Cerkes55 tarafından yazılan gönderiler

2007 yılından bu yana bu işin içindeyim ben bu kadar belirsiz bir kış daha görmedim. Bütün verilerin bu kadar zıt gittiği bir senede görmedim. Herşeyi küresel ısınmaya vurmak istemiyorum sonuçta bu olaylar 100 sene öncede var olan olaylar ancak yapay zeka işin içine girdi gireli bizim saçlarda beyazladi ne güzel mgm den takip ediyorduk diyorum bazen, bu sene yordu beni daha 23 ocaktayız birşeyleri önceden görüp söylüyoruz 2 gün geçmeden gördüklerimiz yok oluyor çözemedim ben bu seneyi kusura bakmayın yine verdiğim tarihlerin arkasındayım ama her an herşey olabilir.

10 Ocak 2024 tarihinden önce Karadeniz kıyılarına Genellikle Orta Ve Doğu Karadeniz Olarak Söyleyelim Kar Beklentim Yok Ocak Son 20 Gün Sistemler ile Geçecek ve En Az 1 Ciddi kar yağışı beklentimiz var.

Herkese merhaba

Aralık son haftasından itibaren modellerde görünen devasa -20 lik soğuk çekirdek bizleri hop oturtup hop kaldırsa da ben kendi çevrem olsun bu denli bir soğuk hava beklemediğimi söylemiştim. Nitekim kendi bölgemiz için 850 hpa da -10 luk bir soğuk beklentim vardı gerçekleşti ancak batı Karadeniz bu sistemin yıldızı olur demiştim burada yanıldım iç kesimleri tatmin edici kar alsa da giresunun dogusu ile artvine kadar olan sahillerin içinde en sürprizi trabzon yaptı.yüksek kesimler için tüm doğu Karadeniz'de güzel kar yağışları oldu.yaylalarda yollar kapandı. Samsun ise maalesef rüzgarın azizligine uğradı merkez daglara bile yağmadı. Öyle yada böyle 2024 yılının en soğuk gününü geçirdik. Benim bir diğer sistem beklentim tarih olarak sapma payı ile birlikte 28 ocak 4 Şubat arasında gerçekleşme ihtimali var yine bu denli bir soğuk hava dalgası bekliyorum yine bize kazık atarmı onu hep beraber göreceğiz ancak bu kaçırdığımız soğuk gerçekten beni çok sinirlendirdi maalesef şimdi biraz bekleme zamanı

Bu tarihlere katılıyorum gfs modelinin dün gösterdiği 26 Ocak ve sonrası için öteleme olacağını hesaba katıyorum bu tarihlere denk gelme olasılığı şuan %30 güzel 👍

Sosyal medyada "Türkiye Tarihi Soğukları yaşayacak" gibi vs cümlelerin hiç bir geçerliliği Yoktur. Bu ülke 100 yıl öncede ocak ayında 14-15 dereceleri nasıl gördüyse 100 yıl sonrada görmeye devam ediyor. Evet iklim değişikliği var bunu herkesin kabullenmesi gerekiyor ancak bu kar yağmayacak anlamına gelmiyor. Kimsenin yazdığı yazıların gazına gelmeyin

Yıllardır Kendisini Ntv de Haber Saatine Yakın "Acaba Bize Kar Yağacak mı" haberini Pür dikkat Gökhan Abur dan Bekliyorduk. Yıllarca İzledik Kendisinin İzinden Gittik Çok Mütevazı Çok Sakin Çok Nazik Bir İnsandı. Kendisiyle Sürekli İstişare Yapardım Kendisinden Çok Bilgi Aldım Ve Eminim ki meteoroloji Camiası Kendisinden de çok bilgi almıştır. Gerçekten çok üzüldük Allah Rahmet eylesin güzel insan...

Günaydın Arkadaşlar

İstanbul ve Kırklareli'de yaşanan yağıştan dolayı hayatını kaybedenlere Allah'tan Rahmet Yaralanan ve Zarar Gören Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.