2020-2021 Kış Tahminim (Bilal Tan/Karadeniz Bölgesi Sorumlusu)

• 2021 KIŞ TAHMİNİ

Bu kış mevsimi ,inşallah şeytanın belini kıracağız. Soğuk akışının yönüne baktığım zaman, kafkas taraflarına akma ihtimali, bir tık yüksek gözüküyor, ancak bunda moral bozacak bir şey ben batı bölgeler ve akdeniz de , yeterli düzeyde alçak basınçların oluşacağını düşünüyorum, kıyı bölgeler Dek açısından , şanslı zaten Aralık 8 inden itibaren bir hafta ileri yönlü sapma olabilir kış koşullarını, batı da hissetmeye başlayacağız. Özellikle marmara bölgesi ve batı karadeniz, kuzey iç ege, kuzeybatı anadolu kışa hızlı bir giriş yapacak , aralık ortası ve aralık sonu sert bir sistem emareleri oluşuyor . Ocak ayı için batı ve orta bölgeler için 11-12 ocak bir uzun soluklu sistem alacağımızı söyleyebilirim. ( bir hafta ileri veya geri sapma olabilir.) ocak ikinci yarı kafkaslara soğuk akışı başlama ihtimali yüksek, ama başta bahsettiğim gibi alçak basınçlar sağ olsun bizi üzmeyecek, ama azora bağlı olarak bir tane güçlü sistem kaybetme olanağımızda , fazla gözüküyor. Şubat için erken ama şubatta da kötü bir görüntü olacağını düşünmüyorum kişisel olarak basınç dizilimleri ocak sonundan itibaren çok daha önemli hale gelecek bunu söyleyebilirim.

Marmara bölgesi: mevsim normallerinde bir kış bekliyorum. Ocak ayında mevsim normalleri altından seyredebilir. Yüzde (90) istanbul dahil uzun soluklu en az bir sistem bekliyorum biri aralık sonu , biri ocak ortası olacak şekilde

Ege bölgesi: mevsim normallerinde kış bekliyorum, kıyı ege çok az üzerinde olabilir. İç ege mevsim normalleri ve altında özellik kışın ilk yarısında, kara boğulacak diyebilirim kütahya eskişehir hattı özellikle.

Akdeniz bölgesi: mevsim normallerinde bir kış bekliyorum, akdenize göre bol yağışlı bir kış geçirebilir. Kurak geçiceği öngörüsüne katılmıyorum akdenizin .

İç anadolu bölgesi : aralıkta kış şartları kendini göstermeye başlayacak. Daha fazla şekilde ama ocak 3-4 ünü geçtikten sonra en geç 10 ocağı , iç anadolunun ocaktan itibaren kara boğulucağını söylesem sallamış olmam.

Ankara özel: Aralık ortasından itibaren bol yağışlı ve ortalamalarda, ocak , kar yağışlı ve soğuk, şubat belirsiz

Doğu anadolu : ardahan mevsim normalleri altı ve yağışlı , geneli mevsim normalleri ve mevsim normalleri üzeri

Güneydoğu anadolu: mevsim normallerinde ve yağışlı ( ikinci yarı daha yağışlı)

Karadeniz bölgesi : batı karadeniz, kastamonu dahil mevsim normallerinin altında , batı karadeniz kara gömülecek, özellikle zonguldak bolu , çoook şanslı , orta karadeniz mevsim normallerinde yağış kararsız doğu karadeniz ocak başından sonra mevsim normallerinde ve yağışlı.

ÖZET : kış ikinci yarı soğuk kafkaslara akabilir. KIŞ İLK YARI marmara, batı karadeniz iç egenin kuzeyi, iç anadolunun kuzey batısı, mevsim normalleri ve altında ayrıca yağışlı ( kısa süreli kurak) KIŞ İKİNCİ YARI: Kafkaslara kayan soğuklarla doğu soğuyor yağış artıyor, ama biz batı tarafındakiler alçak basınçtan yararlanarak ikinci yarıda yağışlı geçiriyoruz.

BU KIŞ BATININ HASRETİ BİTECEK BU KIŞ BİZİM KIŞIMIZ( KISMEN ORTA ANADOLUNUNDA HASRETİ BİTECEK)

• Emeğine sağlık reis :yumruk:

Hoşgeldin kremlin, teşekkür ederim. Sen yanlış hatırlamıyorsam boludaydın. Yakın zamanda da görüşebiliriz bende boludayım. Bu kış bolu için de efsane adayı en şanslı konumdayız

• kıyı ege yine kurak mı geçicek en şanssız bölge bizimki kasim sonu 1 tahmin daha yayınlar mısınız

• Resmi Gönderi

Bilal Tan Eline emeğine sağlık Allah utandırmasın

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Samsun olarak birsey beklemeyelim yani oylemi