2020 / 2021 Kış Mevsimi Tahmini

• Resmi Gönderi

ECMWF 1993 - 2016 Yılları Arası mevsimsel Arşivi vardır, buna sebep ECMWF in mevsimlik tahminleri sıcak çıkar bunu bilmenizi istedim siz amatörler ve meraklılar için gerçi isim vermeden bahsetmek gerekirse profesyoneller ve bu işi meslek edenler bile bu ayrıntıyı fark etmezler yani mevsimsel tahminlerde ECMWF verilerini aylık olarak baz alınız aksi halde model hazırlama yeteneğiniz yoksa hazır modele bakarsanız şaşırıp kalırsınız bu kullandığım cümle ve içindeki kelimeler ister amatör ister profesyoneller olsun hepinize geçerlidir.

Gelelim merakla beklenen Kış mevsimi tahminine Kasım ayını da tekrardan yazarak hızlı hızlı geçmek istiyorum kasım ayı mevsim normallerinin altında sıcaklık ortalaması ile bitecektir kar alan bölgeler yerler olabilir yükseklik ve rakım bilgilerine göre .

Aralık Ocak Şubat ayları mevsim normallerinde ve bölge bölge mevsim normallerinin altı sıcaklık dalgaları ön görümüz var , yani serin bir kış bizleri bekliyor detaylar özlenen kış olma özelliğine sahip, Bu sene kar senesi diyelim hem yağış açısından hem de soğuk açısın dan sıkıntımız olmayacak gibi görünümü şanslı konumlar doğu Marmara batı Karadeniz Akdeniz de Mersin den doğru iç kesimleri doğu Karadeniz doğu Anadolu yağış bakımından süper bu sene Fakat ülke geneli bol yağışlı

Karadeniz'in set özelliği bu sene erken kırılacak

İlk ciddi sistem Aralık ayı içinde 10 Aralık ve 20 Aralık içinde

Sonrasında Ocak ayı içinde bizimle özdeşmiş olan 8 ocak sistemini yakalama şansımız var bunlar ayrıntı detay ama ileride göreceksiniz

STT ler 2014 le aynı benzerlikte mevsim gidişatı 2004 benzerliği içinde bire bir aynısı olacak değil uzatmıyorum

Özet : Bol yağışlı serin ve soğuk bir kış mevsimi bizleri bekliyor üç tane godzilla diye sizlerin tabiri ile en az üç büyük sistem ve sistemler gelmesi olasılığı var

Dünya genelinde ekstrem kış koşulları mevcut bu sene uzatmadan yazdım eveleme geveleme olmadan herkesin anlayacağı şekilde yani bu sene özlem biter diyorum farklı ayrıntı gelirse konu içinde güncelleme yazarım elime sağlık Şubat ayıda çok güzel

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Hocam katılıyorum sistem aralarında da sıcaklık artmayacak ve kuru soğuk olacak. Ve yeni gelen sistemler önceki sistemin soğuğunu katlaya katlaya gelecek

• Hayırlısı olsun

• tesekkurler abi izmire yagar mi kar

• tesekkurler abi izmire yagar mi kar

Bişey soracam sana niye sürekli aynı soruyu tekrarliyorusun?? kasıtlı mı yapıyorsun anlayamadım seni

• Bişey soracam sana niye sürekli aynı soruyu tekrarliyorusun?? kasıtlı mı yapıyorsun anlayamadım seni

Sabırları zorluyor kendisi biz yapma dedikce yapıyor halen ama komple ip ten Ban yiyecek yakında böyle giderse

• yok niye kasıtlı yapayım izmir kara net cevap verilmedi ondan yanlis anlamayin tamam sormucam sistem gelmeden söz

• yok niye kasıtlı yapayım izmir kara net cevap verilmedi ondan yanlis anlamayin tamam sormucam sistem gelmeden söz

Salih sen İzmire kar yagar olayını şöyle anla eger ki ne zaman İstanbula kar alarmı verirsek o zaman İzmir e kar gününü saatini sor. Şuan için İstanbul bile kritik derece İzmire nasıl kar yağmasını bekliyorsun.

Zamanı gelince sen sormadan ben yazacağım bizzat SÖZ SANA

• kasım sistemi uçtu galiba abilerim

• Arkadaşlar kış tahminim burada veya karadeniz konusunda bu sabaha karşı veya yarın akşam saatlerinde sizlerle olacaktır