Hava Tahmincisi tarafından yazılan gönderiler

Benim tahminimden farklı olarak yağışı fazla vermiş.

Fakat Ocaktan sonrasını Batı Avrupaya vermiş. Kışın ilk yarısı şanslı konumdayız. Sonrası Batı Avrupa'nın. Ortak noktamız ise bu..

Senin tahminle uzaktan yakından alakası yok. Dün sana dedim, bu sene doğu Avrupa kışı diye☺️ Evet bu sene kışı 2002-2017 gibi düşünebiliriz. İlk yarı daha ses getirecek sistemler alabiliriz. Batı Avrupa'nın soğuması Şubatı bulacak muhtemelen.

Sistemi sabırla takip edelim. Bir sistemimiz var, hayırlı uğurlu olsun. Ancak ne kadar kar yapacağı henüz belirsiz. Çarşambaya kadar, modeller her türlü senaryoyu deneyecekler. Afet verecek, burun kıvıracağımız çıktılar olacak, o nedenle temkinli olalım. Çarşambadan itibaren artık işin rengi belli olur, kapı önü hesapları başlar :)

Şuanki izlenim 2012 Ocak sonu-Şubat başı görüntüsü vermektedir. Ancak bu sisteme hatta 2017 Godzillasına abi çektirme potansiyeline de sahiptir. Sükunetle takip edelim. Zira 48 saat içine girdiği zaman bile dramatik değişimler gördük.

Modeller çok güzel, değişecek hepsi ama bu değişimin daha da olumlu olması tek temennimiz.

İtalya riski görmüyorum. Zira Nao nötre yakın pozitif. Bu durumda İtalya zorluk çıkarmaz. Ancak soğuklar geniş çaplı ve güçlü. Geniş alanı etkileyecek. O nedenle İtalya taraflarına ucundan etkilenir. Ama sistemin ana merkezi Balkanlar ve Marmara olur.

Herşey zamanında güzelce yaşansa olmuyor mu yani :) . Bahar, Bahar gibi olsa kış da kış. Hiçbirimizinde Mart'ta gelebilecek extrem soğuk ve kara hayır diyebilecek hali de yok şuan elbet.

Umarım beklediğimiz patern 15 Şubattan sonra başlar ve istenilen şekilde kar olarak da bizleri tatmin eder.