fırça Atıcak yoksa

• Saol Aurora Borealis her şey yolunda sizlerde iyisiniz inşallah. Buralardayım arada misafir geldim gittim siteye tabi bu arada İş şehir ve yaşam şekli değişikliği yapmak durumunda kaldım. Zaten Aralık başından subata kadar olan kısımda yazacaklarım hiç hoş ve iç açıcı olmayacaktı İnan mgm ye bile bakmadım çevremdekilere dedim Şubat a kadar sakın olaki bana hava durumuyla ilgili bir şey sormayın kızarım 😁 hayırlısıyla herşey halloldu e şubatta geldi. Sabah kar geliyor haberini duyunca dedim takibe başlayalım artık Mustafa abi fırça Atıcak yoksa

Hoşgeldin tekrardan hocam

Cerkes55 hocamda gelmiş hoşgeldiniz tekrardan hocam

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• Arkadaşlar Merhaba;

Öncelikle kötü başlayan kış (yani basınç dizilimleri Türkiye şartlarına uymayan) bir kış ile başladık önce Avrupa soguk tarafta kaldı 10-15 gün boyunca kış şartları Avrupa'da hüküm sürdü. Bölgesel rüzgarların zayıflaması ve doğudan esmeye başlaması işte burada kış şartlarını bizim lehimize döndürmeye başladı.

Önümüzde bir sistem var fazla uzatmadan sistemin karadenizi ne denli etkileyecek onu anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle;

Batı Karadeniz Bölgesi bu yaşanılacak sistemde en şanslı bölgemiz kıyı ve iç kesimleri gayet tatmin edici yağış alacaktır kıyı kesimler 5-15 cm iç kesimler ve yüksek bölgelere 25-50 cm arası bir kar birikimi bekliyorum.

Orta karadeniz bölgesi

Sinop, Samsun, Ordu Sahil hattı sıcaklık sınırına takılmaktadır. Karadeniz üzerinde bulunan alçak basınç son güncellemeler de samsuna Vorteks olarak dönüp yağış bırakacaktır değişime acıkmı açıktır.peki bu Vorteks Samsun'da gerçekleşirse ne olur 100 MT üstü kar birikimi artarak devam eder samsunun iç kesimleri özellikle kavak,havza, Ladik hattı Samsun-Ankara kara yolunda ciddi sıkıntılar meydana getirir. Samsun'da ise örtü oluşur yükselti arttıkça yağan karın zenginliğini anlayacaksınız. Şuan Samsun Olayı %70 bu şekildedir.Kar birikimi 100 MT 15 Cm olur diye düşünüyorum.

Amasya, Çorum, Tokat tatmin edici kar yağışlarına kavuşacaktır tahmini bu bölgeler için 15 cm kar birikimi bekliyorum.

Ordu ise Samsun ile aynı kaderi yaşıyor sadece 250 MT üstünde yağışlar kara çevirecektir. Ünye fatsa civarı yine kar sürprizi yapar. Yükseklerde köy yolları kapanabilir aman dikkat.

Doğu Karadeniz Bölgesi;

Giresun, Trabzon,Rize,Artvin bölgeleri sahil kesiminde sıcaklık sorunundan dolayı kar beklentim yok 300 mt üstünde Karadeniz'in yağış faktörü de girince yoğun kar yağışları meydana gelebilir yayla yolları ve çoğu köy yolları kapanacaktır. Gümüşhane,Bayburt bölgelerini söylemeye gerek yok her sistemde yıldızları oynayan şehirler dir.

Türkiye olarak son yılların en kurak kışını yaşayarak barajlarımızda ki su düşüşünü üzüntüyle izledik izlemeye de devam edecek gibiyiz, bu dönemde ülkede yagan her yağmurun her kar yağışının degerini bilmek ve anlamak lazım.

İlaç gibi yağışlar başlıyor tadını çıkaralım.

• Emeğinize sağlık hocam tekrar hoşgeldiniz

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Aurora Borealis ().

• Elinize sağlık hocam.

• Twitter'da çok aktif olduğum için siteye gelemedim. Baktım yardım lazım geldim karadeniz olarak aslında ülke olarak yağışların tadını çıkartalım.

Gözümüz aydın

• Pazartesi Ve Salı Günü Batı Karadeniz ve Orta Karadeniz'de fırtına beklenmektedir.

Özellikle Karadeniz açıklarında rüzgar 75 km'yi geçecektir balıkçı kardeşlerimiz dikkat etmelidirler.

Kıyı bölgelerinde en riskli bölgesi Sinop-Samsun hattı bölgenin kıyı kesimlerinde rüzgar 25-40 km arası esebilir çatı uçması Ağaç devrilmesine karşı dikkat edilmedir.

• Twitter'da çok aktif olduğum için siteye gelemedim. Baktım yardım lazım geldim karadeniz olarak aslında ülke olarak yağışların tadını çıkartalım.

Gözümüz aydın

Hocam twitter hesabınızın adı nedir ?