S1nankayaoglu tarafından yazılan gönderiler

bi heyecanla uyanıp cama koştum ama sıfıra sıfır elde var sıfır. Bayrampaşa adına konuşuyorum tam bir hüsran. Dün kendi kendime diyordum ki semih hoca neden bu kadar karamsar ve sessiz diye. Şimdi anlaşıldı . Herkes biraz fazla abarttı bu sistemi galiba. Tüm istanbul örtü felan da yapmadı . Bilmiyorum ama gerçekten çok üzüldüm nerdeyse oturup ağlayacağım sinirden.

Hocam yanlış anlamayın yaptığınız işe saygı duyuyorum ama al satci arkadaşlar biraz abarttilar cevremdekilerden biliyorum her aldığı arabanın üzerine 10 20 lira kâr etmek isteyince git gide arttı piyasa ne oldu şuan hepsi durgun çünkü alıcı yok millet eskiden en azından ayağımı yerden kessin deyip 10 15 e araba alıyordu şahin doğan Skoda Lada şuan 30 40 oldu millet de alamıyor hâliyle

al-sat tan kasıt mükellef olmayan dükkanı olmayan kişilere biz piyasada al satçı diyoruz . Ama bana inanın olayın bizle alakası yok . Fiyatların bu kadar yükselmesinin sebebi işini layıkıyla yapmayan bazı galericiler. Normal şartlarda bu işi yapan düzgün esnaflar % üzeri çalışır . Bağladığı paraya göre bi yüzde hesabı yapar ve satar . Ama aç gözlü insanı hiçbişekilde tatmin edemez doyuramazsın. Ben hep % hesabı ile al sat yaptım çok şükür de iyi para kazandım. Koyduğum araba en geç 1 hafta sonra satılıyordu. Ama gel gör ki şu aç gözlü esnaflar varya . Allah düşürmesin kimseyi . ( sözüm tüm esnaflar için değildir ) .

büyük bi oranda ötv indirimi gelmediği sürece 2. El de asla fiyatlar düşmez . Halk arasındaki tabirle al-satçılık yaptım 15 ay . Bu piyasasın bi yerde şişeceği belliydi . Geçen seneden bu zamana gelen zamları size anlatamam. Geçen yılbaşında 295 e sattığım arabayı şu dönemde 480e galeriye hemen satabilirsin . Yine 184 e sıfırını aldığım arabanın 2 ay önce 2. Eline 262 lira para verdim. Bunlar basit bi kaç örnek dediğim gibi illa ki biyerde tıkanacaktı . Enflasyon bu şekilde devam ederse , vergilere her sene zam gelmeye devam ederse bu işin sonu kötü . Hem araba sektörü hem genel ekonomi olarak . Allah sonumuzu hayıreylesin