Ankara Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Resmi Gönderi

Soğuk hava yaklaşınca buraya gelip bakmak istedim. Bu aralar yağmur var. Ankara'da ilerki günlerde durumun ne olduğunu merak ettim ama sanki yağış çok yetersiz ve güzel bi örtü oluşturacak kapasitede değil gibi geldi gözüme. Kuru soğuk sistemi gibi.

Hoşgeldin özlettin kendini

• Ocak ortası için Ankara’nın normaline göre çok tırt bir sistem geçiriyoruz anladığım kadarıyla. Mgm de kar ikonu gördüğüm için biraz incelemek istedim ama merkez havada kar bile görmedi ne yazık ki. Gerçi bu bir hayal kırıklığı değil. Baştan beri yağış biraz az görülüyordu ama kar tanesi dahi görmemeyi beklemiyordum açıkçası. Önümüzdeki süreçte ise hiç yağmayan karın ayazını çekeceğiz gibi görülüyor. Puslu, soğuk ve durgun birkaç gün geçireceğiz. Bazı geceler -8 civarına düşebilir sıcaklık.

Kuru ayaz sonrasında tekrar bir ısınma periyodu var derken Ocak sonu geliyor zaten. Geçen sene esas şubat başında güzel örtü alsak bile Ocak ayında da kar örtülü bir sistem yaşayabilmiştik. Bu sene pek bir faaliyet yok bu ay için. Ocak sonuna kadarki süreç pek takibe değer gibi de durmuyor açıkçası. Bas bas bağıran bir kar göze çarpmıyor. Ay sonuna doğru ataklar veriyor. Ama vade biraz uzun ve elimizde garanti olarak 15 günlük durgun bir süreç olacak gibi. 25-26 Ocak'a kadar.

Yine de birkaç gün kış şartları güçlü biraz soğukluk açısından. Okullarda falan grip vakaları patlayabilir. Dikkatli olmakta yarar var her zamanki gibi.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Konusuz adam ().