Sistemci5534 tarafından yazılan gönderiler

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Marmara ereğlisi daha kıyıda olduğu için biraz sıcaktı ama yeniçiftlik çorlu gibi biraz iç tarafta kalıyor şuan 4-5 derece arasında.

Aynen o taraflarda edirne tarafına 1 defa geldim hayatım boyunca onda da bir defa geldim. o zamanda mevsimlerden yazdı ama kışın karasallığı açısından silivri taraflarında sahili ile yukarı taraflar arasında oldukça fark var ki oradan da anlaşılıyor. hem yükselti hem karasallık etkisi oldukça fazla.

Karabükspor-Fenerbahçe maçı fenerin deplasmanda 1-0 üstünlüğü ile sona erdi Fener deplasman fobisini bir nebze de olsa atlatmış oldu ....

Sene 84-85 olabilir.Koy odasında arkadaşlar la yine oturuyoruz.Yemek için herkes evlerine dağıldı.Kimi peynir kimi turşu evlerinde ne varsa alıp.odaya getirecekti.
    Eve vardım yaptığımız videolar dan da bellidir,giris yokuş aşağı.Tuvalet ise adettir,elden uzaktaydı.S u an olsa acaba?derdim.Bir ışık tepemden çokta yavaş bir şekilde geçti.Gunesin elips şekli desek anlaşılır.
    Çok geniş bir alanı kaplıyordu,benim şaşkın bakışlarım arasında süzülerek aşağı köyün bahçelerine doğru uzaklaştı.Nasil oldu bilmem ama o devasa ışık huzmesi birden kayboldu.Ucak yada balon değil gecenin köründe .Şimdi olsa cep falan kayıt alma zamanım olurdu.

Kedidir kedi dayı :dedektif: bizim orada garip ses gelen veya böyle ışıltılarda söylenen sözdür: Neydi o yaaa!! kedidir kedi :) :lol:

@FOREVERSYSTEM Bence kimse Görevini bırakmasın, daha bu kadronun ilerleyeceği uzun bir zaman dilimi var. Aktif olup, olmamanıza karışamam Orası Adminlerimizin Bileceği İşlerdir. Ben sadece bu forumun bir üyesi olarak düşencemi belirttim. :rolleyes:

Evet analizci haklısın. Erken avlu atmamak lazım kolay kazanılmadı bu mücadele bu forum kolay şartlarda kurulmadı ;)

Forumda görevi olan arkadaşlar görev düşmeler ile alakalı bazı talepleri olsa da arkadaşlar kim olursa olsun görevimi yapamıyorum aktif değilim gibi durumlar görevinizin düşmesi için bir sebep değildir. Kaldı ki çok beklentimiz de yok bu aylarda ayda yılda yapacağınız bir paylaşıma bile kafi gelebiiBunun dışında sitede olmak istemeyenler zaten ilerleyen zamanlarda kendilerini belli edeceklerdir. Hatta belli de ediyorlar aslında. Bunun dışında hiç bir sebep bizce verilen görevlerin alınması için sıkıntı oluşturmaz. :konu kapandı:

son-dakika-erdogan-halit-akcatepe-nin-9443806_6495_300.jpg
    Yeşilçamdan bir yıldız daha kaydı. Ünlü oyuncu güdük necmi lakaplı Halit AKÇATEPE bugün solunum yetmezliğinden dolayı hayatını kaybetti. ALLAHTAN rahmet diliyoruz... unutmayacağız seni Halit abi..

Baştan sona okudum güzel yazmışsın, yalnız bizim orada bu olaya "Karabasan" derler. Yani mana olarak aynı kelime farkı olan bir olay dayı onun mantığı da hiç sanıldığı gibi değil aslında,
    şöyle ki; "Karabasan" denilen olay genelde günlük hayatın iş aş ve ağır yemeklerinin ardından yemekten hemen sonra genelde yatıldığında ve sırtüstü ve kol veya herhangi bir vücudun kan basıncını kıracak yerinin üstüne yatılmasından kaynaklanan bir psikolojik durumdur. aslında fizyolojiktir fakat insanlar bunu peri veya şeytan işi sansa da bu genelde o ortamın da etkisi ile karanlık ve ürkütücü olmasından kaynaklı psikolojik yorgunluğun ve akıldaki sıkıntıların korkuların bir nevi uykudaki yukarıdaki kan basıncında zayıflaması ile dışa vurumu olayıdır. Bu benim başıma da geldi bir kaç kez evde yattığımda hiç unutmam bir sabah vakti ezan okuyordu dışarda ve ben ezana saygımdan kalkmaya çalıştıkça sanki birisi beni yatağa geri itiyordu. Anne anne !!! diye bağırmama rağmen sesim hiç çıkmıyordu. Sanki birisi boğuyor gibi oluyordu ve kıpırdama yeteneğim ortadan kaybolmuştu. Ben de de bir kaç kez bu olay olduktan sonra dayı senin dediğin gibi o saatten sonra internetten araştırmalarım sonucu o gün bu gün sırt üstü yatmamaya çalışırım ve peygamber efedimiz (S.A.V) Sünneti olan yatış pozisyonu olan sağ elin çene alında sağa doğru yatarım ve bu tip konularla da çok şükür karşılaşmadım o gün bu gün.... :D