Odesay tarafından yazılan gönderiler

Yaptığım son tahminler ülkemizin batısı icin kış ayının bittiğinin bir göstergesi oldu bu kis ortalama son 30 yılın en kötü en kurak sacma sapan bir kışı idi önümüzdeki sene hafif el-Nino ve doğulu QBO Var Sonbahar yağışlı kis yağışlı olucak belki de unutulmaz bir kış olucak Allah cc nasip ederse kaza hastalık ölüm olmazsa ...

Merhaba arkadaşlar çarşamba günü çok enteresan şeyler olacak herkes pazar pts ye odaklandı ancak çarşamba günü geçen yılki vortekse benzer oluşum bu sefer -40 lık 500 hpa sı ile İstanbulu inletmeye geliyor gökgürültülü yoğun kar ve tipi söz konusu son yılların en ilginç iç içe geçmiş sistemler zincirini yaşayacağız o 5 cm 10 cm diyen gözleri sürmeli kulakları küpeli sırtı dövmeli tahmincileri görecem bu sistem bittikten sonra. Ha bir şey daha sistem ömrü giderek uzayacak gibi aradaki o ısınma da kalktı sistemin cumaya kadar yolu var bakalım tablo olumluya evrilmeye başladı bu sistemin ilk atağında bile son 48 saatte lehimizi 180 derece döndü ya daha ne dönüşler görecez ne dönüşler bunları gaz vermek için yazmıyorun bunu bilin lütfen arkadaşlar. Yarından itibaren cumaya kadar ne enteresan şeyler görecez hayal bile edemiyorum gerçekten

Benim umudum pek yok ,Ben 15 subat odaklandım umarım final Güzel olur Tarantula reis 🥶🥶🥶

Arkadaşlar bu gelen sustem SONRA 5 ve 7 subat İstanbul'da 20 ila 30 cm kar bekliyoruz

sonraki sistem 10 Şubat ile 16 arası bir sonrakiler 26 Şubat ve 6 mart arası son sistem 12 mart ve 18 Mart

Arkadaşlar Sert şubat istiyorsak adam gibi kış ve Yağiş aşağıdaki gibi cemberden uzak ve Güçlü olmalıdır...

bize yarayan en ideal Şubat ayı la -Ninada 3,4,5 ve 7 faz arasında en sevdiğim 3 ve 5 'ci faz ne dedim 2 hafta önce Ay sonu zayıf sistem var soguk ama kar zor Strotosfer ısınması majör olucak gibi ama yer değiştirme bunun bize yansıması 10 subat umarım bu buyük piyonga bize gelir ihtiyacımız cok ,

beklediğim 500 hpa güclü Azor ve İskandinav blokaji Balkanlar ve Doğu Avrupa merkezli 850 hpa -20 -25 cekirdek en cok etkileyecek yer Trakya ve Marmara olacaktır ...

IMG_20230122_015946.jpg

Arkadaşlar Sert şubat istiyorsak adam gibi kış ve Yağiş aşağıdaki gibi cemberden uzak ve Güçlü olmalıdır...

bize yarayan en ideal Şubat ayı la -Ninada 3,4,5 ve 7 faz arasında en sevdiğim 3 ve 5 'ci faz ne dedim 2 hafta önce at sonu zayıf sistem var soguk ama kar zor Strotosfer ısınması majör olucak gibi ama yer değiştirme bunun bize yansıması 10 subat umarım bu buyük piyonga bize gelir ihtiyacımız cok ,

beklediğim 500 hpa güclü Azor ve İskandinav blokaji Balkanlar ve Doğu Avrupa merkezli 850 hpa -20 -25 cekirdek en cok etkileyecek yer Trakya ve Marmara olacaktır ...

Bu veriler ışığında ve 27 si sonrası başlayan 3 atak str.ısınması ile beraber şubat ayı uzun aradan sonra mevsim normalleri altında kapanabilir…

Şubat ayının 11-13 gibi ciddi bir sistem öngörüm var.Bu minör ısınma ile beraber doğudan bir misafir gelecek :) :kralice:

Sefim bende aynı fikirdeyim 10 subat ile 20 Şubat arasi bir yeri fena vuracak şuan ki güncel veriler Strotosfer ısınması 2 Şubat'ta Zirve yapacak +20 sonrasında Vortex tarihi çöküşe girecek toplarlanması Mart ayını bulur

A4E8000E-5363-477C-89CA-996E7515DB2A.png

Zonal rüzgarlar ocak sonundan en az mart başına kadar istediğimiz düzeyde. Senaryoların çoğu Minör ısınmada mutabık bir kaç senaryoda Majör Ani stratosfik ısınma diyor. Şimdilik Minör ısınma daha ön planda.

bu seviye yeterli daha altı olursa soguklar rotası batı avrupa ve. Doğu Amerika Meksika oluyor ;) minor ısınmalarda 2004 yer değiştirme bölünme yok yer değiştirme var

Ay sonu ülkemiz Libya'dan gelecek yeni bir bir sicak hava dalgasının etkisine girecek rekor üstüne Rekor ...

Allah sonumuzu hayır etsin ...

Arkadaşlar! 30 yıldır böyle kış görmedim yaşamadım inanılmaz sıcak bir kış ve kurak Korkarım ki Şubat'ta tehlike altında Devletimiz bir an önce kuraklık ile ilgili hızlandırılmış önlem alınmalı , bize has yukarda yüksek var blokaj yemişiz bu kadarı da olmaz ...

HAAARP teknoloji ile Herşey mümkün...