Hava Tahmincisi tarafından yazılan gönderiler

Bilimsel verileri görmezden gelip prim uğruna hayal satmaktansa , doğruları söyleyip linç yemeyi tercih ederim.

Sarp kimse seni kar beklemiyorsun diye elestirmez,elestiremez. Onu yapan çocuktur zaten.

Ben genel anlamda yorumluyorum sadece. Soğuk Aralık dedin ama Aralık mevsim normali üstü kapatıyor maalesef. Yani koca aralık ayının 17-23 arası soğuk geçti, kar olarak ise havada aldık, senin beklentim daha yüksekti bu açık. Neyse geçelim bunları. Bu işi bilmiyorsun demiyorum sana. Yanıldığın noktalar var sadece o da olur yani, sıkıntı yok.

Beklediğim sistemler hakkında yorum yapacağım demişsin yap bakalım ne bekliyor bizi ? :)

Burak bey bence ötelenecek gibi duruyor gelsede çok güçlü bir sistem gelmeyebilir Ocak 20 si civarı gelebilir Sinan beyin bahsettiği şeyler neden olmasın diyorum

Sistem otelenme diye bir şey yoktur. Sen sistem 9'unda gelecek dersen, sistem 2-3 gün sapma ile gelir ona öteleme denir ama 1 hafta 10 gün sonra gelirse o öteleme olmaz. Kimse de ben bu sistemi bildim diyemez, kusura bakmayın.

Saadet hanım, ben açmadım o mevzuları. Sarp kardeşim açtı zaten. Neyse bakalım.

Hava Tahmini hakkında uzun vadeciyim zaten, konu ile ilgili gayet bilgiliyimdir. 2008 senesinden beri bu camiadayım.

Dediğim gibi Sarp'a yapıcı bir eleştiri yapalım dedik ama ortalık avukat doldu. :)

Sarp Özdoğan evet hatırladım o mevzunu. İyi de sen tahminci mi olmak istiyorsun yönetici mi ? Sen zaten iyi bir tahminci isen hak ettiğin yerede gelirsin. :)

İçimde ukte kalmadı kalamaz. Gerek yok geri almalarına . Forumda bulunan arkadaşlarım vasıtasıyla bilgim oluyordu içlerinden sizin de olduğunuzu. Ss ler var atayım istiyorsanız.

Forumdaki tüm yöneticiler , yönetimle dostluğu olanlar tahminlerime yerli yersiz eleştiri yapıyordu. Kendilerine rakip kabul etmediler ve beni atmayı tercih ettiler. Mevzu tahminlerimden çıkmadı zaten. Etkisi vardır ama mevzu bu değil.

Konu bu değil zaten. Sizin benle olan bir geçmişiniz var bu konuda ve bunu belirtmek için örnek verdim diğer siteyi.

Hayır, sana çok defa denildi. Açıklamalarını sade anlaşılır, halkın anlayacağı dilde yap diye ama sen kulak asmadın. Kendini bu manada biraz geliştirmişsin şimdilerde. Ama hala eksiklerin var dediğim gibi.

Neyse fazla uzattık, nasıl yaparsan yaparsın, bundan böyle eleştiri yapmayayım, senin gibi genç neferlerin hevesini kırmak istemiyorum. Yanlış anlaşılıyorum hep.

Bu arada ss'leri atabilirsin. Demek ki ya yan hesabın var, ya da içeride konuşulanları sana taşıyan, hiç problem değil çözeriz. :)

Eleştiri yapalım diyoruz, hatalar düzeltilsin istiyoruz ama yok. Sarp değil, avukatları geliyor, cevaba :)

Sarp, ben senin arkadan hiç bir yerde laf etmedim. Ne dediysem ortada, yüzüne söyledim. Ne zaman laf açsak malum site deyip duruyorsun. Oradan gönderildin, sana yüz kere bir şey denildi de yapmadın diye. Tahmin yapıyorsun, kimse bir cacık anlamıyor. Uyarı yedin ama nafile. Şimdide içinde ukte kalmış yok diğer site yok diğer site.

İstiyorsan söyleyeyim alsınlar seni oraya. Ama aynı tas aynı hamam olacaksa yine sıkıntı.

Sistemin gelmeyeceğine nasıl kanat verdimizin bugün ayın 24 mü Aralık 24 mü bugün.

Sistem gelmiyor değil, beklenildiği gibi gelmiyor. Gidişat bahsettiği gibi gidişat değil. Birde sürekli arkasında duruyor :)

Tutmamış ki neyin arkasında duruyorsun. Revize edersin anlarım. Kendisi bence çok uzun vadeden tahmin yapmamalı, patlıyor elinde yoksa. Zaten bu işleri kimden öğrendiği belli. Öğrendiği kişi de nowcastongci, uzun vadeden anlamaz.

Sarp Özdoğan , Aralık ayını soğuk bekliyordun ama genel ortalama normal üstü kapatacak. Şuana kadar ki bölümde de normal üstüyüz. 24 Aralık sonrasında da normal üstüne çıkacağız.

Aralık 2.yarısı kıyılarda tutucu kar maalesef zor gibi. Siz 1-2 tane kıyılarda tutucu sistem bekliyordunuz. Sistem geliyor ama sizin beklediğiniz gibi değil.

Aralık sonu ve Ocak ilk 10 günü şanslı taraftayız diyordunuz. Şimdide Ocak 20 gün bir cacık yok diyorsunuz. Bence tahminlerinizde ki analizleri tekrar gözden geçiriniz. Tahminlerinizde tutmayan kısım tutandan fazla gibi.

Hocam valla geçenlerde size söylediğimde , "hayır tahminlerini severek okuyorum mobing yapmıyorum" tarzı bir şey söylemiştiniz. Ben şuan bu sözlerinizde hata arıyormuşsunuz gibi bir çıkarım yapıyorum. Malum önceden bulunduğum forumda da arkamdan neler söylediğinizin de farkındayım haberim var. Güven vermiyor nedense bu sözleriniz. Umarım ben yanlış anlıyorumdur.

Asla, sana karşı bir art niyetim yok. Neden olsun ki ? İsterim ben bu alanda bilgili kişiler yetişsin, bilgileri ile diğerlerini bilgilendirsin. Kendini geliştirerek devam et :olumlu:

Ne yazsa bir eksi bulunur..Bu herkes için geçerli sanırım ..

Taşın altına el koymak böyle bir şey.

Tahmin yazmak, sorulara cevap yazmak, eleştiri üstlenmek kolay değil ..

Neyse zaman ne gösterecek bakalım.Bilgi alıyoruz, yazılanlar üzerinden fikir yürütüyoruz..

Bana bunlar yetiyor, gelir, gelmez pek sıkıntı yaratmaz :alkıs:

Ben kötü bir şey demedim ki. Sarp kardeşim gibi. Ona yapıcı eleştiri de bulunuyorum. Tahminlerini beğenirim, işi biliyor, eldeki verileri analiz edebiliyor, bazen tahminciler arasında uyuşmazlık olabilir, o gayet normal. Biri bir veriyi baskın tutar ona güvenir öbürü başka veriyi baskın tutar.

Benim kendisine orada demek istediğim şey %50 demesiydi. Şimdi bir şeye %50 olur demek, belki demektir. Yani olabilirdeeee olmayabilirdeeeee. O da tahmin olmaz.

Biri size dese ki bitcoin 200bin dolar olacak, ihtimal ne diye sorsanız size %50 derse almazsınız. Çünkü belki olacak belki olmayacak demektir, anlatmak istediğim buydu. :)