Anlık Uyarı ve Bildirimler

• Resmi Gönderi

Mersinde dün gece 8.00 de başlayan şiddetli yapmur yolları gölete çevirdi bazı yollar kapandı ulaşımda çok büyük aksaklıklar oldu

Geçmiş olsun abim.

• Resmi Gönderi

Eğitime ara verilen yerler

Yoğun kar yağışının etkili olduğu 13 ilde eğitime bir gün ara verildi.

Türkiye genelinde karşı yağışı etkisini sürdürmeye devam ederken, illerden kar tatili haberleri gelmeye başladı. Yoğun kar yağışı sebebiyle Sivas, Bayburt, Bingöl, Giresun, Malatya,Aksaray in il genelinde Rize'nin İkizdere ilçesi, Tuncelinin 5 ilçesi,Tokatin Başçiftlik ve Reşadiye ilçesi ile Erbaa ilçesine bağlı Gökal beldesi,Ordunun 12 ilçesinde Adiyaman'ın Çelikhan ilçesinde,Samsun'un Havza ilçesinde ve Çorum un Sungurlu ile Alacağ ilçelerinde okullar bugün tatil edildi.

• Resmi Gönderi

Tatiller il bazında çoğaldı

KAHRAMANMARAŞ
    Kahramanmaraş’ın Elbistan, Afşin, Ekinözü ve Çağlayancerit ilçelerinde kar nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

ADIYAMAN

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

BİNGÖL

Bingöl’ün Yedisu ve Yayladere ilçelerinde kar yağışının etkili olması nedeniyle Pazartesi günü için eğitime 1 gün ara verildi.

ERZİNCAN

Erzincan’da yoğun kar yağışı ve yollarda oluşabilecek buzlanma nedeniyle eğitim ve öğretime Pazartesi günü 1 günlük ara verildi.

SİVAS

Sivas'ta kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildi.

BİTLİS

Bitlis’in Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve merkeze bağlı tüm köylerde eğitime 1 gün ara verildi

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane Valiliği, il genelinde akşam saatlerinde gerçekleşen kar yağışı nedeniyle okulların 31 Aralık günü bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu.

TUNCELİ

Tunceli’de kar yağışı nedeniyle kent genelinde tüm okullar bir gün süreyle tatil edildi. Kamuda çalışan hamile ve engelli çalışanlara da idari izin verildi.

BAYBURT

Bayburt'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

MALATYA

Malatya merkez ve tüm ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

• Resmi Gönderi

Gaziantep kar tatili

Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildiğini, engelli ve hamilelerin de idari izinli sayılacak

Eskişehir'de Yarın okullar tatil edilecek mi
    Yoğun kar yağışının sürdüğü Eskişehir'de öğrenciler tatil için sıraya girdi. Eskişehir'de yarın okullar henüz tatil edilmedi ancak geçtiğimiz günlerde Eskişehir'de tatil edilmeyeceğini duyurmuştu. ancak bu sefer yoğun süren kar yağışı nedeniyle Eskişehir Valiliği Eğitim ve Öğretime 1 gün ara verecek gibi gyağış yarında devam edecek

BİNGÖL'DE 261 KÖY YOLU ULAŞIMA AÇILDI

Bingöl’de kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 281 köy yolundan 261'i açıldı.

BALIKESİR'DE KARA HAZIRLIKSIZ YAKALANDI

Balıkesir'de yeni yılın ilk günü öğleden sonra bastıran kar yağışı vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Balıkesir’e bağlı Balya, Bigadiç, İvrindi, Savaştepe ve Sındırgı ilçelerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar dolayısı ile maddi hasarlı kazalar meydana geldi.

BİTLİSTE EVLER KAR ALTINDA KALDI

Bitlis’te günlerdir etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle 200 köy yolu ulaşıma kapanırken, tek katlı evler ise kara gömüldü.

Bitlis’te etkili olan kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. 200 köy yolunun ulaşıma kapandığı kentte, hava sıcaklığında da hissedilir derecede düşüş yaşandı.

HAKKARİ KAR YAĞIŞI YOLLARI KAPADI

HAKKARİ’de iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelere bağlı 322 köy ve mezranın yolu ulaşıma kapandı.

