Hava Tahmincisi tarafından yazılan gönderiler

Tahmin felan yapmayacağım. İlk ve son Eren'in sayfasında yaptım bitti. Size iyilik yaramıyor. Bilmeyenlere bilmiyorsun demek ayıp değildir. Yanlışı düzeltmek ayıp değildir. Verisiz tahmin yapıyorsunuz diye eleştirdim, bende veri istiyorsunuz, kimileri gülüyor, kimileri de sayfasını bana kapamış 😀 Yok abi kalsın tahmin felan. Sizlerin tahmine ihtiyacı yok. Varsa çok merak eden özelden sorsun.

Sıkıntı yok eleştiri yapabilirsiniz. Lakin burdaki insanlar sizi diğer platformlardan da tanıyor olabilirler. Önceden benim ile ilgili yazdığınız şeyler pek hoş değildi yapıcı davranmıyordunuz. Bu yüzden insanlar eleştirinizin samimiyetine inanmıyor olabilir.

Seninle ilgili hiç bir sıkıntım yok. Kimseyle de yok. Sadece yapıcı elestirmek istedim. Biliyorsun bu işi çünkü. Sitenin de en iyisisin. Daha da iyi olacaksın eminim.

Bu zamana kadar bu platformda herhangi bir mevsimsel tahminde bulundunuzmu? Adınız hava tahmincisi lakin işiniz sadece tahmincilerin açığını aramak gibi. Eleştiriye kapalı konusuna gelirsek...

Senin yaptığın olay eleştiriye giriyorsa bu zamana kadar fazla bile kalmışsın burada. Diğer amatör meteoroloji platformlarında senin gibi davranan kişilere ne yapıldığını az çok biliyorsun. Diğer arkadaşlarımında dediği gibi bu gibi durumlarda pusu kurmana gerek yok. Şubat ayı hakkında varsa tahminin buyur paylaş. Eğer yoksa sen böyle dedin gelmedi, olmadı, yanıldın gibi söylemleri tahmincileri yargılama gibi kullanma. Eleştiriye açığız evet lakin senin bunları eleştiri olarak yazmadığınıda sende dahil hepimiz biliyoruz. 👍

Ne diye yazmışım söyler misin ? Bak sitede açık çok fazla. Kaynaksız tahmin çok. Sitenin en iyi Tahmincisi Sarp Özdoğan onu da söyleyeyim size. Benim kendisi ile alıp veremedigim hiç bir şey yok. Dikkat ederseniz de diğer kimseye yazmıyorum bile. Çünkü ilgi alanıma girmiyor ve beğenmiyorum tahminleri. Burada şu işi en iyi yapan Sarptır. Onu da hatasını düzeltsin diye yazdım. Bence sizler avukatlık yapacağınıza bırakın biz Sarp ile çözelim işi olur mu ?

Vay be bir eleştiri yaptık gelen söylemlere bak. Pusuda yatmış hepsi 😀

Ben üyeyim ve burada faal bulunmuyorum. Tahmin blogumda yok yazayım. Bu işlerdende anlarım. Bana laf vurmayı bırakın.

UsTaD sende bana oradan tehdit savurma. Ben elestri yaptım diye karşında çocuk varmış gibi kürek kafana vururum deme hakkını kim verdi sana. Biraz üstad gibi davran. Beni tehdit etme. Ben giderim hiç sıkıntı değil, kaybeden ben olmam.

Ben kişileri eleştirim. Doğruya doğru yanlışa yanlış. Eleştiri kişiyi geliştirir. Kusura bakmayın saksakciligi da sevmem.

Adam daha ne yazsin ? Gayet de doğru konuşmuş.

Şubat ve Mart ayları , kışın ilk yarısına göre daha sakin geçebilir. Ne yazık ki şu zamandan bu kadar uzun vade için yukarıdaki gibi kesin konuşmak doğru olmaz. Lakin Kışın genel görüntüsü , geçtiğimiz yıllara nazaran çok iyi , bol yağışlı ve heyecanlı olacak gibi. ..

Bence bunlara takılmaya gerek yok

Sinan hocam, takılmıyorum zaten olanı dile getirdim. Yanlışı da alkışlamayalım. Sarp'a saygım var, işi de biliyor, sadece yanıldıgını söylüyorum. Tahmindir elbet tutacak diye kesin bir kaide yok.

öyle bir yorumum yok ?

Ocak ayından itibaren , Negatif NAO ve AO beklemenin yanlış olmadığını düşünüyorum. Aralık Sonu / Ocak başı güçlü bir +EAMT oluşacak. Bu da güçlü bir Pasifik jeti ve pozitif PNA'yı destekler. Ayrıca Batı Pasifik üzerinde konveksiyon oluşumuna zemin hazırlayabilir. Pozitif PNA ile birlikte Pasifikte bir siklon dalga kırılması olursa bu da negatif EPO yu destekleyecektir. Burası Amerika ile ilgili kısım. Şayet 10hpa (stratosfer) bir ısınma söz konusu olursa ki bazı veriler bunu destekler nitelikte , bu ısınma amerikanın doğu yakasında kuvvetli bir sistem getirebilir. Aksi takdirde, gezegensel dalgaların zayıfladığı bir durumda ise Avrupa (Şimdilik bir SSW söz konusu değil fakat imkansız diyemem) güçlü bir sistem alabilir ki Ocak ayının ilk yarısı için negatif endeksler buna bir işaret. Ülkemiz için kritik olan konu endekslerin ne kadar negatif olacağı olacak. Hafif negatif endeksler olduğu takdirde ülkemizin batısı başta olmak üzere güçlü soğuk hava dalgaları alma ihtimalimiz artacaktır.

öyle bir yorumum yok ?

Arkadaşlar benim yazdıklarımda ne gibi üslup sıkıntısı var. Yani küfür mü ettim, hakaret mi ettim. Yanlışı düzelttim. Kalp kırdıysak affola. Benim derdim insanlara yalan yanlış bilgi vermemek. Sosyal camiada bazı sarlatanlar sayesinde hobi olarak yaptığımız su hava tahminciliği işi de itibar kaybediyor.