Eser14 tarafından yazılan gönderiler

İşin can sıkıcı kısmı da belki de çocuk diyebileceğimiz yaşta insanlar bile bu data açıklarından faydalanarak insanların bilgilerini sızdırabiliyor. Siber güvenlik buna nasıl önlem alamıyor, mümkün değil mi anlamış değilim.

Hydra Market

Hydra Market, Türkiye e-Devlet Kapısı web sitesi için 61 milyon vatandaşın şifre bilgilerini ele geçirdiğini iddia ederek satışa çıkardı. Verinin satışa çıktıktan sadece 11 saat sonra satıldığını belirtti. Net bilgi yok.

Birkaç ay önce halk sağlığı yönetim sistemi'nden (HSYS) 101 milyon kişinin bilgileri (tc vesaire) bilgileri sızdırılmıştı yaklaşık 32 gb'lık. Hatta paylaşılan forumda hala duruyor bu. Eğer bu bilgi de gerçekse artık internette ufacık bir gizlimiz kalmışsa o da artık kalmadı demektir.

Çerez olarak avrupa kupası alan bir takım, ama bir yandan da çok kötü gidiyorlar ligde. İyi mi oldu kötü mü oldu bilemedim. Ama her türlü kazanmak lazım.

Şimdi burda sitenin adını vermem doğru mudur bilemediğim için yazmayacağım.İnsanların yorumlarına dayalı yazılardan oluşan, 500 binden fazla kullanıcı ve okuyucusu olan bir "sözlük" sitesine 3 gündür erişim türkiye üzerinden kapatıldı.Sitenin kapatılma sebebi henüz açıklanmadı fakat büyük ihtimalle deprem günlerinde girilen hükümet karşıtı , eleştiri içeren başlıklar ve depremle alakalı girilen asparagas olduğu düşünülen haberler dolayısıyla konuldu bu yasak.

Bu afette 12 dalda 93 spor insanımızı kaybetmişiz :(

Dün haberlerde gördüm. Kıbrıstan gelen 35 kişiden oluşan bir voleybol kafilesinden 12 kişi ölmüş.Voleybolcular daha ortaokul çocuğuymuş. Allah rahmet eylesin.

Yazıklar olsun twitter'a erişim kısıtlaması getirildi 1 saat öncesine kadar bende de sıkıntı yoktu fakat şu an var. İnsanların sürekli adres paylaşıp birbirine yardım ettiği en büyük sosyal medya platformuna kısıtlama getirmek hangi akla hizmettir, kim yaptırıyor bu yasakları anlamıyorum.

Vpn kullanmamız gerekecek.

Arkadaşlar hatay'da arama kurtarma çalışmaları başlatılamıyormuş. Köprüler viyadükler hastaneler ve otobanda hasarlar varmış doğru mu bu hatayli bir arkadaşımız burdaysa eğer cevap yazabilirmi ? Allah hepinizin yardımcısı olsun çok sıkıntılı bir durum çok

Hatayspor'lu oyuncu Christian Atsu enkaz altındaymış. Kaynak Twitter üzerinden birkaç hesap, o yüzden kesin doğruluk yok fakat böyle bir haberin yalan olabileceğini düşünmüyorum şahsen.