Kentte iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Alıntıdır

• Resmi Gönderi

ANKARA 2019 da ilk kar

Kar yağışı nedeniyle ana arterlerdeki ulaşımda herhangi bir sorun yaşanmazken, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediye ekipleri de gerekli önlemleri aldı

BALIKESİR

Sındırgı-Akhisar yolunda 30 araç mahsur kaldı Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi.

EDREMİT-YENİCE

Kar yüksekliği 15 santimetreye kadara yükselirken Edremit Yenice karayolu aşırı kar yağışı ve yolda kayan araçlar yüzünden trafiğe kapandı

SOMA

Yer yer tipi şeklinde etkili olan ve sürücülere zor anlar yaşatan yağış sonrası Karayolları ile Soma Belediyesi ekipleri yolda kar küreme çalışması yaptı

HAKKARİ-ŞIRNAK

Çığ sonucu kapanan yolun ulaşıma açılması için Karayolları ekipleri çalışma başlattı

BALIKESİR-KÜTAHYA

Dursunbey'e Bağlı Kavacık mahallesi bölgesinde 3 mahalle yolunun kapandığı bildirilirken, Balıkesir-Dursunbey yolunun Karagöz rampası bölgesinde de onlarca aracın yolda kaldığı bildirildi

TRABZON-UZUNGÖL BUZ TUTTU

TRABZON'un Çaykara ilçesinde bulunan, Karadeniz'in ünlü turizm merkezindeki Uzungöl'ün yüzeyi, soğuk havanın etkisiyle yer yer buzla kaplandı.

GAZİANTEP ve KAHRAMANMARAŞ'ta kar yağışı ve sis ulaşımda aksamalara neden oldu

• Resmi Gönderi

HAKKARİ'DE TATİL

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

AFYON

Afyon,Ankara,Eskişehir ve Kütahya'da geniş bir alanı kapsayan Frig Vadisi, etkili kar yağışı sonrası beyaza büründü.
    Frig Vadisi'nin önemli bölümünü bünyesinde barındıran Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde, son bir haftadır yoğun kar yağışı etkili oldu. Yağış sonrası bölgedeki yaklaşık 3 bin yıllık mekanlar ile doğal güzellikler, beyaz örtüyle kaplandı Emre gölü buz tuttu..

AĞRI
    Kış aylarının zor ve çetin geçtiği Eleşkirt ilçesinde Özel İdare ekipleri yol açma ve genişletme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kapanan köy yolları da ekipler tarafından tek tek açılıyor.
    KARS
    Kışın çetin geçtiği bir başka yer ise Kars. Günlerdir devam eden kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Hata 15 metre yükseklikten dökülen Susuz Şelalesi buz tuttu. Bölge halkının "Su Uçan" olarak adlandırdığı şelale, buzla kaplanmasıyla güzel görüntü oluşturdu
    ERZURUM
    Kent merkezinde sıcaklığın sıfırın altında 15 derece olarak ölçüldüğü bölgede şadırvanlar buz tuttu, su sayaçları patladı. pazardaki tonlarca meyve ve sebze donduğu için çöpe atılmak zorunda kaldı.
    ARDAHAN
    Dondurucu soğuklar hayatı olumsuz etkiliyor. Dün gecenin en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Göle'de 22,Hanak'ta 18, kent merkezinde 16,Çıldır'da 15 derece olarak ölçüldü.
    BAYBURT
    Soğuk havanın etkisiyle donan Sırakayalar Şelalesi, adeta buzdan "görsel şölen" oluşturdu. 20 metreden dökülen şelale her mevsim ayrı güzelliğe büründüğünü bir kez daha kanıtlamış oldu.

ALINTIDIR

• Resmi Gönderi

ÇANAKKALE

Çanakkale'de beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Şemdinli'de kar tatili

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün öğleden sonrası için tatil edildi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Yerleşim yeri yollarının kapandığı Şemdinli ilçesinde bugün öğleden sonrası için ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Hakkari'de kar tatili

Hakkari'de kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarım gün tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, kentte yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerde bugün (Perşembe) öğleden sonrası için eğitime ara verildiğini söyledi. Yetkileri, 4 Ocak 2019 günü için de değerlendirme yaptıklarını ifade ettiler.

Kırklareli'nde eğitime kar tatili

Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde akşam saatlerinde yoğun bir şekilde başlayan kar nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Malkara'da eğitime kar engeli

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçede etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime yarın için ara verildiği kaydedildi.

