Odesay tarafından yazılan gönderiler

Değerli Arkadaşlar !! Mjo fazı kış ayı için büyük önem taşıyor bizler icin ...

aşağıdaki gibi bir hareketleme olursa tadından yenmez ...IMG_20221230_131904.jpg

Strotosfer ısınmaları daha cok mjo fazının 3 fazından güçlü girip sırasıyla 4 ,5 ,6 ve 7 ' ci faza girdiğinde ülkemizde cok saglam yagis ve soğuk hava olasılığı %90 seviyesindedir...

Değerli arkadaşlar! yaptığın bir araştırmayı sizinle paylaşmak istiyorum, Gecen yıl Tonga yanardağının patlaması sonucunda atmosfere so2 cok az olup , h2⁰ çıkışı cok fazla olması Strotosfer de soğumaya yol açtı ve bir dizi ekvatoral bölgede ısınmaya yol açtı. Troposfer de ise ; ısınmaya neden oldu buna ilaveten La-nina dönemi ile pekişince Muson ve Hint fazının olumsuz etkisi bizi oldukca kötü bir kışa soktu ,dikkat ettiğim bir diger hususta MJO fazının merkeze çok yakın olduğu dönemlerde NAO VE AO ister pozitif isterse negatif olsun biz bunda en çok olumsuz etkilenen tarafta oluyoruz...

Kısaca 2023 kışı en yakın kış 2018 ve 2007 kışı olmuş oluyor .En kötüsü ise; kuraklığın Tüm Akdeniz havzasında etkili olması bu sürecin Mart ayına kadar süreceğini düşünüyorum, Ülkemiz de kış ayı normalin 3 ila 5 derece üstü bir kış ve normalin çok altında yağış bekliyorum ,son 100 yılın en ılık ve kurak kışında ilk 3 icine girecek ...

Not ; Strotosfer ısınması bu tahminde dahil edilmemiştir Olası sürprizler ...

Bu mjo faz hareketi ile istanbul icin kar cok zor hic bir uygun patent çıkmaz bize Diyorum ki sert kış istiyorsak acısı çıksın MJO 4 5 6 7 HIZLI ve sert güçlü girmeli arkasından Strotosfer ısınması ile bölünme değil yer değiştirme lehinize olursa dedikleri olur ,bu ihtimal %1 😅🤣☀️🐫

Odesay Şu Tahminindeki Verileri Merak Ettim Bu Kadar Kesin Konuştuğuna Göre Paylaşırsın Herhalde Verileri

Veriler değişir orta ve uzun vadede uzmanlık öngörüm diyelim ;)

Mjo fazı AO Ve NAO uyumsuzluğu kutaplardaki ani ısı artışı Strotosfer soğuması Tonga yanardağının olumsuz etkisine girmis bulunuyoruz Allah yaza ciddi su problemi ile çıkacak ülkemize şimdiden sabır versin

Arkadaşlar! Aralık ayında 3 sıcak dalga 23 Aralık ve 26 arasında olucak 100 yıl içinde bu kadar sıcak ve kurak ataklar görülmedi Tarihe gececek ...

Ocak 10 gibi mevsime göre oldukca çok sıcak hava dalgası vurabilir sakarya 25 istanbul ,21 izmir 25 Antalya 28 dereceleri bulabilir

Arkadaşlar! Eldeki son veriler Mjo faz ilişkisini ortaya koyduğumuzda sonuc ülkemiz adına yüksek etkisinde olucağını Ocak ayının ilk 15 günü gitti gibi elde sadece Şubat kalıyor

Hafta sonu sıradışı bir sıcaklık olucak Mayıs değerleri 23 dereceler yeni rekorlar kapıda Ocak ayında cok sert sıcak havalar gelecek gibi görünüyor ...

1600-1955 arası yıllarda süper volkan patlamadı ama bir kaç defa o olay yaşandı

16 ve 17 Yüzyılda patlayan Orta ölçekli volkanlar VİE 5 Ve 6 patladı so² çok yoğun olduğundan mini bir buz çağına girdiler bu zaman da ise : hiç birşey olmadı :( ama olucak gibi bekliyorum 🌋🌋🌋🌋🌋🌋

Ömrüm boyunca adam gibi üst üste Sert kış yaşamak vardı bu memlekette İstanbul'da halicin donduğu tuna nehrinden gelen buzların boğazı kapattığına tanıklık etmek nasip olur mu bu devirde %1 olasılığı bile zor Tek care super volkan so² 🤣 🌋🌋🌋🌋🌋🌋