VARAN 1: 14 OCAK 2018

• Efsaneler bağıra bağıra gelir bazen. Çok yakında...

TUCKBOİ

• Sağ üst köşedeki diyor ki : "Donmuş boğazın üzerinde mangal sucuğa ne dersiniz?"

Oyg8RQ.png

TUCKBOİ

• Bundan sonraki model güncellemelerinde bu canavarın sahneye çıkışını izleyeceksiniz. Tek kişilik bir gösteri olacak, İskandinavya ve ardından S......

TUCKBOİ

• Sistem beklediğimden 4 gün ötelendiği için başlığı güncelledim. Modeller bana göre hala sistemi tam çözemiyor, buna en iyi senaryoyu veren Ecmwf de dahildir. Gfs yi zaten anlatmaya gerek yok, dansözler görse dansözlügü bırakır o derece. Ecmwf de sistemin gücünü doğru görse de soğukları lap diye ülkemize daldıramıyor.

Benim beklentim sistemin 850 de -10 ve -12 bandında gelmesi ve 500 hPa da -30 ile -35 arasında bir değer görebileceğimizdir. Soğuk Sibirya kökenli olacağından sıcaklık sorunu olmayacak ve 0 rakımda bile rahatlıkla örtü oluşturacaktır. Trakya'da ve Batı Marmara'da bile yağış sorunu olmayacak ve bu sistemde herkes payına düşeni alacaktır. AÇILIŞ için gayet güzel bir sistem bana göre. Detaylandırmaları ve Cm tahminimi model desteği aldıktan sonra ve vade yaklaştıkça yapacağım.

TUCKBOİ

• Hayirli olsun,buyursun gelsin.kapimiz açık :catisma: :minigun:

• CAN

Konuyu çöp kutusuna taşıdı: Eski Konular .