Sohbetimiz Bol Olsun

• 276px-2009-sel-otob%C3%BCs.jpg

Selin sonucunda, Ayamama Deresi'nin İkitelli kısmında en az 10, Halkalı kısmında en az 11 ve buna ek olarak Çatalca ve Silivri'de üç kişi olmak üzere[5] İstanbul'da toplam 24 ve Tekirdağ'da 7 kişi, toplamda ise 31 kişi hayatını kaybetmiştir.[3][4][6][7] İstanbul valisi Muammer Güler'e göre selde 20 kişi yaralanmıştır.[8] Resmî makamlar felaketin sorumlusu olarak plansız yapılaşan halkı gösterdi.[6][8]

Bazı yerlerde su metrelerce yükseldi. Su, Atatürk Havalimanı'na giden yolları kesti. Yüzlerce araba ve onlarca TIR Marmara Denizi'ne sürüklendi.[7] Selde kaybolan bir kişinin cesedi denizin karşı kıyısında bulundu. Selden sonra, özellikle İkitelli'de yağmalama yaşanmıştır.[9][10]

12 Eylül 2009'da Selimpaşa'yı ziyaret eden Kadir Topbaş, halktan tepki görmüştür.[11] 1999 Gölcük depreminden bu yana İstanbul'un yaşadığı en büyük afet olarak nitelendirilen olay,[12] 18 ve 27 Temmuz 2017 tarihli iki büyük İstanbul yağmur felaketiyle anımsanmıştır.[13]

İstanbul'da sel felaketi: 31 ölü - Son Dakika Flaş Haberler

pasted-from-clipboard.jpgpasted-from-clipboard.jpg

pasted-from-clipboard.jpgpasted-from-clipboard.jpg

pasted-from-clipboard.jpgİstanbul'da sel felaketi!

istanbul 2009 seli . şehir paramparça olmuştu. eskileri unutmamak gerekir

Maalesef sadece o anlarda yapılacak tedbirler,yollar,halk,belediye, ulaşım,mazgal, rögar vsvs konu edilip,TV lerden kuru laklak dinliyoruz.

Bu selde de böyle, yangında da,depremde de.

Bizde hizmet sadece kuru kuruya boş laklak kaderimiz bu sanki.

Bu yaşlara geldim hala bir arpa boyu yol gidemedik..

aynen o selden bu yana ne değişti diye sorarsan hiçbirşey. sel yaşanıyor tedbirler gündeme geliyor 3-4 gün gündemde kalıyor sonrasında sel gidiyor öleni gömüyoruz aynen devam iyileştirmedir şunu yapalım bunu yapalım yapıcaz .söylensede boş vaat dinliyoruz ilerisi için. kuru laftan öteye geçmiyor.

99 depremi aradan geçmiş 23 sene ortada elle tutulur birşey yok . yapılanlar göz boyama gibi yada çok yetersiz şu an bir 8 şiddetinde deprem olsa istanbulda 1 milyon kişi ölür 2 dakika şiddetinde sallasın 1 milyon kayıp .

ne bekleniyor neyi bekliyoruz :) yani .. ülke raydan çıkmış nereye gittiği belli değil akışına bırakılmış

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Whisper: SameT. tarafından oluşturulan 6 mesajlar bu mesaj ile birleştirildi. ().

• Aleykumselam , hoşgeldin..

Nelerdesin sen? :)

Dayı valla son sürat kpss'ye hazırlanıyorum.😤 İş güç derken pek giremiyorum, sizleri de özledim yazayım dedim.. Nasılsın iyisinizdir inşAllah 🙂

• Resmi Gönderi

istanbul 2009 seli . şehir paramparça olmuştu. eskileri unutmamak gerekir

Maalesef sadece o anlarda yapılacak tedbirler,yollar,halk,belediye, ulaşım,mazgal, rögar vsvs konu edilip,TV lerden kuru laklak dinliyoruz.

Bu selde de böyle, yangında da,depremde de.

Bizde hizmet sadece kuru kuruya boş laklak kaderimiz bu sanki.

Bu yaşlara geldim hala bir arpa boyu yol gidemedik..

Dayı valla son sürat kpss'ye hazırlanıyorum.😤 İş güç derken pek giremiyorum, sizleri de özledim yazayım dedim.. Nasılsın iyisinizdir inşAllah 🙂

Şükür iyiyim, Yuvarlanmaya devam :)

Kpss de sana ve Herkese başarılar Yaso

• Allah iyilik versin. Çok teşekkür ediyorum 🤗 🙏

• Resmi Gönderi

gunaydin arkadaslar.

gunaydin

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• 19.pngbirşey dikkatimi çekti mgm aylık sıcaklık ve yağış analizlerini 1981 2010 a göre yapıyordu ki dünya meteorojiside böyleydi.

son 2 veya 3 aydır 1991 - 2020 ortalama sıcaklık ve yağışı baz alarak sonuç çıkartıyor.

neden bu şekilde bir değişim oldu bilmiyorum ..

1991 2020 ortalama sıcaklık 1981 2010 arasına göre daha sıcak.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen SameT. ().

• Normallerimiz değişti demeye getirmiş MGM 🙃

Yani başka açįklamasį yok ısınan dünyada yeni normallerimiz olušuyor.

• Resmi Gönderi

son 2 veya 3 aydır 1991 - 2020 ortalama sıcaklık ve yağışı baz alarak sonuç çıkartıyor.

neden bu şekilde bir değişim oldu bilmiyorum ..

1991 2020 ortalama sıcaklık 1981 2010 arasına göre daha sıcak.

2030 a girdigimizde 2001-2030 arasına bakacaklardır.