Kırklareli'nde bir ilçede daha okullar tatil

Kırklareli'nin Demirköy ilçesinin yanı sıra Kofçaz ilçesinde de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Deniz ulaşımına hava engeli

Bursa İstanbul İstanbul Bursa arasında yapılması planlanan 7 8.30 ve 9.30 deniz otobüsü seferleri karşılıklı olarak iptal edildi

• Resmi Gönderi

EĞİTİME KAR ENGELİ-1

OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İL VE İLÇELER

7 OCAK 2019 PAZARTERİ OKULLARIN TATİL OLDUĞU İL VE İLÇELER

Yurtta kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 10 ilde eğitime ara verilirken, birçok bölgede de ulaşımda aksamalar yaşandı.

AA muhabirinin yaptığı derlemeye göre, saat 21.47 itibarıyla kar yağışı nedeniyle Kırıkkale, Bitlik, Çankırı, Bolu, Uşak il geneli ile Kastamonu'da kent merkezi ile 9 ilçede, Bingöl'de merkeze bağlı köyler ile 4 ilçede, Karabük, Samsun ve Çorum'un bazı ilçeleri ile Konya'nın Beyşehir ve Karaman'ın Sarıveliler ilçelerinde okullar yarın için tatil edildi.

- KIRIKKALE'DE OKULLAR TATİL

Kırıkkale Valiliği etkili olan yoğun kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle kent merkezi ve tüm ilçelerde resmi ve özel anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, rehberlik araştırma merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde yarın eğitime ara verileceğini duyurdu.

- KASTAMONU'DA OKULLAR TATİL

Kastamonu'da da kent merkezi ile Devrekani, Taşköprü, Ağlı, Küre, Araç, İhsangazi, Azdavay, Bozkurt ve Tosya ilçelerinde okullar yarın için tatil edildi.

- ÇANKIRI'DA OKULLAR TATİL

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle il genelindeki okulların yarın için tatil edildiği duyuruldu.

- BOLU'DA OKULLAR TATİL

Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime yarın bir gün ara verildiğini bildirdi.

- SİVAS'TA OKULLAR TATİL

Sivas'ta etkili olan yoğun kar yağışı ve kuvvetli buzlanma nedeniyle bugün il merkezi ve merkez köylerinde taşımalı eğitime ara verildi, Şarkışla ilçesindeki okullar da tatil edildi.

- UŞAK'TA OKULLAR TATİL

Uşak'ta da etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

- BİTLİS'TE OKULLAR TATİL

Bitlis’te yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, “Meteorolojik verilere göre ilimiz genelinde bu gece ve yarın devam etmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için Bitlis merkez ve merkeze bağlı tüm köylerde 7 Ocak 2019 Pazartesi günü bir gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmiştir.

Öte yandan Bitlis'in Mutki, Ahlat ve Tatvan ilçelerinde de tüm okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

• Resmi Gönderi

EĞİTİME KAR ENGELİ-2

OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İL VE İLÇELER

- MUŞ'TA OKULLAR TATİL

Muş Valiliği, olumsuz hava şartları, beklenen yoğun kar yağışı ve buzlanma riski nedeniyle il genelinde eğitim öğretime bir gün ara verdi.

- TOKAT OKULLAR TATİL

Kar yağışı dolayısıyla Tokat'ın Reşadiye ilçesindeki belde ve köy okulları tatil edildi.

- SAMSUN'DA HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

İç kesimlerdeki ilçelerde kar yağışının etkili olduğu Samsun'da da Vezirköprü'nün yanı sıra Havza, Ladik, Asarcık ve Kavak ilçelerinde yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.

- ÇORUM'DA HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

Çorum’da da kar yağışının etkili olduğu Sungurlu, İskilip, Laçin ve Kargı ilçelerinde okulların yarın için tatil edildiği açıklandı.

- KONYA'DA HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

Konya'nın Beyşehir ilçesinde de etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

- BİNGÖL'DE HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

Bingöl'de de kar yağışı nedeniyle merkeze bağlı köyler ile Adaklı, Kiğı, Yedisu ve Yayladere ilçelerindeki tüm eğitim kurumları yarın tatil edildi.

