Sohbetimiz Bol Olsun! -Tüm -Sezonlar

• Galatasaray maçına gitmeye çalışırım bir Trabzonspor maçında Trabzonspor tribününde olurum tamam

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• Maçtaki benim yakınımda ki adamlardan bir pankart açtı MESSİ GİRESUNA diye ben gülüp durdum 😂

• Resmi Gönderi

Maçtaki benim yakınımda ki adamlardan bir pankart açtı MESSİ GİRESUNA diye ben gülüp durdum 😂

Spor konusunda kontenjan mı doldu acaba

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

Avrupa'nın kıtanın güney yarısının çoğunda ortalamadan daha yüksek sıcaklıklara sahip olması beklenirken, orta Avrupa'da da normal koşullardan daha sıcak dönemler olması bekleniyor. Erken belirtiler bir Hint yazının muhtemel olduğunu gösteriyor.

Ancak bu, soğuk cephelerin ve daha soğuk sonbahar günlerinin olmayacağı anlamına gelmez. Bu sadece, kıtada soğuk cephelerin ve daha soğuk hava kütlesi girişlerinin daha az sıklıkta olacağını ima ediyor. Kuzey Avrupa'da gösterilen bir düşük basınç sistemi ile İskandinavya ve Britanya Adaları, soğuk Sonbahar dönemlerinin normalden daha erken ortaya çıktığını görebiliyordu.

Güney Avrupa ve Akdeniz'de Yazdan Sonbahara kadar uzanan olası kuraklık koşulları dışında, anakarada büyük yağış anormallikleri beklenmemektedir. Britanya Adaları ve İskandinavya, Sonbahar mevsiminde daha fazla yağış görebilir.

• Bu hafta katılmayacagımi kim söyledi?

Yoksun 5-6 haftadır benim işime yarar son hafta indiririm koltuğundan Zonguldakli67 hocamı sen yen

• ABD'nin California eyaletinde yaklaşık bir aydır devam eden ve "Dixie" adı verilen yangında kül olan ormanlık alanın hemen hemen 200 bin hektara ulaştığı ve yangının henüz 5'te 1'inin kontrol altına alınabildiği bildirildi.

• Resmi Gönderi

Hayırlı geceler herkese..

TRT belgesel de vahşi hava belgeseli var.. Güzeldir,biraz geç açtım ama 15 dakka daha var sanırım

Bir kısa not atalım belgeselden

Yağmur fırtınaları bazen inanilmaz şiddetli ve yoğun olur

Kayda ve gecirilmiş en hızlı yağış yeryüzüne 8 dakikada 12 santimetre yağmur bırakmıştır

En ağır firtinaysa 10 saatten daha az bir zamanda bir buçuk metre yağmura neden olmuştur

Vahşi havadan alıntıdır

TRT belgesel

• Resmi Gönderi

Devam faydalı bilgiler diyelim.

Okyanuslarimizdan saniyede 13 milyon tondan fazla su buharlaşır ve gökyüzüne yükselerek bulutları oluşturur.

Bulutların nereye uçağını da dünyamızın dönüşü ile hakim rüzgarlar belirler.

Bazı yerler daha az yağmur alırken bazı yerler daha fazla yağmur alır.

AMAZON YAĞMUR ORMANLARİ

DÜNYANIN en yağışlı yerlerinden biridir.

Yılda 3 metre civarında yağmur yağar.