Tahminkolik tarafından yazılan gönderiler

yav arkadaş, hâlen daha negatif nao bekleyen var, ya ben ve çoğu veya neredeyse tamamı bu işi bilen ve kurumlar bu işi bilmiyorlar, ya da negatif bekleyenler duygusallık yapıyolar. Buram buram pozitif endeks sezonu bu sene, ne gördüysek o dur. Haa, aksine degisebilir ki degisecegini zannetmiyorum, zaten kadir emre temur taaa yazın başında yapti kış tahminini, kutlamak gerekir. Sizler devam edin hayal satmaya, pozitif nao olunca genellikle bati kesimler kötü kış gecirdiginden kabullenemiyor zavallilar. Daha şaglam veriler varken gidip sacma sacma hiç kaale alinmayan verilerle karsimiza cikiyor. Bu işin çivisi çıktı artık.

Negatif ao cular bu sene kaçışınız yok, bu sene abd de normal bir kış olacak. Nirmali zaten güçlü soguklar. -16-20 gibi onlarin normali artik. Daha fazlasi ni cok yasadilar ama kuzey abd daha fazla etkileyecek, dogu abd de bu sene noemal bir kış, . Bize etkisi bu kış ozellikler marmara dogusu karadeniz ic anadolunun kuzey ve dogusu guneydogu ve dogu anadolu kar açısında şansli olabilir diyebilirim , diger bolgelere göre . Şuan ki öngürü bu, degisebilir de. 2012 zor ama niye olmasin, lakin 2017 ve 2015 arasi olur kanımca.

Mevsimlik modeller nihayetinde yavaş yavaş dediğime gelmeye başladılar; atlantikte düşük basınç, avrupa da yüksek basınç , doğu avrupa ve guneydoğu avrupada ve de kafkas-hazar havzasinda da düşük basınç anomalisini vermrye baslamislar. Yüksek basinça sırt deriz, alcak basincli olan alanlara da oluk deriz. Ne demiştik? Pozitif endeks sezonu. Ama aşırısı geçmiş olsun olur. Emre kardesimiz zaten daha onceden bu tahminde bulunmuştu, onu ayriyetten kutlarim. Ben de eylülün başında ayrintisina kadar inceledigimde daha çok pozitif nao etkili olacagi belirginlesiyor..

Bu sene ao negatif olacak , yok sibirya bu sene uyanacak gümbür gümbür kış geliyor diyenler ise belki 1 tane baba sistem olabilir. Bana göre dogu kesimlere göre bati kesimler iyi kış gecirme ihtimalini düşük görüyorum. Ne de olsa bu tahmin, hersey Allah tan hayırlı günler.

Hazırlıklar yapılıyor,yani arkadaşlar bakıyorlar

Ama @EmreTEMUR arkadaşımız değerlendirme de bulundu

Şimdilik buna bakabilirsiniz

2020 KIŞ TAHMİNİ

Evet o tahmin bence ulkemiz adına gayet iyi tahmin, emre arkadasimiz objektiftir, ne gördüyse o. Ama o zaman ki tahminler ile şuan ki tahminler degismis olabilir. Bana göre degismedi de millet baslamis bu sene negatif nao olacak diye. Eylülden beri pozitif nao var. Bu bir hazirlik bana göre.

Görün, görün işte. Nasıl bir ülkedeyiz bir bakın şu manzaraya. Depremin ne zaman saatlik tahmini yapılmıs ? Herkes kendine müslüman olmus resmen. Utanın yahu utanın.

Kandilli uyumuyorsunuz umarım, kış tahmini yapmayı biliyorsunuz, şimdi insanlari depreme karsi tedbir aldirinda asıl mesleğiniz belli olsun.

Kadir emre, belkide bu sezon kışın pozitif nao etkisinde gecebilir. Kurak günler yasanabilir, daha cok ic kesimlerde sisli puslu havalar olur. Karadeniz sahilinde ozellikle orta ve dogusunda pozitif endeksli kışlarda iyi sistemler aldigini hatirliyorum. Yanilmiyorsam 2016 ve 2017 kışları, sen buna benzer kış bekliyormusun, yoksa daha farkli bir rota mi bekliyorsun.

küresel ısınmayı yavaşlatmanin yolları var elbette.

En büyük çare ormanlarımızı temiz tutmaliyiz ormanlari yesillikleri yok etmemeliyiz.

Kuzey avrupa ve bati avrupanin nüfus ort yaşı bize göre yüksek. Betonlaşma fazla yok, yeşillik fazla var. Bizim ülkede ise nüfus ort yaşı bizde çok düşük, bu sayede geleceğe yatirim için betonlaşma kentlesme , araba üretimi sanayi tesis kurulumu, bunlar küresel ısınmanin kökleri diyebilirim.

En basit detayi size anlatiyim. 850 hpa da ülkemizi 20-24 derece leri ziyareti bizleri fazla şaşırtmiyor yaz aylarinda fakat, bati ve kuzeybati avrupada 850hpa da 20-24 derece lik sicakliklar avrupalari tediegin ediyoe ve şaşırtiyor. Çok alışık degiller, nedenini az önce yazdım. Nüfusun artış hızı, nüfusun ort yaşı küresel ısınmanın etkenlerinden başında geliyor kanımca.

Yeşilligi yok etmeyelim , yeşillik bize lazim.