- ORDU'DA HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

Ordu’nun yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle, 6 ilçede eğitime bir gün ara verildiği valilik mağduriyet yaşanmaması için Aybastı, Çamaş, Gölköy, Gürgentepe ilçelerimizdeki tüm okullarda, Kabadüz ilçemizin Yokuşdibi İlkokulu ve Ortaokulunda, İkizce ilçemizin Yoğunoluk Mahallesi’ndeki Şehit Cezmi Sekmen İlkokulu, Yoğunoluk Yatılı Bölge Ortaokulu ve Yoğunoluk Çok programlı Anadolu Lisesi'nde 7 Ocak Pazartesi günü bir gün eğitim öğretime ara verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

- KARAMAN'DA HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

- KARABÜK'TE HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

KARABÜK´ün Eskipazar, Yenice, Eflani ve Ovacık ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklama şöyle:

- KIRŞEHİR'DE HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

Kırşehir'in 3 ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 1 günlük ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Kırşehir'in Akçakent, kpınar ve Kaman ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların 1 gün tatil edildiği bildirildi.

- AMASYA'DA HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

Amasya'da, 2 ilçede okulların tamamı, 1 ilçede ise taşımalı eğitim yarın tatil edildi.

Kentte sabah saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini artırarak devam ediyor.

Amasya Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava şartları nedeniyle herhangi bir olumsuzluk ve mağduriyet meydana gelmemesi amacıyla Gümüşhacıköy ve Hamamözü ilçelerinde tüm okullarda, Taşova ilçesinde ise taşımalı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

- ELAZIĞ'DA HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

Elazığ'ın Palu, Karakoçan ve Kovancılar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim kapsamındaki bazı okullarda eğitime yarın ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Palu, Karakoçan ve Kovancılar ilçelerinde etkili olan kar nedeniyle yolları ulaşıma kapanan köylerde yaşayan ve taşımalı eğitim sistemi kapsamındaki öğrenciler için okullar tatil edildi.

Bu kapsamda Palu'ya bağlı Gemtepe, Atik, Büyükçaltı, Küçükçaltı, Kırkbulak, Güllüce, Tarhana, Yarımtepe, Karataş, Bozçanak, Kayaönü, Yaylacık köyleri, Karakoçan ilçesinin bazı köyleri ile Kovancılar ilçesine bağlı Okçular köyünde yaşayan öğrenciler için eğitime öğretime yarın ara verildi.

NEVŞEHİR'İN HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

Nevşehir’in Avanos, Acıgöl, Derinkuyu ve Hacıbektaş ilçelerinde okullar tatil edildi.

- YOZGAT'IN HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

Yozgat'ın Çayıralan ilçesinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Çayıralan ilçesinde hava muhalefeti nedeniyle özel ve resmi tüm eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

ANKARA'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Ankara'da valilik yetkilileri, meteorolojik verilere göre kar yağışının gece saatlerinde etkisini yitireceğini belirterek, eğitim-öğretim faaliyetlerine yarın ara verilmesinin henüz söz konusu olmadığını ifade etti.

KAHRAMANMARAŞ'TA TAŞIMALI EĞİTİME KAR ENGELİ

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle 6 okulda taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Andırın ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ilçenin kuzeyinde bulunan mahallelerdeki Akifiye, Rıfatiye ve Altınyayla Ortaokulu ile Geben ilkokulu, ortaokulu ve lisesinde taşımalı eğitime, yoğun kar yağışı ve buzlanma riski nedeniyle bir gün ara verildiği belirtildi.

• Resmi Gönderi

8 OCAK KAR TATİLİ OLAN İL VE İLÇELER

ÇANAKKALE
    Çanakkale'nin Yenice ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın için ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

BALIKESİR
    Balıkesir'in Manyas ilçesinde ilk ve orta dereceli tüm okullar, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın için bir gün tatil edildi.

AĞRI
    Ağrı Valiliği, taşımalı sistemle eğitim veren merkeze bağlı köy okullarının yarın tatil edildiğini açıkladI

BİNGÖL
    Bingöl'ün dört ilçesindeki okullar kar yağışı nedeniyle yarın kapalı olacak.

BİTLİS
    Bitlis merkez ve Mutki ilçesi ile bağlı köylerdeki okullarda olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın okullar tatil edildi.

