tarantula tarafından yazılan gönderiler

Bu güncelleme açıkçası pek hoşuma gitmedi tamam yağışı efsane kara gömer ama 500 hpa 5 para etmez 2 m güzel karın kalitesi açısından 500 hpa bence en önemli kriterdir. Gerçi 2m fena değil ama yine de taşlar oturmadı tam olarak yerine bu güncelleme bazında kafamda ? oluştu.

Sinan bey bırak onun da mesajı kalsın orada hiç önemli değil demokratik bir siteyiz nasıl olsa herkes kimin ne olduğunu da görmüş olur böylece. Tabii tercih sizin.

Bozuk da olsa saate benzetilmek güzel bence zira zaman her şeyin ilacıdır. Bozuk saatin tamiri mümnkündür ama bozuk kalplerin tamiri asla.

Al işte buyur burdan yak 2017 yi 10 gün önceden söylemişim bütün büyük sistemleri neredeyse önceden söylemişiz neyse canım önemli değil herkes aynı şekilde düşünecek değil ya böylelerini de çok gördüm bunlar beni asla etkilemez çamur atanın önce kendi eli kirlenir demiş Aristo o yüzden hayatta yarım asırı devirmiş biri olarak şunu öğrendim ki insanların benim hakkımda dedikodu bağlamında ne söylediklerinin benim için hiç önemi yok asla üzülmem de sevinmem de kendi hayatımı yaşarım geriye asla bakmam kimin ne dediği de asla umrumda bile olmaz. Eleştiri ile haseti aynı tutmam asla, eleştiriye evet hasede fesada fitneye hayır. Hayatınızı başkalarının istek, arzu ve eleştirilerine göre değil kendi çizdiğiniz yol üzerinde yaşayın.

tarantula

28 Oca 2021

Merhaba arkadaşlar yine bir büyük sistemin doğum sancılarını yaklaşık dünden beri yaşamaya başladık. Ancak bu doğumun sancısı öyle hafif bir sancı değil diğer sancılara benzemiyor. Zira sistem öyle sıradan bir bebek değil resmen dombili baykuş sistemi gibi bebek çok iri haliyle doğumu da o nispette zor olacak ancak işin sonunda KARTOPU gibi bir bebeğimiz olabilir ülkemiz adına. Dikkat ederseniz yılardır her türlü modelleri ve başka birçok meteorolojik verileri incelediğimde genellikle böylesine ciddi sistemler 10 15 gün öncesinden çıkarlar bazen modellerde kaybolurlar bazen ortaya çıkarlar ancak eninde sonunda o sistem gelir bazen son dakikada yamuk da yapabilir. Bu seferki sistem açıkçası hayli ciddi bir sistemi işaret ediyor ki bu sistem %51 ihtimalle gelecek kaldı ki kuzeyimizdeki batımızdaki birçok ülkelerin modellerini diyagramlarını inceledim yaklaşık 15 20 dakikadır. Gördüğüm şu ki oralardaki diyagramlar -15 -20 bandında hatta daha bile altında çalıştırmalar var. Buda demek oluyor ki devasa bir sistemin altyapısı hazırlanmakta. Bu sistem modellerde dünden beri ciddi ciddi ortaya çıktı muhtemelen bu gece ve yarın ki çalıştırmalarda da çıkacak zira diyagramları birisi kuyruğundan çekmiş aşağı doğru asılıyor onlar da bu sefer daha sakin bir şekilde çok fazla inat etmeden aşağıya iniyorlar gibi.

Günler öncesinden bu sistemin (yaklaşık 3 hafta öncesinden netleşmişti kafamda ve yazdım) karakteristiğini yazmıştım ve sistemin devasa bir sistem olacağını da ifade etmiştim o zaman modeller tek tük bir şeyler gösteriyordu tam da dediğim gibi önce modellerde çıktı sonra bir ara kayboldu malum şimdi nolde tekrar çıktı ve ne oluyor maşallah diyebileceğimiz bir sisteme evriliyor. İşte tahmincilik örneği bir sistem modelci olasm ben de geçen hafta dükkanı kapatıp gitmiştim buralardan. Bu iş sabır işi çünkü arkadaşlar gençlere de bunu hararetle tavsiye ederim yoksa modellere bakarsanız sonunuz hüsran olur ağlama duvarına döner forum.