Doğu Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Çok naziksin teşekkür ederim bende acaba geçmi girecek diye bian korktum :sevgidolu:

Bende genellikle yarin olsa bile tarih veririm ayın 16sı diye.Yarin diğer gün perşembe günü vs.deyince kafada dolu olunca tabi tarihler birbirine giriyor :)

:I

• Valden voltran

Merkez için 16 gece saatlerinde rüzgarinda yön değiştirmesiyle birlikte yağış kara dönecek.Aynı malatya için söylediğim durum geçerli zeminin ıslak olması avantaj olacak.17 sabahi yoğun olmak üzere yağış perşembe akşamina kadar etkisini sürdürecek.Ama 17 sabahı dışında çokta yoğunkar görünmüyor ara ara etkisini artirip ara ara kesilecek perşembe akşamina kadar.Şuan görüntüde +10cm görünüyor.Son verilere göre cuma sabahi hafif olmak üzere tekrardan başlayacak.Özetleyecek olursak yerde örtü olacak ama böyle her saat yoğun kar zor ara ara vurup kaçacak :)

• Emirhan ali1907 Emre1393

Malatya için sali akşamindan itibaren yağış kky dönecek.İlerleyen saatlerde ise saf kar yağışına dönüp yoğun bir şekilde yağacak.Şuanki görüntüde perşembe sabah saatlerine kadar devam edecek.Yerde 15-25cm arasi örtü bekliyorum.Bu rakamlar dahada yükselebilir çünkü yer seviyesi çok iyi olacak.Kar öncesinde yağmur alacaksınız zemin islanacak ama bu zeminin ıslanmasi bazi durumlarda karin tutmasi için daha iyi oluyor.Su birikintisi 2mm geçmediği sürece zemin islanmasi özellikle yer seviyse soğudunda avantaj olabiliyor.Bu arada ecmwf akşam çıktısı gfsye benzeyecektir rahat olun.

hocam MGM 17 sabahı başlayıp 15.00 gibi biter demiş bu kadar mı sürecek

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ali1907 ().

• hocam MGM 17 sabahı başlayıp 15.00 gibi biter demiş bu kadar mı sürecek

Bu gece yüksek ihtimalle önce kky sonra kar döner.En gec GECE 2 3 gibi kar başlar diye düşünüyorum.Ve 18 sabahina kadar devam eder.Yaklaşik 1-1.5günlük kar yağışı olur

• Bu gece yüksek ihtimalle önce kky sonra kar döner.En gec GECE 2 3 gibi kar başlar diye düşünüyorum.Ve 18 sabahina kadar devam eder.Yaklaşik 1-1.5günlük kar yağışı olur

günlükte yoğuk vermiş saatlikte normal vermiş , akşam düzeltir çoğu kez böyle yaptı abi

• günlükte yoğuk vermiş saatlikte normal vermiş , akşam düzeltir çoğu kez böyle yaptı abi

Düzeltse bile pek dikkate alınacak gibi değil ecmwf kısa vadede özellikle bu sene çok kötü.Bu arada kar anında yer seviyesi ortalama -6 civarinda olacak kar için mükkemel görünüyor.

• Mkaymaz21 toprağım ecmwf bize full yağmur veriyor gfs 5 10 cm kar bu işin oluru nerde biter:))

İconun ne zaman yağış olacagını iyi biliyor ama sıcaklık ve yağış miktarinda kötü.Ecmwf ikisininde de kötü :'D .Ben kısa vade de işte gfsyi 1. önceliğe koyuyorum iki tahminde de başarili.Dediğin gibi o aralıkta gidip gelir

• Mkaymaz21 abi şuan konumumda kara kara bulutlar baya hızla gidiyorlar sadece az önce 1-2 tane yağmur damlası düştü yağış bırakmıyorlar . normalmidir ?

• Mkaymaz21 abi şuan konumumda kara kara bulutlar baya hızla gidiyorlar sadece az önce 1-2 tane yağmur damlası düştü yağış bırakmıyorlar . normalmidir ?

ÜStünüzde kütle yok şuan gelen kütle de zayıftır büyük ihtimal. Yavaş yavaş nem de yükseliyor 1 2 saate yağmur başlar.Yeşil kütle o taraflara doğru hareket ediyor 18.00-21 arasi iyi yağış alacaksınız.

• ÜStünüzde kütle yok şuan gelen kütle de zayıftır büyük ihtimal. Yavaş yavaş nem de yükseliyor 1 2 saate yağmur başlar.Yeşil kütle o taraflara doğru hareket ediyor 18.00-21 arasi iyi yağış alacaksınız.

abi şuan kuluncak taraflarında bi anda 7-8 derece düştü ve kar yağışlı oralar , birde kar sence ne zaman başlar abi

• abi şuan kuluncak taraflarında bi anda 7-8 derece düştü ve kar yağışlı oralar , birde kar sence ne zaman başlar abi

Malatya geneli Gece yarısından once zor gorunuyor. 2 3 gibi demiştim senin o taraflar daha erkende olabilir

• Malatya geneli Gece yarısından once zor gorunuyor. 2 3 gibi demiştim senin o taraflar daha erkende olabilir

Evet Bi şuan kky ama kar daha fazla :D