Enes_1 tarafından yazılan gönderiler

Geçmiş olsun. Çok yıkılan bina var mı sizce? Son durum nedir? Tekrardan geçmiş olsun.

bir şehirde 20 bin küsür bina var ise yarısından fazlası yıkılmış zaten. şehir diye birşey kalmamış nasıl toparlanıcak bu kadar hasar bilmiyoruz bilemiyoruz... herkes bağırışıyor durumlar çok kötü ya çok kötü

japonyada 9 şiddetinde deprem olunca insanlar yerinden kalkmıyor 6 şiddetinde deprem olunca en küçük binada hasar meydana geliyor.

MÜTEAHHİTLER 1 TON FAZLA DEMİRİ ÇOK GÖRÜYOR...

şimdi diyorum mimar sinanın 5 asır önce yaptığı binalar camiler nice depremlerden geçip yıkılmamış. Şimdi yapılanlar neden yıkılıyor depremdenmi ?? Denetlenmeyen evlerden mi ?? malzemeden çalmadanmı...

Köylerde durum nasıl.

Köylerde tüm evler dümdüz olmuş 2 3 katlı binalar kerpiç ve tahtadan olduğu için ev diye birşey söyleyemiyoruz o kadar yani.

şehirlerden daha kötü durumlar.

Enes_1 bölgede en ihtiyacınız olan malzemeler nedir ? Kolileri ona göre hazırlayalım

uyku tulumu

kışlık bot

kışlık çorap

mont

el feneri, pil

bebek maması

termal battaniye normal battaniyede olur ama hava gerçekten çok soğuk imkanınız varsa güzel olur.

kalın kazak

hijyen malzemeleri

powerbank EN ÖNEMLİSİ

bere eldiven atkı

konserve yiyecekler

ve sağlık malzemeleri

reyhanlıda değilim ama sorayım haber almadıysan belendeyim şuanda

Kusura bakmayın yorgunluktan 2 3 saat uyumusum bakamadım bir isteğiniz arzunuz varsa bakmaya yardım etmeye özen göstericem.

ama aldığım bir bilgiye göre köylerde ne kadar insan varsa hepsi hayatını kaybetti ya soğuktan ya susuzluktan...

Köylerde hiç yardım yok bomboş biz 30 40 kişi elimizden geldiğince yardım etmeye özen gösterdik ara ara 4 5 şiddetlerinde deprem oluo

artık psikolojikmi değilmi bilmiyoruz Allah yardımcımız olsun.

Hatay belende gözlerimizin önünde bir adam donarak vefat etii Allah rahmet eylesin kurtaramadık...

BİR EKİP BİLE YOK YETER ARTIK YETER BİRİLERİ GELSİN DAYANAMIYORUZ. afad sadece şehir merkezlerinde dolaşıyor buralara bakan olmayacakmı!!!

Yengemin annesi enkaz altında. Arkadaşım ve kuzeni de enkaz altında kaldı arkadaşım kurtuldu ama kuzeni maalesef vefat etti.

Allah rahmet eylesin Allah yardımcımız olsun inşallah...

Yardım yok marketlerin kapılarını kırıp bulduklarimizi alıyoruz. Şehirden dumanlar yükseliyor durumlar çok kötü burda şehir diye bir şey kalmadı. Bu enkazın toparlanması yıllar alacak.

en az 10 yıl sürer şehrin yarısından fazlası yok çok kötü perişan halde herkes en iyisini yapıyorsunuz aç kalmamaya bakın bol bol su içmeye çalışın susuzluk en büyük dert olucak Allah yardımcınız olsun elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz sizinleyiz <3

Uyuyamiyom TV acamiyom biz sıcacık evde otururken yatarken şuan kim bilir küçücük günahsız çocuklar soğukta çaresiz korkulu gözlerle kurtarılmayı bekliyorlar

Ağlamamak elde değil iyiki buralarda değilsiniz insanlar enkazlardan ekmek arıyorlar belki bir parça birşey buluruz diye yardım yapılmıyor hele yukarılarda hiçbirşey yok hiçbir yardım yok enkazların altında bağırışma sesleri geliyor tek başımayım burada herkes şehir merkezinde elimden bişi gelmiyor şuanda HÂLA oraya gelicez diyip duruyorlar bir yardım eli uzanmıyor ölü insanlar var.

bağrışma sesleri geldi bakayım dedim ikiz çocuklar birbirlerine sarılırken ölü bulunmuş

Ağlamamak eldemi abiii çok kötü buralar.

MÜTEAHHİTLER BUNUN CEZASINI AHİRETTE NASIL ÖDEYECEK NASIL BİR ZAMANDAYIZ YA.

1 ton demirin lafını yapan HERİFLER BUNLAR YA SÖYLENECEK SÖZ KALMADI.

Allah senden razi olsun. Senin gibileri daha çok olsaydı keske ülkede. Emeğine sağlık ❤

sağolasın <3 Allah hepinizden razı olsun.

bir kaçgün burda kalıp ihtiyacı olan insanlara yardım edicem biliyorum herkese edemem ama bir kişinin öncülük etmesi arkasının gelmesini sağlar. umarım atlatıcaz kolayca Allah daha kötüsünden kurtarsın inşaAllah

Köyler kasabalar ne durumda Enes hep şehir merkezlerinden haber alıyoruz. Ulaşılamayan köyler vardır dağlar tepelerde oralarda durum nasıl senin haberin olmustur

Köylerdeki evler tahta ve kerpiçden oluştuğu için ev diye birşey gördüğümüz söylenemez abi benim gördüğüm kadarı ile heryer toz duman harabe hele köylerde bina diye birşey kalmamış.

Bir isteğiniz varsa yapabilirim arkadaşlar. tek ricam çok dua etmeniz geldiğim an bile 2 tane deprem ile sallandık gözümüzün önünde binalar yıkılmaya devam ediyor...