ferit1997 tarafından yazılan gönderiler

Bu kış istediğimizi alamadık Türkiye ve yaşadığım şehir İzmir olarak heyecanla Kasım ayından Şubat'a kadar bekledik ama 1 kez bile kar göremedim.Zaten kar için coğrafyası çok zor bir şehirdeyim. Geçen kış 10 Ocak 2017 benim için muazzam özellikte bir gündü.Bu sene gelicek olan sistemler ya zayıfladı yada son anlarda yönünü değiştirdi.Bence küresel sıcaklıktaki artışı artık iyiden iyiye hissediyoruz tüm ülke olarak.Bu sene genelde çöllerden esen rüzgarlarla çoğu zaman Afrika ataklarıyla geçirdik.Bundan sonrası Mart 15'e kadar ufakta olsa umudum var fakat bundan sonra gelicek olan kar sistemi çok çok süpriz yaşatır bize.Bu mini buz çağı küresel ısınmanın etkisini bir tık azaltabilir.Bazı kaynaklara göre 2021 de başlayıp asıl etkisi 2030-2050 yılları arasında göstermesi bekleniyor.Bende çok merak ediyorum eğer yaşanırsa nasıl bir yaz ayı ve kış ayı geçirebilceğimizi muhtemelen yaz ayı ortalama belki çok az normal altı olur kış ayıda erkenden başlayıp nisan ortalarına kadar sürebilir.İşte o vakit belki düzgün sistemler ve hiç unutulmayacak kar yağışını hem Türkiye hem de İzmir olarak görür ve yaşarız:))