tarantula tarafından yazılan gönderiler

Mavi eko sizi yanıltmasın radar su buharına karşı hassastır dolayısıyla şu an yağan karda su buharı oranı az kuru kar soğuktan ötürü. Bu da radara yansırken mavi eko olarak yansır -40 girdiğinde gelecek olan deklerde su buharı fazla konvektif kar yağışı olacağından yeşil hatta sarıya kaçan ekolar görülmesi son derece doğal olacaktır.

Semih dostum bu ao nao bu kadar negatifteyken sistem almamız ilginç bazı sebepleri var tabii sence en önemli sebep nedir bir de nao güzel önümüzdeki günlerdeki seyri itibariyle. Yorumunu bekliyorum iyi geceler

Asıl baboş sistem 22 23 ünden itibaren start alıyor diyagramlara dikkatlice bakarsak o sistem modellerin tepemizde gösterdiği -24 lük sistemin bize inme ihtimalini gösteriyor ki -10 -15 hatta daha da aşağı inen senaryolar var ki bu gerçekten muhteşem. Bu arada sistem 13 14 gibi ufaktan başlıyor yaklaşık ayın 20 sine kadar devam ediyor uzun süredir tablo bu yönde tabii arada zayıflama oluyor ancak genel tablo güzel.

Son veriler ışığındaki tahminimi burada paylaşıyorum İstanbul bu gece yarısından sonra hızlı ve etkili bir sağnak yağış alacak. Perşembe akşamından itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelecek ılık ve yağışlı havanın etkisine girecek. Pazar günü lodos fırtınasıyla birlikte sıcaklıklar 20 derece ve üzerini görecek Afrika atağı sayesinde. Pts Salı da yağış var lodosla birlikte Önümüzdeki hafta sonuna doğru muhtemelen perşembe cuma gibi Kuzeyden büyük olasılıkla Kırım üzerinden gelecek olan soğuk ve yağışlı havayla birlikte sıcaklıklar 10 ila 15 derece azalacak ve kky ve kar yağışları yavaştan başlayacak inşallah.

Written by тaяaηтυℓa

Ayrıca Kuranda meteorolojik kavramlar konusunda bilimsel bir makale üzerinde çalışıyorum son rötüşlarını yapıyorum. Merak edenlere buradan link verebilirim ilerleyen süreçte inşallah.

Dostlar Allah meteorolojiye müdahale etmez demek kişiyi Deizme götürür ki bu son derece tehlikelidir. Allah yağmuru da doluyu da yaratandır bu konuda onlarca ayet var. Bu benim alanım kendi mantığınıza göre yorum yapmak kişiyi yanlışa sevk eder bazen

Snowtime yorumunu okudum. Meteorolojik olaylar ile ilgili Kur'an-ı Kerim'de birçok ayet var. Yağmuru vd yağış türlerini yağdıran Allah'tır. Dilediği yere dilediği kadar yağdırır. Herşeyi yaratan Odur. Dolayısıyla olayı sadece doğaya nispet etmek doğru değildir. Allah'ın evrende kanunları vardır. Bunlara sünnetullah denir. Bir ilahiyatçı akademisyen olarak bu yorumu yazmak istedim. Umarım faydalı olur.