Oguzhan tarafından yazılan gönderiler

Galatasaray TFF nin seyirci kapasitesi sınırlandırmasına son verdi.

Tam kapasite seyircili maclara izin 9 Kasım da diyen federasyona rağmen Galatasaray kulübü tüm taraftarları stada davet etti ve kısıtlama yok dedi.

Buna bir ceza geleceğini de biliyorlar ama ileriye dönük alınmış mecburi bir karar diye de savunmalarını yaptılar.

Galatasaray demek başarı cesaret ve kararlılık demek.Doğru olanı yapmışlar.😊

Oguzhan

Model sayfasındaki büyük boyutlu gif paylaşımından kaynaklı beğeni sorunu.

Sunucu işlemi şu şekilde çalışıyor önce sayfayı açıyorsun bizim sunucu işlem yapıyor gifler de meteociel sayfasının sunucuna yönlendirme yaptığı için görüntü işlemi geç açılıyor buda model sayfasında kasma yapıyor tıpkı internetin çekmediği gibi donma veya geç açılma gibi sorunlar oluyor ya büyük gif paylaşımı yapmayacağız yada sayfanın tam açılmasını bekleyeceğiz.

Tamamdır başkan eyv.☺

Model paylaşım konusunda mesajlara tepki atamıyorum niye olduğunu bilen var mı tepki tuşuna bastığımda sayfanın en üst kısmına atıyor beni

aynen buna benzer bi sıkıntı bendede var 3-4 gündür. Tepki butonunda sıkıntı yok ama bendede model haritasını açınca en üste atıyor beni. Ayrıca mobilden hiç giremiyorum birkaç gündür. Sadece pc den giriyor siteye.

tahmin iyide akdeniz bölgesinde yaşayan biri olarak bu tahmin bilmiyorum ama birtek bendemi heyecan uyandırmadı.Bu kış marmara ve ege bol yağış alır ama ayni şeyi iç anadolu ve özellikle akdenizin doğuşu ile güneydoğu anadolu için söylemek hayal.Heleki kasım ayı gelmiş ve bu yerlerin birçok yerine tek damla dahi düşmemişken😢Çünkü bol yağışlı geçen kışların nerdeyse tamamında sonbaharda hareketli geçmiştir.Kupkuru geçen 2020-21 sonbahar kış sezonunun ardından 2021-22 sezonundanda yağış açısından akdeniz ve güneydoğu için benim pek umudum yok açıkçası.🤔Tabi bu yıl orta kuvvette lanina olduğu için her bölge önceki sezonlara göre kar açısından daha şanslı.

SON DAKİKA

KAŞ AÇIKLARINDA 6 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİevde

evde oturuyodum o esnada salonda masada. Masa zangır zangır sallandı. Hayatımda ilk sefer böyle bişey gördüm. Bulunduğum yerdeki etkisi rahat 5.5 in üzerindeydi. Birkaç gün öncede giritte 6 küsür büyüklüğünde olmuştu. Bu aralar sallanıyoruz yani. Allah üstümüzden uzak eylesin.

koyu bir cimbomluyum ama hakem feneri doğradı resmen. Maç 23 de bitti zaten.23 deki 2.sarıdan kırmızı doğruysa o zaman her futbol maçında en az 3-4 tane kırmızı çıkması lazım.

Moral bozmak istemiyorum ama dibimize kadar yagis var ama dogu akdenizde hareketlilik yok.tahminlerde carsamba gunu yagis ihtimali vardi dun gunesliydi. Bu senede gecen sene gibi yagis gosterir zamanla

Cikartirlar.5 sene icindeki gozlemlerime gore

Sorumlusu ural yuksegi ve basradir

Yunanistan ve italya yaz ilkbahar olsun yagis oluyor Turkiye nin sinirina bile yaklasmiyor

İnsallah bu kotu dongu yok olur.

işte o defalarca dibimize kadar gelen ve giritin doğusuna bi türlü geçemeyen sistemleri daha önceki konulardada yazmıştım. Evet ama bunun nedeni ural yada basra değil. Çünkü ural şuan pek aktif değil en azından bizim bölgede. Genellikle kasımın ikinci yarısı aktif olmaya başlar. Basrada zaten eylülle birlikte gücünü kaybetti. Şu an yaşadığımız kuraklığın nedeni daha öncede söylediğim gibi libyanın doğusundaki çıkıntı. Sistem o bölgeye kadar gelince saatin tersi yönünde rüzgarlarla bütün yağışları yünanistana yolluyor. Bu her sene olan bişeydir aslında.2018 ve 2019 sonbaharı yağış açısından çok güzel geçmişti doğu akdenizde çünkü denizin serin ataklara tepki vermesinden dolayı d.akdeniz kendi yağışını kendi üretmişti. Ancak bu olmayıp batıdan gelecek sistemlere muhtaç kaldığımız seneler genellikle bizim sonbaharı kurak geçirdiğimiz senelerdir. E haliyle kuzey afrika yada ordadoğudan sistem gelmeyceğine göre hal böle oluyor ne yazık.2020 ve 2021 de olduğu gibi. Geçen senede sonbaharda ayni kuraklığı yaşarken giritin batısından bambaşka bi dünya vardı ve bu bahsettiğim blokajdan dolayı yağışlar bi türlü giritin doğusuna geçemedi. Ve biz bu kuraklıkları yaşarken marmara ve karadenizde bu kuraklıklardan eser yok. Çünkü bu bölgeler hem kendi yağışını kendi üretiyor hemde nerdeyse her yönden yağış alma kapasitesi var. Ama doğu akdeniz kapalı bi havza. Gelecek hakkında ne yazık çokda iyimser konuşmak pekde elde değil. Elbette geleceği Allah bilir ama gidişat o ki doğu akdeniz ve civarı gelecekte çölleri saymassak dünyanın en kurak bölgelerinden bir yer haline gelecek.