TUNCELİ

Tunceli Valiliği yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

KONYA
    Konya'da etkili olan kar yağışının ardından 3 ilçede eğitime bir gün ara verildi.
    Konya'da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle bazı ilçeler beyaza büründü. Etkili olan kar yağışının ardından Beyşehir, Hadim ve Seydişehir ilçelerinde ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitime Salı günü de ara verildi.

ISPARTA

Isparta'ya bağlı Gelendost, Keçiborlu, Gönen, Senirkent ve Atabey ilçelerinin genelinde kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı yarın eğitim ve öğretime ara verildiği açıklandı.

ÇORUM

Sungurlu'da eğitime kar tatili

BURSA

Bursa'nın dağ ilçelerinden Büyükorhan'da eğitime bir gün ara verildi.

BATMAN

Sason'da okullar 1 gün tatil edildi

ADIYAMAN

Sincik ilçesinde okullara kar tatili

• Resmi Gönderi

9 OCAK ÇARŞAMBA KAR TATİLİ OLAN YERLER-1

KOCAELİ
    Kocaeli'de buzlanma tehlikesi nedeniyle taşımalı il genelinde taşımalı eğitime ara verildiği bildirildi.

SAKARYA
    Sakarya'da olumsuz hava koşulları nedeniyle 5 ilçedeki taşımalı okullarda eğitime ara verildi.
    ZONGULDAK

Zonguldak'ta kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

SAMSUN
    Samsun'da kar yağışı nedeniyle Vezirköprü ve Havza ilçelerinde yarın eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildiği açıklandı.

BİNGÖL
    Bingöl genelinde okullar, kar yağışı etkisini devam ettirmesi nedeniyle yarın içinde tatil edildi.

KARAMAN
    Karaman’da yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve merkeze bağlı köylerde okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

DÜZCE
    Düzce’de devam eden kar yağışı sonrasında Valilik tarafından eğitime yarın 1 günlük ara verildiği açıklandı.

SAMSUN
    Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada, “Vezirköprü ve Havza ilçelerimizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 09 Ocak Çarşamba günü tüm okullarda eğitime 1 gün ara verilmiştir.

ANTALYA
    Antalya'nın Elmalı ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün öğleden sonra ve yarın tam gün tatil edildi.

TOKAT
    Tokat il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süre ile tatil edildi.

ERZURUM
    Erzurum’da akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün süre ile ara verildi.
    Erzurum Valiliğinden yapılan açıklamada, “Olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde bulunan tüm okul öncesi, ilköğretim okulları, liseler ve özel eğitim ve öğretim kurumları 9 Ocak 2019 Çarşamba günü 1 gün tatil edilmiştir. Kurum ve kuruluşlarda çalışan engelli personel ile hamile bayanlar da idari izinli sayılacaktır” denildi.

YOZGAT

Yozgat’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime 1 gün ara verildi.

BAYBURT
    Bayburt’ta etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

BİTLİS

Bitlis merkezde olumsuz hava şartları nedeniyle yarın için okullar tatil edildi.
    Bitlis'in Tatvan ilçesinde yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle tüm okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

KAYSERİ
    Kayseri'de yoğun kar dolayısıyla yarın 5 ilçede eğitime ara verildi.
    Kayseri'de sabah saatlerinde etkisini gösteren ve gün boyu devam eden kar yağışının ardından yarın Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar ve Yahyalı ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildi.

NEVŞEHİR
    Nevşehir Valiliği de yarın kar nedeniyle eğitime ara verildiğini duyurdu.

AMASYA
    Amasya’da etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları dolayısıyla yarın il genelindeki okulların bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

ADIYAMAN
    Adıyaman’ın Gerger, Besni ve Gölbaşı ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

KAHRAMANMARAŞ
    Yoğun kar yağışı nedeniyle Kahramanmaraş'ın 7 ilçesinde okullar da tatil edildi. Elbistan, Afşin, Ekinözü, Göksun, Nurhak, Çağlayancerit ve Andırın ilçelerinde Yeşilova ve Kastal mahallelerindeki orta okullar hariç yarın 1 gün süreyle eğitime ara verilirken, engelli ve hamile kamu çalışanları da bir gün idari izinli sayılacak.

ÇORUM
    Çorum'da yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 7 ilçede eğitime ara verildi.
    İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, yaptığı açıklamada, "Alaca, Sungurlu, Mecitözü, Ortaköy ,Boğazkale, Oğuzlar, Laçin ilçelerimizde 9 Ocak 2019 Çarşamba günü kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime 1 gün ara verilmiştir" dedi.

