19.12.2020 (Yoğun kar tipi )

• Bir kaç hafta önce bahsettiğim 19 Aralık tarihi bozmadan ilerlemekte.

Sizlere ekim ve kasım dan direkt TARİHLER vererek sistem hareketlerini bildirdim.

12 KASIM sonrası 22 kasım sistemi var.

Aralık başı da bir sistem olacak fakat şuan gözüken en kıymetli sistemler dersek.

1 sırada 19 Aralık

2 sırada ise 22 kasım.

Daha kış ayına tam girmedik modeller çok çok çok iyi biraz güney ve iç Anadolu kesimleri için kötü olsada kuzey kesimler 12 ile kara merhaba diyecek hatta Marmara dolaylarında kar seviyesi 700 metre ye kadar inecek.

Buradan sizlere anlık bilgilendirme yapacağım.

Hayırlı akşamlar.. B)

• AYRICA BÜYÜK NOT DÜŞELİM.

Bizler tahminciyiz. Bu tahminleri sosyal medya yada diger platformlarda paylaşırken çoğu kesim Allah'ın bildiğini sizler bilemezsiniz. Yada kainlik gibi kavramlarda yorum yapanlar var.

ELBETTE ÖNCE RABBIM BİLİR. BİZLER ELİMİZDE Kİ İMKANLARLA, BİLGİLERLE TAHMİNLER YÜRÜTEBİLİYORUZ.

SİTEMİZDEKİ TAHMİNCİ GRUBUN ÖNCEKİ TAHMİNLERİNE BAKIP ELEŞTİRİ YADA OLUMSUZ YORUM YAPABİLİRLER.

BİZLER SİSTEME 1 HAFTA KALA TAHMİN KONU AÇMIYORUZ.

• Abi Marmara için 700 metreye inse nolcak ki yine İstanbula yağmıycak

• 19 aralık gelırse ızmır kar alırmı abi ve aralık sıcak dıyordunuz açıklarmsnz lutfen

• Resmi Gönderi

19 aralık gelırse ızmır kar alırmı abi ve aralık sıcak dıyordunuz açıklarmsnz lutfen

Uzun zamanlı soruların Salih..Ve kar fakiri İzmir için soruyorsun bu da ayrı bir teferruat..

Kimse şimdiden İzmir için bir şey diyemez.

Yakın zaman olur görünür ve o sistem de de İzmir az çok ne olacak belli olur.

• aralık ve ocak ayı tahmını beklıyoruz

• Abi Marmara için 700 metreye inse nolcak ki yine İstanbula yağmıycak

12 kasımda gelecek sistemden bahsettik 700 metre kadar düşecek diye diger sistemler için geçerli değil

• Konumuz aktiftir. Kışa giriş yapmadan son soguk demler gelsin bakalım.

• Konunun aktif olduğunu görünce heyecanlandım abi ?

• Konunun aktif olduğunu görünce heyecanlandım abi ?

Niye İsmail 22 dolaylarındaki bu soguklar daha modellerde bile yokken konu açtık. Kasım ayı verileri tam yokken soguk kasım dedim şimdi kaldı 19 Aralık bakalım neler olacak Aralık 6 ila 10 arası ufak bir soguma daha varda onu saymıyorum

• Resmi Gönderi

İyi akşamlar hocam batı iç Anadolu için tahminin nedir acaba çoğu tahminci siklonlarin genelde kibrisin doğusunda yer alacağından kurak geçer diyorlar. malum kuzeyden gelen cephelerden de pek faydalanamiyoruz siz ne düşünüyorsunuz

• İyi akşamlar hocam batı iç Anadolu için tahminin nedir acaba çoğu tahminci siklonlarin genelde kibrisin doğusunda yer alacağından kurak geçer diyorlar. malum kuzeyden gelen cephelerden de pek faydalanamiyoruz siz ne düşünüyorsunuz

Aynen dogrudur şuan ki görünüm de bu şekilde Aralık ayı ile değişir inşallah Ankara dolayları iç Anadolu batısı bu şekilde kurak sisli puslu havalar devam.

25 Kasım ile birlikte sıcaklık düşüşü olacak gece - 6 - 7 ler gelecek gündüz Max 4 ila 7 dereceler de seyir var ay sonuna kadar.

Yağış olma durumunda akşam üzerine dogru kara cevirme şansı da var 25 Kasım sonrası.

Yağışlar değişkenlik gösteriyor şuan hali hazırda güzel bir yağış görünmüyor

• Herkesin merakla beklediği konu bu olsa gerek hava camiasında olan çoğu kişi %90 ihtimalle kar yağışı ve sistem takibi yapan tayfalardır.

Bizlerde site ekibi kurucuları olarak birer kar severiz. Allah tan gelen herşey aslında güzeldir. Kar da yağmur da.

Kar konusunu 5 Aralık ve onun öncesinden model takip yorumlarına sizlere bahsettim. Kasım sonu gelecek soguk ataklar. Aralık başı sistemi gerçi O bazı sebeplerden dolayı modellerde gördüğünüz gibi trakyadan giriş yaptığı gibi kaçtığını da gördük.

Gelelim ciddi kar soğugu kar sistemine.

-Aralık 10 dan sonra güçlü bir lodos ısınma yaşayabiliriz.

- 13-15 Aralık civarı avrupaya dalan güçlü bir sistem gözlemleyebiliriz.

- Avrupaya dalan bu soğuk hava dalgası ege ve Akdeniz açıklarında siklona bağlı Trakya üzerinden ülkemize giriş yapabilir.

-sistemin tahmini giriş günü 17-19 civarı olabilir.

İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi, iç Anadolu Karadeniz bölgesi dogu anadolu nasibini alacaktır.

- Ege bölgesi için durum kuzey kesimi şanslı.

Sistemin son celse de bize uğraması üzere kuzeyli kesimler daha çok şanslı.

Önümüzdeki hafta modeller ülkemize ağır şartlarda kar sistemi verecektir.

Fakat bu vade yaklaştıkça biraz küçülecektir.

SİSTEM KONUSUNDA ŞUANA KADAR %70 GARANTİ BU ŞEKİLDE. BAKIN KESİNLİK İBARESİ KULLANMIYORUM ŞAHSİ TAHMİNİMİNDİR. YAŞAYAYIP ANLATTIKLARIMI İNŞALLAH GÖRECEĞİZ.

BU SİSTEM HAKKINDA ŞUAN SORU ALMAYACAĞIM.

BÖLGELERİ BAHSETTİM AKDENİZ, EGE ORTA VE GÜNEYİ ŞANSIZ ŞUAN.