Sohbetimiz Bol Olsun

• Bugün ilk teravih kılınacak sonrası ise Ramazan desek yeridir herkese hayırlı ramazanlar Hoş Geldin 11 Ayın Sultanı

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• Irak'ta cumhurbaskani secme krizi devam ediyor.Meclis toplanmak icin yeterli sayiya ulasamadigi icin bir kez daha ertelendi.Eger yeterli sayiya tekrardan ulasilmazsa Irak'i buyuk kaos bekliyor.Irak'ta c.baskanin pek bir islevi olmamasina ragmen partiler anlasamiyor.

:I

• Resmi Gönderi

Bugün ilk teravih kılınacak sonrası ise Ramazan desek yeridir herkese hayırlı ramazanlar Hoş Geldin 11 Ayın Sultanı

Hayırlı geceler, hayırlı Cumalar, hayırlı Ramazanlar inşaallah..

Seneye Mart'ta baslayacak Ramazan.Zaman cok cabuk geciyor :)

10 gün geriye kaça kaça sistem kovala, oruç tut olacak inşaallah

• Resmi Gönderi

Bugün köye gittim geldim.. Güzel bir yaşanmış hikaye duydum, aktaralım hemen.

Bizim köye varmadan 8-10 km kadar öncesinde yine bizim köy gibi ana yol üzerinde Bayramgazi köyü var.( Sinan benim attığım rotayı atlayıp o köyün yanındaki alışveriş yerinde beni beklemiş ve onu oradan almıştım..Sene sanırım2017 veya 2018 idi)

Neyse gerçek yaşanmışlık ise şöyle.

Öküz ve biraz durumu iyi olanlarin beygir kullanıldığı zamanlar.. Traktör yok yani herşey emek ile..

İletişimyok denecek kadar az,okuyan az ve yaşanan da cahiliye zamanı işte öyle diyelim.

O zamanlar da yine bizim köyde 1-2 minibüs var ve Afyon'a yolcu taşıyor zengin olan ailelerden bazıları.

Bayramgazi de de bir Zengin var Halil Ağa ..

Halil Ağa çevresine derki "egret köyünün adamları iyi para kazanıyor,bizim köylü de onların arabasına biniyor Afyon'a gidiyor , geliyor.Bir tane de ben alayım" der .. Yakın zamanda bir araba alınır köye getirilir.

Kim sürecek?Dilinden anlayan az hatta yok.Bir ehliyetli şoför bulunur ve taşıma işine başlanır.

İlk gün Halil Ağa çok değerli olan arabasina şoför ile biner.Aksama kadar onunla gider, gelir,her hareketini dikkatli dikkatli inceler, taşıma işine devam ederler ve akşam olur,son sefer araç durur, şoför iner,ağa iner "ver bakayım anahtarları,sabahta erken gel ha bakem"der şoföre.

Sabahına şoför gelir ağa anahtarları verir , şoför araca biner,ağa da biner yine yanına.

Şoför kontağa anahtarı sokar sağa bakar,sola bakar, şaşkın şaşkın ağaya bakar, arabada vites kolu yok.

Halil Ağa "ne oldu?aha öyle arar durursun essek herif.Dün bütün gün boyu onunla oynayacağım diye ,ne yolcuya baktın,ne yola baktın,ne bana baktın,bende kestim attım.Hadi bakalım neyle oynayacaksın şimdi"der.

• Selamünaleyküm hayırlı Cumalar.. Bugün ilk sahurumuza kalkacağız inşAllah. Allah sağlıklı,sıhhatli,orucumuzu tutmayı nasip etsin. Hayırlı ramazanlar dilerim ♥️

• Resmi Gönderi

Selamünaleyküm hayırlı Cumalar.. Bugün ilk sahurumuza kalkacağız inşAllah. Allah sağlıklı,sıhhatli,orucumuzu tutmayı nasip etsin. Hayırlı ramazanlar dilerim ♥️

Aleykumselam , Hayırlı Cumalar, hayırlı Ramazanlar inşaallah.

• Resmi Gönderi

Hayırlı Cumalar, hayırlı Ramazanlar İnşaALLAH

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Çok ilginç bir hava var dışarıda. Saat gece 12 olmasına rağmen gram soğuk yok. Normalde temmuz geceleri bile serin olur burda.

• Resmi Gönderi

herkeze hayirli geceler. bugun gursu kestel tarafindaydim bursada. ogkleden sonra bir ara aracin termometresinde 33 u gordum. ben bir hata var saniyordum baktim en yuksek 31.4 girmis mgm. hata yokmus 1 derece oynayabilir konuma gore