SameT. tarafından yazılan gönderiler

Kastamonu'ya yumurtadan daha büyük tulu yağmış. Niye düzeltiyorsun uz ? yanlış birşey söylemedim .Bizim burda doluya tulu derler . Her şeyin bir kaç söyleyiş tarzı olabilir.

Örnek tıpkı .İncir e bizim köyde yemiş derlerdi. karpuza bostan derler. vs yanlış değil tercih yani. İfade özgürlüğüne kısıtlama :)

Evet. Zirvede gezinti 2 eylül . Deiğik bir açıyla Ağrı dağı zirve buzulu .

Harici İçerik twitter.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Knıght Online online olarak tek oynadığım oyun ve 14 yaşından beri ara ara bıraksamda sürekli oynadığım oyun olmuştur . Bir neslin hayatına mal olan geleceğini yok eden internet kafelerdn sabah açılmasını bekleyen uğrunda arabalar evler verilen oyun Knight Online.

2004 Yılında başladım oyuna o dönem TÜrkiyenin ilk online oyunlarından biriydi..Türkiyeye gelişi 2004 Knight Online oynayınca o kadar mutlu olurdumki dünyalar benim olurdu.

Sonraları işin içine para faktörü girince parası olan oyunda kral oldu .ezdi geçti heryerde olduğu gibi .

2004 2007 arası .çok iyidi lise dönemimdi oyunun en popüler ve çığır açan zamanıydı .. 2007 2010 iyi. 2010 dan sonra paraya endeksli oldu. parayı veren ezdi. oyunda farm yaparak oyundan para kasarakta onları yetişmen imkansızdı

Şu anda nasıl diye sorarsanız 200 bin 300 bin 400 binlik karakterler var .Bunların oyuncağı olmamak için oynamıyorum.

+ doların 18 + ları geçmesi ki oyunun dolar bazlı olması hayatta olduğu gibi oyunuda oynamana engel oluyormalesef. ne kadar çok sevsemde

Mahalle Arkadaşlarım hala çağırıyor gel gel diye ama yok dedim .

Knışht Online için şöyle bir cümle vardır. Knıght Onlıne bırakılmaz ara verilir.

Knıght Online da EN sevdiğim 2 karakter çhar VS bırakıyorum.

Sene 2007

Harici İçerik www.youtube.com
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Sene 2006

Harici İçerik www.youtube.com

pasted-from-clipboard.png

1640293016029.jpeg

Sıvas eylül ayı sıcaklık rekorunu kırdı. Eski rekor 36.6 dereceydi. Bugün gerçekleşen 37.0 dereceyle yeni rekorun sahibi oldu

Ardabanda eylül ayı sıcaklık rekorunu kırdı eEski rekor 31.3 dereceydi Bugün gercekleşen 32.1 dereceyle yeni rekorun sahibi oldu .

Karsta aynı şekil eylül ayı sıcaklık rekorunu kırdı. Eski rekor 32.6 dereceydi. Bugün 32.7 dereceyle yeni rekorun sahibi oldu. ( kars 32.7 olan rekoru 32. 8 olarak yenisine sahip oldu .

Şırnakta eylül ayı sıcaklık rekorunu kırdı. Eski rekor 37.1 dereceydi Bugün gerçekleşen 37.6 deceyle yenı rekorun sahibi oldu.

Mardinde eylül ayı sıcaklık rekorunu kırdı. Eski rekor 39.3 dereceymiş. Bugün 39.6 dereceyle yenı rekorun sahibi oldu. ((( önümüzdeki günlerde bu yeni rekoruda aşıcak gibi duruyor ))

Elazığda sıcaklık rakoru kırdı eski rekor 39.0 dı. 39.7 ile yenı rekorun sahibi oldu

Diyarbakırda eylül ayı sıcaklık rekorunu kırdı.

Gümüşhanede eylül ayı sıcaklık rekorunu kırdı. Eski rekor 37. 1 dereceydi Bugün 37.7 dereceyle yeni rekorun sahibi oldu . önümüzdeki 2 gün içine rekor üstüne tekrar yeni rekor gelebilir.

Siirtte eylül ayı sıcaklık rekorunu kırmış eski rekor 40.0 dereceymiş. Bugün 40.1 ile yeni rekorun sahibi oldu . ve yeni kırılan rekorun üstüne bir yeni rekor daha gelebilir .rekor üstüne rekor durumu. oluşabilir.

Malatyada rekor kırmış.

DİP not : Bingöl rekoru tekrar etti . bayburtta aynı şekilde rekor tekrarladı.

şu 3-4 gün öyle sivas 37 dereceleri görecek keza kayseride öyle doğuda çok sıcak normal eylüle göre çok fazla bazı yerler rekor bile deneyebilir rekor sıckalıklar gelebilir böyle çıkması normal 1*0 güne toparlar baya

17625-pasted-from-clipboard-png

Başarısız. Tam tersi gerçekleşti desek yanlış olmaz diye düşünüyorum.Marmara normaller civarı .ağıstos 1 tık sıcak haziran normallerde temmuz 1 tık serin olabilir 3 ay toplam ortalamada . batı kesimler noramllerde olarak diye düşünüyorum düz hesap.

Doğu sıcak . 3 ay totaline haziran temmuz ağustosa bakacak olursak doğu sıcak çıktı sunar.

ama Marmara kesinlikle 3 aylık toplam prtalamada kırmızı olarak gerçekleşmedi.

Karadeniz ağustos sıcak haziran noramller tarzı hatta yer yer üzeri . temmuz 1 tık serin . desek yanı totalde normal .çıkar karadeniz için 3 aylık toplamda doğru olabilir .

Ama Marmara ve doğu anadolu olmamış. yani benim görüşüm başarısız bir tahmin olmuş

marmara için yaptığı 3 aylık yaz tahmini fiyasko . haziran noramllerde temmuz 1 tık serin. ağustosta 1 tık sıcak çıkar. kırmızı olmamış. bence

akdeniz ve güneydoğu doğru olabilir. ..

Ynai totalde marmara tutmamış doğu anadolu tutmamış. kıyı ege iç ege tahmini tutmamış iç anadolunun batısı ve batı karadenizin iç kesimi içinde kırmızı vermiş orasıda tutmamış.

% 60 başarısız % 40 başarılı . Cacık :)

aynen iyi yağış vermiş yağdımı öyle yağıcak :) ne o öyle 5 10 kg

yalnız çok bunaltıcı hava samsunda çatlıcam yani dışarı çıktım en fazla 30 dk gezdim eve geldim şakır şakır .

son 4 -5 gün yağmasada seirnlesin artık bari . arkasından bi sıcak daha var gibi duruyor gerçi .

Nasıl yani?

Yağış tahmini tutmamış doğusuna az bir yağış olmuş bazı yerlere o kadar batı tarafına hiç yağmamış çisenti bazı yerler Afad uyarı yapmış mesaj atmış .sosyal medyada tahmin yapanlarda tahminlerimiz tutmadı diyor .