2022-2023 Kış Tahmini

• Sarp kışın ilk yarısını daha hareketli bekliyordun yani 1 Aralık-15 Ocak arasını. E zaten kar manasinda Aralık ilk 15-20 gün kafadan kayıp görünüyor. Yani ne yasanacaksa 20 Aralık -15 Ocak arası mı olacak ? 2004,2006 vari olusumlar olabilir demiştin kışın ilk yarısı. Bu Aralık ayı için pek mümkün görünmüyor. Sadece son 10 günü icin bir soğuk hava dalgası var o da öyle ciddi bir atak da değil. Kar yağışı yapacak cinsten ama.

Kışın ilk yarısı avrupa kıtası adına iyi geçebilir demiş yanlış okudun bence ki öylede oluyor

• Kışın ilk yarısı avrupa kıtası adına iyi geçebilir demiş yanlış okudun bence ki öylede oluyor

Ülkemiz icinde belirtmiş.

• Sarp kışın ilk yarısını daha hareketli bekliyordun yani 1 Aralık-15 Ocak arasını. E zaten kar manasinda Aralık ilk 15-20 gün kafadan kayıp görünüyor. Yani ne yasanacaksa 20 Aralık -15 Ocak arası mı olacak ? 2004,2006 vari olusumlar olabilir demiştin kışın ilk yarısı. Bu Aralık ayı için pek mümkün görünmüyor. Sadece son 10 günü icin bir soğuk hava dalgası var o da öyle ciddi bir atak da değil. Kar yağışı yapacak cinsten ama.

Kuzey Yarım Küre'de kış sezonunun başlangıcını genellikle 21 Aralık diye alıyorlar, 21 Mart ise bitiş.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen DarKnight ().

İstatistiksel olarak diye belirttim. Kışın genel görüntüsünü maddelerde açık açık belirttim. Aralığın son haftası bir sistem ihtimali var evet. Fakat gücü ve etkilerini konuşmak için erken bir tarih olduğunu düşünüyorum şuan.

• Kuzey Yarım Küre'de kış sezonunun başlangıcını genellikle 21 Aralık diye alıyorlar, 21 Mart ise bitiş.

İyi de konu bu değildi 😃 Ne alaka yani şimdi bu cevap ? Bende 21 Haziran 23 Eylül sanmıştım, bilgi için teşekkür ederim. (:

• İyi de konu bu değildi 😃 Ne alaka yani şimdi bu cevap ? Bende 21 Haziran 23 Eylül sanmıştım, bilgi için teşekkür ederim. (:

Yorumunuzda demişsinizki "Sarp kışın ilk yarısını daha hareketli bekliyordun yani 1 Aralık-15 Ocak arasını" . Bende dedimki kışın ilk yarısı 1 Aralık-15 Ocak değil ,Kış 21 Aralık'ta başlıyor dedim. Yani buna göre kışın ilk yarısı 21 Aralık-Şubat başı oluyor. Önceki yorumda bunu açıklamaya çalıştım ama herhalde anlamanız için çok daha detaylı yazmam lazımdı. Kusura bakmayın bir daha olmaz (:

• Yorumunuzda demişsinizki "Sarp kışın ilk yarısını daha hareketli bekliyordun yani 1 Aralık-15 Ocak arasını" . Bende dedimki kışın ilk yarısı 1 Aralık-15 Ocak değil ,Kış 21 Aralık'ta başlıyor dedim. Yani buna göre kışın ilk yarısı 21 Aralık-Şubat başı oluyor. Önceki yorumda bunu açıklamaya çalıştım ama herhalde anlamanız için çok daha detaylı yazmam lazımdı. Kusura bakmayın bir daha olmaz (:

Senin dediğin kelime oyunu. Bu camiada kışın ilk yarısını kimse 21 Aralık -1 Şubat diye anlamaz, öyle de açıklamaz. Kışın meteorolojik takvimi 1 Aralık-28 Şubattır. İlk yarı denilince 1 Aralık-15 Ocak anlaşılır. Kimse Şubata kadar anlamaz o işi kusura bakma. Ocak 15 sonrası maçın 2.yarısıdır. Hadi bilemedin 20 sonrası. 5 Mart sonrası da 90 +'dır. Bu kadar basit.