2021 Sonbahar Tahmini

• (Görüntüler Sonabahar mevsimi geneli için öngördüğüm paterni temsil ediyor)

- Önümüzdeki süreçte Atlantik Okyanusunun deniz suyu sıcaklığı , Amerika kıtası açıklarında normaller üstü, Avrupa-Afrika kıtası açıklarında ise normaller altında olması tahmin ediliyor.Bu durum bölgede negatif momentuma , daha açık bir dille polar koridorunun bölgeye açık olmasına neden olabilir. Bu görüntünün bölgeye etkisi; Batı Amerika Kıyısında normallerden kurak , Batı Avrupada ise normallerden daha soğuk ve yağışlı hava şarltarına işarettir.

Ülkemiz ?

Türkiye ve Doğu Avrupa'da ise normallerden daha sıcak ve kurak bir sonbahar mevsimi gerçekleşmesi söz konusu. Ancak yukarıda bahsettiğimiz bölgeler kadar net bir sonuç çıkarmak doğru olmaz. Fakat Sonbahar mevsiminin "genel görüntüsünün" bu şekilde olacağını düşünüyorum.

Kasım ayında kış mevsimi için daha detaylı bir tahmin paylaşacağım. Şimdilik kış mevsimimiz için olumsuz bir gelişme gözükmüyor :)

https://resimlink.com/A1hE4elz

• Sarp Özdoğan hocam eline sağlık

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• Resmi Gönderi

Sarp Özdoğan

Eline sağlık gayet net açıklayıcı olmuş , yani buhar olan bir sonbahar tahmini bilimsel anlatımı .

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• O zamanlar için kış adına olumsuz bir gelişme görünmüyor demissiniz ama son zamanlarda kışın kötü olacağını ima etmeye başladınız. Son durum nedir ?

• O zamanlar için kış adına olumsuz bir gelişme görünmüyor demissiniz ama son zamanlarda kışın kötü olacağını ima etmeye başladınız. Son durum nedir ?

Kış için hala olumsuz bir gelişme yok ki. O yazıyı yazdığım vadeden ufak bir bölgenin (Türkiye) durumunu ima edemem , edilemez. Bu sene Avrupa'yı sert sistemler vurabilir. Lakin Türkiye'nin bu patern içinde bulunacağını düşünmüyorum. O yazıyı yazarken de aklıma Türkiye gelmedi zaten. Ağustos ayında ancak bu kadar yorum yapılır küçük bölgeler için.

• "Şimdilik kış mevsimimiz için olumsuz bir gelişme gözükmüyor :)"

Bu şekilde belirtmissiniz. Demek ki kış sizin için o zamanlar olumlu görünüyormuş, şimdide Avrupa diyorsunuz. Sarp Özdoğan

• "Şimdilik kış mevsimimiz için olumsuz bir gelişme gözükmüyor :)"

Bu şekilde belirtmissiniz. Demek ki kış sizin için o zamanlar olumlu görünüyormuş, şimdide Avrupa diyorsunuz. Sarp Özdoğan

Kış tahminim duruyor blogta. Okuyarak daha iyi anlayabilirsiniz ne demek istediğimi. Tabii amaç tahminimi anlamaksa :) Bu yazınızı bir eleştiri olarak kabul ediyorum ve cevabım şöyle :

- "Şimdilik kış mevsimimiz için olumsuz bir gelişme gözükmüyor " Ağustos ayında söylenmiş olup küçük bir bölge için değil genel anlamda (örn;Avrupa kıtası için) söylenmiştir.. Yaz ayından bir ilçenin ilin ülkenin, hele hele bizim enlemlerimizdeki bir ülkenin tahminin yapılması ve tutturulması , çölde penguen bulmakla aynı ihtimale sahip diyebilirim. Bunu benden daha iyi bildiğinizi farz ediyorum.

O zaman şöyle * demişim 2 ay sonra şöyle* demişim şimdi de Avrupa diyorum (!) gibi bir durum söz konusu olsaydı , Değişikliğe gittiğimi bildirirdim yazılarımda. Sanırım beni takip etmiyor , arada sırada yazmak için uğruyorsunuz.. Neyse ki arşivde duruyor yazılarım. İnceleyin, sonra tekrar konuşalım. Tabii isterseniz...