Haliç donacak mı

• Resmi Gönderi

Haliç donacak mı ?

Atmosferik karbondioksit milyonda 300 parçayı aştığında, gazın ısı tutma yeteneği, daha ince döngüleri alt edecek kadar güçlüdür. Atmosferik karbondioksit şu anda milyonda 400 parçayı aşıyor ve karbondioksit uzun ömürlü bir gaz olduğu için, en azından bu kadar yüksek seviyeler binlerce yıl sürebilir. Bu, başka bir buzul çağı olmayacağı anlamına gelmez, ancak başlangıcı gecikebilir.

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

Bu senemi yoksa bir iki yıl içerisinde mi çok uzak değil ?

• milyonda 420 PPM olarak yetkili qģızdan dinlemistim kısa zaman önce

Isınmada dünya ortalamasında 1.2 1.3 derece bandı ısındık malesef bazı kaynaklar 1.1 veriyor + ozon seyrelmesi guneşin zararları işınlarını almamız ve yakıcılığının daha fazla olması

Haliç donarmı uç nokta sıcakliklar artık olağan gibi birden isınma birden cok soğuma direkt yaza geciş yada direkt olarak kışa geciş mevsimler arası zamanın daralması gibi şeyler yaşadığımızda malum

3 4 gün içinde 20 21 22 dereceye varan ani sıcaklık düşüşleri gördüm

Bursada.3.gün önce 35 dereceye varan sıcaklik dün 16 17 derecelerde kaldı 16 17 derece normalken 35 in aya gore uç nokta sıaklik olması burdaki mesajda aslında herseyi yapabilme gucüne sahibim demesi

Iklim.degisikligini metobolizması bozulan bir insana benzetiyorum yada şizofreni hastalıgi olan bir insan gibi her an ne yapacağı belirsiz ucu açık Alllah selamet versin

Haliç donarmi sinan reiz yakın gelecekte neden olmasın? Derim ben

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

• Resmi Gönderi

Bu konu başlığını ciddiye almayanları geçen sene Amerika'da sıcaklığın 15 dakika da 14 derece birden düştüğünü öğrenmeye davet ediyorum yanlış değil 15 dakika da 14 derece 18 saatte toplam 33 derece düşüş.

• haliç donarsa küresel soğumadan değil ıklim değişikliğinden dolayı donacak. bence.

birden aşırı sıcaklık düşüşü birden sıcaklık artışı gibi faktörlerden. insanlar şunu düşünüyor küresel ısınma var bunu zaten yoldaki adamıda çevirsek dünyanın ısındığını anlar. burda anlatılmak istenen küresel ısınmanın iklim değişikliğiyle olan kan bağı. bir kesim düz mantık düşünüyor küresel ısınma var zaten haliç nasıl donacak hesabı. abi ısınma var ama birden aşırı sıcaklık düşüşüde var dengesizlik iklim değişikliğide var . küresel ısınma bu tür olayları tetikliyor.

belki şimdi değil ama 20 seneye donabilir yada şöylede olabilir örnek mayıs ayında 30 derece olan sıcaklık 27 28 derece ani düşüşle mayıs ayında kar görebilirsin. ciddiyim bu potansiyel var göz kırpıyor . şu an olmayabilir belki ama o yöne doğru ilerliyor . bu durum küresel ısınmanın olmadığı anlamına gelmez. aslında dahada arttığının habercisidir. ısınmayla birlikte sadece ısınmayla kalmayıp doğa sistemini yitiriyor. bursada kasım ayında esen lodos artık nisanda bile esebiliyor bunun gibi . nisan yağmuru az yağıp mayısta nisandan 2 kat daha fazla yağmur yağabiliyor. veya hazirandada olabiliyor sadece sıcaklık olarakta değil yağmurun rüzgarın doğanin sahip olduğu ne varsa hepsi yer değiştiriyor adım adım.

2020 şubatta yaşadığımız 4 gün içinde 21 dereceye varan ani sıcaklık düşüşü bu olasılığı haliç donma olayını güçlendiriyor.

küresel ısınma dediğimiz şey sadece ısınmayla bitse keşke açık yağışsız havaların sayısınıda artırıyor. 2 yağış arasındaki mesafeyi uzatıyor. son yıllarda zaten dibine kadar yaşadık yaşıyoruzda. gelen soğuk veya sıcak sistemlerin kalıcılığı fazla oluyor 5 günse artık 10 gün veya 15 güne kadar çıkmaya başladı. hem sıklığı fazla hem şiddeti fazla özelliklede sıcak ataklarda.

iklimin bir yörüngesi var artık o yörünge pamuk ipliğine bağlı koptu kopacak

öngörülemeyen bir döneme doğru ilerliyoruz. benlar benim keşfettiklerim kişisel deneyim. gördüklerim . haliç donarmı ? mayısta şehir merkezine kar yağarsa şaşırma .20 sene sonra

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

• 2023-24 kış sezonu tahmininde bu konudan bahsedersin herhalde Sinan abi :))

Erken tahmin yapayım mı yine :D yine tutar belki

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• Resmi Gönderi

Bu konu başlığını ciddiye almayanları geçen sene Amerika'da sıcaklığın 15 dakika da 14 derece birden düştüğünü öğrenmeye davet ediyorum yanlış değil 15 dakika da 14 derece 18 saatte toplam 33 derece düşüş.

Bu yaz zaten en kuzey de meteorolojik açıdan garip olaylar yaşandı sessizce takip ettik ve etmeye devam ediyoruz .

• Bu sefer ne oldu peki kaç derece birden düştü

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• Uğur getirsin diye bir daha yazıyorum: Mart 1987'de sürpriz bı şekilde tipiyle uyandik. 15-16 gün küçük aralıklarla durmadan yağdı. Yok böyle bir şey!!!

• Resmi Gönderi

Önümüzdeki Ocak ayında ihtimaller artıyor Bu sefer geliyor mu Haliç donduran .