• Resmi Gönderi

9 OCAK ÇARŞAMBA KAR TATİLİ OLAN YERLER-2

ELAZIĞ
    Elazığ’da yoğun kar yağışı nedeniyle tüm okullar tatil edildi.

ISPARTA
    Isparta’da aşırı soğuk hava ve buzlanma nedeniyle il merkezi ve merkeze bağlı köylerde, ilk ve orta dereceleri okullarda eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

TUNCELİ
    Tunceli'nin Pülümür, Nazimiye, Mazgirt ve Ovacık ilçelerindeki okullar, kar nedeniyle yarın tatil edildi.

KARS
    Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve köylerde eğitime 1 gün ara verildi.

DENİZLİ
    Denizli'nin Acıpayam, Bozkurt, Çardak ve Serinhisar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.

MALATYA

Kar yağışının yoğun olduğu Arapgir, Arguvan, Doğanşehir, Pütürge ve Doğanyol ilçelerinde eğitime 9 Ocak 2019 günü bir günlük ara verildiği açıklandı.

ARDAHAN
    Ardahan'da olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

KIRŞEHİR
    Kırşehir'de etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

AĞRI

Olumsuz hava şartlarının etkisini sürdürdüğü Ağrı’da Valilik, merkez ve köylerde eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

GİRESUN
    Giresun'un iç bölgelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle iki ilçede tüm okullar olmak üzere iki ilçede ise köy okulları ve taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

ORDU
    Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik verilere göre kentte yoğun kar yağışının devam edeceği belirtildi.
    Açıklamada, öğrenci ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her türlü eğitim kurumu ile özel eğitim kurumlarında eğitime 9 Ocak Çarşamba ara verildiği belirtildi.
    Altınordu ilçesinde ise Gerce İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Gökömer İlkokulu-Ortaokulu, Öceli İlkokulu-Ortaokulu, Saraycık İlkokulu-Ortaokulu, Eyüplü Şehit Sezar Aydın İlkokulu-Ortaokulu, Yağızlı Şehit Zafer Gülseren İlkokulu-Ortaokulu, Kökenli İlkokulu-Ortaokulu, Bayadı İlkulu-Ortaokulu, Kayabaşı İlkokulu-Ortaokulu, Karacaömer İlkokulu-Ortaokulunda, Fatsa ilçesinde Aslancami, Geyikçeli, Hatipli, Ilıca, Demirci ve İslamdağ Mahallelerindeki okullarda, Ünye ilçesinde Yeşilkent, Yenikent, Fatih Meydan,Tekkiraz, Pelitliyatak, Erenyurt ve İnkur Mahalleleri'nde yer alan okullarda eğitime ara verildiği ifade edildi.

• Resmi Gönderi

10 OCAK KAR TATİLİ OLAN YERLER-1

ADIYAMAN

Sincik'te eğitime kar engeliAdıyaman'ın Sincik ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle ilçede tüm okullar 1 gün (Perşembe) tatil edildi.BİTLİSHizan'da eğitime 1 gün ara verildi

Tatvan'da kar tatili

Bitlis'in Tatvan ilçesinde yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle tüm okullar yarın için tatil edildi.

Tatvan Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, "Meteorolojiden alınan verilerin değerlendirilmesi neticesinde; elverişsiz hava koşulları nedeniyle 10 Ocak 2019 Perşembe günü Tatvan merkez ve köylerinde tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir.

Ayrıca bu süre zarfında Tatvan ilçesinde görevli tüm engelli ve hamile kamu çalışanları da idari izinli sayılacaklardır” denildi.

BİNGÖL

Bingöl'ün Solhan, Yedisu ve Karlıova ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın da tatil edildi. İlçelerde kar kalındığı belirli noktalarda 2 metreye yaklaştı, vatandaşlar zor anlar yaşadı.

VAN

Çatak'ta eğitime kar engeli

Van'ın Çatak ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle yarın için okullar tatil edildi.

BİNGÖL

Bingöl'de eğitime kar tatili

Bingöl Valiliği, merkez ve 6 ilçede olumsuz hava koşullarından dolayı tüm okullarda, Genç ilçesinde ise taşımalı eğitime 1 gün ara verildiğini bildirdi.

