melihgkc tarafından yazılan gönderiler

Az önce Bünyamin Sürmeliyi izledim diyor ki evet Ankara kar aldı ama öyle aman aman değil pazartesi alacağı daha kuvvetli daha sıkı diyor yani diyor ki 2 günden beri aldığı kara Ankaranın aman aman değil diyor İstanbul da 5 cm hasretler Ankaranın aldığı 25-30 cm i beğenmiyorlar merkez için tabi gerçekten yazık insanlar daki bu Ankara düşmanlığı çok yazııkk 😡😡

Ankara ve İç Anadolu özelinde 2 saattir modellerin bütün senaryolarını basınçlarını siklon durumlarını inceledim 4 tane senaryo boşluk yağış vermezken 20 senaryo boşluğu geçtim ciddi bir kar yağışı ve uzun soluklu yağışlar veriyor Ankara özelin de moral bozmaya hiç gerek yok 1000 rakım üstü yerler çok sağlam yağışlar alacaktır sıcaklık nem basınç durumu aşırı müsait merkez için de sürprizler olabilir BU ARA DA KONUMUM DA DİKMEN ÇALDAĞ TEPESİN DE YOĞUN KAR VAR HERKESE İYİ AKŞAMLAR ❄❄❄❄

Ankara özelin de şunu söyleyim şuan da modeller de dışlanmış durumdayız 3 gün önce 60-80 cm olan 7 şubata kadar yağış şuan da bu kadar düşmesi aşırı saçma nerdeyse yurdun tamamı yoğun kar alacak utanmasa Ankaraya hafif bile kar vermeyecek genele baktığımız da iyi bir sinoptik var ama çıktılar da bu yansımıyor onun için sıcaklığımız yeterli ise ben çokta yağış haritasına güvenmiyorum ki düşünün radar hala bozuk yağışın haritalara yansımamasının da bir sebebi bu olabilir bence 3 şubat itibariyle güzel günler yoğun karlı günler gelebilir çünkü gelmemesi için sebep yok sadece haritada yok bir Ankara da yaşayan olarak sıcaklık basınç nem takibi devam ama yağış haritalarına bakmayacağım

inşallah toprağım bakalım yarın öğle saatlerine kadar yağış gösteriyor, gündüz merkez tutmaz görsel olarak izleriz yüksekleri iyi kar alır ama

Takip edemiyorum maç var Ankara için kar durumu nedir şuan da bulunduğum yerde biraz yağıyor var mı artma durumu ya da önümüzdeki günler de yüksekler merkez iyi kar alır mı

Maşallah hocam devamı geliyor daha başlangıç. Radar kötü oldu böyle heyecanlı günlerde bozulması can sıkıyor tabi

Şunu da söyleyim MGM den bir tanıdığım ve yetkili birisi ile konuştum radar bozuk olduğu ve yağışların gelişi belli olmadığı için dedi modeller de görülen yağışlar ile gelen yağışlar farklı olabilir sürprizlere açık olalım dedi ama Ankara için sıcaklık müsait devamı da muhtemelen iyi geliyor uzun soluklu yoğun kar yağışların özledik Ankara olarak