Sarp Özdoğan tarafından yazılan gönderiler

Sosyal tamamen bilgiye dayalıydı. Coğrafyayı anlarım da Tarihte çok bilgi vardı. Felsefe sorularını Nietçhe hazırlasa daha rahat çözerdim. Yine 3 tane çözdüm. Matematik soruları hiç fena değildi. Keyif aldım. Ama terletti. Geometride ne kadar açığım olduğunu da gördüm bu sınav. Fizikte emin olmadığım sorular vardı. Bu üzdü biraz. Kısacası tytyi hala bırakmamam gerekiyor. Bu kadar zorlanacağımı düşünmüyordum. Özellikle matematik zorlamışlar epey. Az çok fikir sahibi oldum

İnternete düşsün de çözeriz

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

o alarm sesi... tüylerim diken diken oldu tadım tuzum kaçtı yeminlen

DEK (Deniz etkili kar) koşulları muazzam. Poyraz etkisi ile deli gibi nem taşınacak Karadeniz'den. Skew-t e göre DEK'ler parça parça değil , oluk oluk akacak istanbula.

Kıyılarda yağış durduğu an erime kaçınılmaz olacak. Fakat bant yakalayan yerler çok sağlam kar örtüsü alır..

Açıklama:

Mart ayı itibari ile forum yazarlığımı bırakacağımı açıklamıştım. Fakat sabırsızlanıp bi çıkıp sonra geri gelmek durumunda kaldım.. şimdi ise verdiğim sözü "Gerçekten" tutma vaktim geldi sanırım.

Ayrılma sebebim bu forumda yazılarımın etkileşimi çok düşük nedenini bilmediğim bir sebepten , Elimden geldiğince bu bilime merak eden herkese destek oldum bilgi konusunda. Çok kullanılmayan bilinmeyen verileri özellikle kullanmaya çalıştım ki amatör meteoroloji camiasında bu veriler de tanınabilsin , herkes tarafından yorumlanabilsin. Özelden makale, kitap ,veri ,analog isteyen hiç kimseyi de kırmadım paylaştım. Terimsel ve ağır dil içeren yazılardan şikayetçi olunuyordu ..Bunu da %90 çözdük. Ama olmayınca olmuyor demek ki.

Bende bu yüzden tahminlerime ve yazılarıma şahsi twitter hesabimdan devam edeceğim. Bundan sonra herhangi bir forumda ve grupta yazar olarak bulunmayacağım. Forumda yönetimin uygun gördüğü bir pozisyonda üye olarak devam edeceğim. Böyle de kalabilir rütbe fakat blog olmayacak.

Yönetici arkadaşlarım/abilerimle aile gibi olduk hepsini çok severim bu ayrılığın yönetim ile alakası yok.

Japonya'da 7.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Tsunami uyarısı verildi.

Harici İçerik twitter.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Tek bir tane elektrik direği dahi devrilmedi. Muhtemelen şuan tek düşündükleri tsunamidir depremi unutmuşlardır bile. Helal olsun japonlar yapıyor bu işi

Mart ayı geneli soğuk geçecek gibi duruyor. Ayın 18 inden sonra tekrar mevsimine göre çok güçlü soğuklar gelebilir. Henüz nereyi nasıl etkileyeceği kesin değil. Detaylar sonra..

12.03.2022 Cumartesi günü beklenen "Karadeniz Siklonu"nun , Zaten birikmiş olan mevcut kar örtüsü üzerine eklemesini beklediğim değerleri yazdım..

En minimal değerleri verdim. Extreme bir değişiklik olmadığı müddetçe doğudan veya batıdan boğaza yaklaştıkça kar örtüsü ve yağış miktarı artacaktır..

Sarp hocam bu akşamki DEK ler için Avrupa yakasına pek şans vermemişler. Bu tür yazıları okudum.

Avrupa her şartta DEK alıyor merak etmeyin bu akşam oluşan cumuluslerin tepe yükseliği 6-7km yi bulacak. Son skew-t 'ye göre radarda sarı-turuncu ekolar görmemiz mümkün. Rüzgar yönünden dolayı Anadolu daha şanslı sadece