Bingöl Valiliği, il genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartlarından dolayı eğitime 10 Ocak Perşembe günü ara verildiğini açıklandı. Açıklamada, “Aşırı buzlanma ve yoğun karın oluşturduğu olumsuz hava koşulları nedeniyle Genç ilçemizde taşıma yoluyla eğitime erişim sağlayan öğrencilerimiz için ve taşıma merkezi okullarımızda, il merkezi ve diğer ilçelerde ise tüm okullarımızda 10 Ocak 2019 Perşembe günü eğitime 1 gün süre ile ara verilmiştir” denildi.

KARS

Sarıkamış'ta eğitime kar tatili

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve köylerde eğitime 1 gün ara verildi.

NİĞDE

Niğde'de okullar yarın tatil

Niğde‘de olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın için tatil edildi.

• Resmi Gönderi

10 OCAK KAR TATİLİ OLAN YERLER-2

NEVŞEHİR

Acıgöl'de belde ve köy okulları tatil edildi

Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı belde ve köylerde okullar tatil edildi.

Nevşehir merkeze bağlı belde ve köy okulları tatil edildi

Nevşehir'de merkez ilçeye bağlı belde, köy okulları ve taşımalı eğitim 10 Ocak Perşembe günü tatil edildi.

Nevşehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Yoğun yağan karın oluşturduğu olumsuz koşullar ve olası buzlanma tehlikesi nedeniyle Nevşehir merkeze bağlı beldeler ve köy okullarındaki eğitim ve öğretim ile taşımalı eğitime 10/01/2019 tarihinde geçerli olmak üzere 1 gün süre ile ara verme kararı alınmıştır. Ayrıca kendi imkanlarıyla ve toplu taşıma ile il merkezine ilçe, beldeler ve köylerimizden gelen öğrencilerimiz ile başka ilçelere giden öğrenciler de istemeleri durumunda 10/01/2019 tarihinde geçerli olmak üzere 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır. Ayrıca tüm hamile ve engelli personel de aynı gün izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Ürgüp'te belde ve köy okulları ile taşımalı eğitim tatil edildi

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı belde ve köy okullarının yanı sıra taşımalı eğitim 10 Ocak Perşembe günü tatil dildi.

Ürgüp Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, “Yoğun yağan karın oluşturduğu olumsuz koşullar ve olası buzlanma tehlikesi nedeniyle Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesi ve köy okullarındaki eğitim ve öğretim ile taşımalı eğitime 10/01/2019 tarihinde geçerli olmak üzere 1 gün süre ile ara verme kararı alınmıştır. Ayrıca kendi imkanlarıyla ve toplu taşıma ile ilçe merkezine ve köylerimizden gelen öğrencilerimiz istemeleri durumunda 10/01/2019 tarihinde geçerli olmak üzere 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Derinkuyu'da belde, köy ve taşımalı eğitim tatil edildi

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesine bağlı belde, köy okullarının yanı sıra taşımalı eğitim 1 gün tatil edildi.

Derinkuyu Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, “Yollarda meydana gelen buzlanma nedeniyle belde, köy okulları ve taşımalı eğitime 10 Ocak Perşembe günü bir gün süreyle tatil edilmiştir” denildi.

ELAZIĞ

Elazığ'ın 2 ilçesinde taşımalı eğitime 1 gün ara verildi

Kar yağışı nedeniyle Elazığ'ın Karakoçan ve Palu ilçelerinde taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

ORDU

Ordu'nun 16 ilçesinde eğitime kar engeli

Ordu'da etkili olan kar yağışı sonrası, 16 ilçede eğitime ara verildigi bildirildi.

Ordu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 13 ilçenin tamamında, 3 ilçenin de bazı mahallelerindeki okullarda eğitime ara verildiğine dikkat çekilerek, "Öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Ulubey ilçelerimizdeki tüm okullarda, Fatsa, Ünye, Perşembe ilçelerimizde ise kısmen, 10 Ocak Perşembe günü bir gün eğitim-öğretime ara verilmiştir" denildi.

MARDİN

Midyat'ta eğitime 1 gün ara verildi

Mardin'in Midyat ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş'ta eğitime kar engeli

Kahramanmaraş'ın Elbistan, Afşin, Ekinözü ve Nurhak ilçelerinde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.