Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Bu akşamki Ecm orta ve Doğu Karadeniz için hiç güzel gelmemiş. Diğer modeller bir şey verse de Ecem modeli sistemi vermeyince zaten bir sonuç olmuyor. Sonuçta diğer küçüklü büyüklü modeller en sonunda ecmwf'in verisinde buluşuyor

Nasıl gelmemiş yanlış yere bakıyorsun bence örnek kar haritasında her şey gözüküyor

• ICON Batı Karadenize güzel çalışmış dek açısından full öğle cıktısında

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• ICON Batı Karadenize güzel çalışmış dek açısından full öğle cıktısında

Aynen öyle icon gibi gelir umarım dekler ihya eder

❤💙 EN BÜYÜK TRABZONSPOR ❤💙

• 10 Ocak 2024 tarihinden önce Karadeniz kıyılarına Genellikle Orta Ve Doğu Karadeniz Olarak Söyleyelim Kar Beklentim Yok Ocak Son 20 Gün Sistemler ile Geçecek ve En Az 1 Ciddi kar yağışı beklentimiz var.

Tahminimiz başarılı oldu

• 10 ocaktan itibaren modellerde ve sayısal verilerde beliren sistemin ülkeye giriş yapacağı yer batı Karadeniz olacak. Varın gerisini siz düşünün

Mutlu yıllar

Dediğimin arkasındayım sistemin yıldızı Zonguldak - İnebolu arası olacak

• Sosyal medyada "Türkiye Tarihi Soğukları yaşayacak" gibi vs cümlelerin hiç bir geçerliliği Yoktur. Bu ülke 100 yıl öncede ocak ayında 14-15 dereceleri nasıl gördüyse 100 yıl sonrada görmeye devam ediyor. Evet iklim değişikliği var bunu herkesin kabullenmesi gerekiyor ancak bu kar yağmayacak anlamına gelmiyor. Kimsenin yazdığı yazıların gazına gelmeyin

• Resmi Gönderi

Tüm Karadeniz adına konuşmayacağım hatta yaşadığım şehiri bile sınırda görüyorum şu an. Bir kaç kelam etmek gerekirse Zonguldak 100 rakım altı havada kar, yerde az bir örtü olur. 100 rakım üstü ise örtülü kar olur. Rakıma göre kar kalınlığı artar. 100 ila 300 rakım 5-10 cm olur diye tahmin ediyorum. Sapça, gaca, delihakkı gibi yerler 20-25cm olabilir. Bakalım dekler üstümüze mi oynayacak yoksa bizi boşlukta mı bırakacak bu da çok önemli. Bartın kastamonu arası bu sistemin yıldızı olur gibi. O yüzden çok beklentiye girmeden radardan takibimizi yapalım. Gönül ister ki tatmin edici bir kar örtüsü olsun

• Zonguldak şuan beklenenden soğuk gidiyor gece daha da soğuyacağını düşünürsek bu gece yağış olduğu takdirde beklenenden güzel bir kar göreceğimizi düşünüyorum

❤💙 EN BÜYÜK TRABZONSPOR ❤💙