Doğu Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Mkaymaz21 Kar yağışı etkisini arttırdı Malatya'da yarın akşam saatlerine kadar devam eder mi?

İlerleyen saatlerde daha çok arttıracak.Şuan yağış 15 dZB ilerleyen dakikalarda 30a kadar çıkacak.Bu da saate 3mm yağış demek.Hava sıcaklığı da çok iyi :) Yağış ömrünü öğleye kadar etkili bir biçimde sürdürecek.Öğle akşam arasi ise hafif şekilde devam etme ihtimali var.

:I

• Mkaymaz21 toğrağım nerelerdesin

Ustam sen ve diğer arkadaşlar kusura bakmayın vallahi çok aktif olamiyorum.bu aralar çok fazla sistem takibi de yapamıyorum.Ben yonetime bırakmak istediğimi söyledim gönüllü biri varsa alacak yetkiyi zaten.

İnceledim şuan modelleri Gfs son guncellemerde kırım üzerinden sistem gelme olsağını git gide arttırıiyor.Ecmwf nin de destek vermesi lazim.Diğer tüm modellere baktım çoğu balkan üzerinden geleceğine işaret ediyor hayırlısı bakalim.Bizim bölge için Gfs çok tutarlı her zaman birinci önceliğim Gfs dir kısa vade de bile. Amerikalilar askerleri için bizim bolgeyi cok titiz bir şekilde sunuyor verilere herhalde :olumlu: . Gfs yi doğru okursak kısa vadede cok basarili bizim bölge için. Dediğim gibi sistemin geliş yönü çok etkili olacak sistemin gücü adına.Şuan netleşen bir şey yok.Balkan üzerinden gelse bile meraketmeyin busenenin en iyi sistemi olacak.İşin içinde iskandiav yb si varsa umutlari erken tüketmemek gerekir.Doğu bölgeleri için ayın 16--17 si gibi kar başlar yüksek ihtimalle.Sistem girdiğinde yağış alacağız ancak ondan sonrasinda yavaş yavaş kesiliyor.Soğularin çekildiği tarihler de bir ab faaliyeti görebiliriz.Bu da da ayın 21-22 si gibi oluşacak ihtimal.Dediğim gibi bu senenin en iyi sistemi olacak. Bana göre kolay kolay dillerden de düşmeyecek bu sistem evet bizim bölge için de .Şuan kar haritalarina bakip moral bozmayin.ağış miktari ab faaliyetlerine göre değişecektir.Her şehir çok iyikar yağışlari alacak inşallah.Uzun süredir istediğimiz o kar yağışarina az kaldi 1hafta daha sabredelim.Kisa vade de burada olmaya calışacağım inşallah.

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Mkaymaz21 ().

• Ustam sen ve diğer arkadaşlar kusura bakmayın vallahi çok aktif olamiyorum.bu aralar çok fazla sistem takibi de yapamıyorum.Ben yonetime bırakmak istediğimi söyledim gönüllü biri varsa alacak yetkiyi zaten.

İnceledim şuan modelleri Gfs son guncellemerde kırım üzerinden sistem gelme olsağını git gide arttırıiyor.Ecmwf nin de destek vermesi lazim.Diğer tüm modellere baktım çoğu balkan üzerinden geleceğine işaret ediyor hayırlısı bakalim.Bizim bölge için Gfs çok tutarlı her zaman birinci önceliğim Gfs dir kısa vade de bile. Amerikalilar askerleri için bizim bolgeyi cok titiz bir şekilde sunuyor verilere herhalde :olumlu: . Gfs yi doğru okursak kısa vadede cok basarili bizim bölge için. Dediğim gibi sistemin geliş yönü çok etkili olacak sistemin gücü adına.Şuan netleşen bir şey yok.Balkan üzerinden gelse bile meraketmeyin busenenin en iyi sistemi olacak.İşin içinde iskandiav yb si varsa umutlari erken tüketmemek gerekir.Doğu bölgeleri için ayın 16--17 si gibi kar başlar yüksek ihtimalle.Sistem girdiğinde yağış alacağız ancak ondan sonrasinda yavaş yavaş kesiliyor.Soğularin çekildiği tarihler de bir ab faaliyeti görebiliriz.Bu da da ayın 21-22 si gibi oluşacak ihtimal.Dediğim gibi bu senenin en iyi sistemi olacak. Bana göre kolay kolay dillerden de düşmeyecek bu sistem evet bizim bölge için de .Şuan kar haritalarina bakip moral bozmayin.ağış miktari ab faaliyetlerine göre değişecektir.Her şehir çok iyikar yağışlari alacak inşallah.Uzun süredir istediğimiz o kar yağışarina az kaldi 1hafta daha sabredelim.Kisa vade de burada olmaya calışacağım inşallah.

Bu sene yağan karlar geçen sene şubat ayında yağan kar kadar etkili olamadı o zaman baya iyi yağmıştı aynı yağışları görebilir miyiz?

• Bu sene yağan karlar geçen sene şubat ayında yağan kar kadar etkili olamadı o zaman baya iyi yağmıştı aynı yağışları görebilir miyiz?

Soğuk açisindan daha iyi duruyor. Güzel bir yağış yakalarsak işte kiyamet kopar.

• Şuanlık yoğun kar yağışı ihtimali düştümü arttı mı peki

Evet gittikçe ihtimal artıyor.Ayın 16sindaki yağışlari yağmur olarak alacaksınız bu üzücü biraz .Soğuk girişi 16 gecesi olacak gibi 17-18 20-21 tarihleri güzel görünüyor.Zamani gelince şehir şehir tahmin yapacam