Aralık Ayı Görünümü

• ''Yani özellikle sistemlerin rotası Avrupa olacak. Neredeyse 10 yıldır doğru dürüst kar göremeyen kuzeybatı Avrupa bu sene şov yapabilir. Biz ise sıcak tarafta kalacağız ve zaman zaman yağışlı sistemler alacağız.''

Kış tahminime bu şekilde başlamışım. Nitekim İngiltere de kar yagislari etkili olmaya başladı. Almanya da nasiplenecek. Kısaca kış şuan beklentime uygun başladı.

Aralık ayında kıyı illere kar yapabilecek örneğin İstanbul'a henüz bu tarzda bir veri yok.ozellikle yakın vadede.

İç ve doğu bolgeler Aralık ayına kar ile başlayacak. Aman aman bı sistem değil ama ilk kar olması açısından önemli ve heyecanlı olacak.

Aralığın ilk haftası sonunda endeksler notre iniyor. Muhtemelen Avrupa'ya yüksek basınç yerleşecek ancak sorun şu ki Avrupa'nın dogusunda yeterli soğuma yok. Zonal rüzgarlar hala güçlü. Kutuptan güçlü soğuk hava koparma ihtimali hala düşük. Zonal rüzgarların zayiflamasi gerek. O yönde de bir işaret yok henüz.

Kıyı bölgelerde su tarihte kar olabilir diye bir verim yok henüz. Acikcasi beklentiyi minimum tutalım bu sene. İyi şeyler görürsek daha fazla sevinmiş oluruz. Kötü giderse daha az üzülürüz. Kış beklentim iyi değil. İllaki sistem alacağız ve kar göreceğiz. Alabileceğimiz en iyi sistemi alırız umarım.

Yarin ve salı günü lodasa dikkat.100 km bulan hamleler olacak. Baca ve soba zehirlenmelerine dikkat edelim. Çevremizi uyaralım.

Enseyi karartmaya gerek yok. 90 günlük bir periyot var önümüzde. Sabredip modelleri takip etmeye devam. Olumlu yönde değişim olursa tekrardan yazacağım.

• İnşallah hocam geç olsun güç olmasın. Aralık olmazsa ocak- şubat bizimdir.

• Bugün itibariyle Aralığın son 10 günü İstanbul'da da kar yapabilecek sistem ihtimali belirdi.

• Resmi Gönderi

Bugün itibariyle Aralığın son 10 günü İstanbul'da da kar yapabilecek sistem ihtimali belirdi.

B)

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Reis beni tanırmısın bilmem ama ben

(YILAN) 25 aralık gibi herşey rayına oturuyo gibi benimde umudum yoktu ama ocak gibi kutup girdabı darbe almaya başlıyor nedersin 2 sistem alırız gibi reis özellikle ocak 8 gibi tahminim aralık zor gibi geliyo

• Aralık son hafta vur patlasin cal oynasın inşallah.

Depolama soğuk anlamında fazla olmadı hocam salınım yetersiz kalacak gibi biz megakentliler için..