Akdeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Resmi Gönderi

Dikkat

Ayın 11 i ilk saatlerden itibaren ülkemiz batıdan başlayarak çok yoğun,şiddetli yağışlarla karşı karşıya kalacak megakent istanbulda ve diğer illerde lokal dolu yagısı gorulebilir.

overview_20220609_12_075.jpg?

• Modellere güzel şeyler yansıdıktan sonra yağış takibi yapmak son derece keyifli. Heleki bu mevsim için.Kıyılarda dahil akdeniz bölgesinin tamamı pazartesi gününden itibaren şiddetli yaz sağanaklarının etkisine girecek gibi. Üstelikte bu mevsimde genel olarak gördüğümüz sadece gündüzün belli bir kısmında görülen konvektif değil geceye sarkan yağışlarda söz konusu. Umarım değişiklik olmaz.Heyecanla bekliyoruz.

• Resmi Gönderi

14 Haziran Salı Günü Beklenen Yerel Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmelere göre 14 Haziran Salı günü yurdun iç kesimlerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların İç Anadolu'nun güneyi ve doğusu (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Sivas ve Yozgat), Antalya'nın iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısı ve kuzeyinde (Erzurum, Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve fırtına, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

• Resmi Gönderi

Yurdun İç kesimlerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat!

Beklenen Hadise

Beklendiği Yer

Yarın (Salı) öğleden sonra Isparta, Konya, Niğde ve Kayseri çevreleri ile Ankara’nın kuzey ve batısı, Çankırı’nın kuzeybatısı, Eskişehir’in doğusu, Afyonkarahisar’ın Doğusu, Antalya’nın doğusunun iç kesimleri, Adana’nın kuzeyi ve Nevşehir’in güneyinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

21.06.2022 12:00-21.06.2022 23:00

• Resmi Gönderi

Yurdun Güney Kesimlerinde Kuvvetli Yağışa Dikkat!

Beklenen Hadise

Beklendiği Yer

Yarın (Cuma) öğleden sonra ve akşam saatlerinde Konya’nın güneyi, Karaman, Niğde, Isparta, Antalya’nın doğusunun iç kesimleri, Adana’nın kuzey kesimleri, Mersin’in iç kesimleri, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ın güneydoğusunda beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

24.06.2022 14:00-24.06.2022 22:00

• Resmi Gönderi

Hatay'da Kuvvetli Yağış Bekleniyor!!

Beklenen Hadise

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Hatay'da yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına, hortum, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

24.06.2022 22:00-25.06.2022 12:00

• Hatay İcin insallah bu sefer tutar, gecen mgm 5 gun yagmur gosterdi hic yagmadi sadece dag taraflarina yagdi ...

• Resmi Gönderi

Hatay İcin insallah bu sefer tutar, gecen mgm 5 gun yagmur gosterdi hic yagmadi sadece dag taraflarina yagdi ...

İnşallah..

Kazasız belasız yağsın abim

• Resmi Gönderi

Modellere güzel şeyler yansıdıktan sonra yağış takibi yapmak son derece keyifli. Heleki bu mevsim için.Kıyılarda dahil akdeniz bölgesinin tamamı pazartesi gününden itibaren şiddetli yaz sağanaklarının etkisine girecek gibi. Üstelikte bu mevsimde genel olarak gördüğümüz sadece gündüzün belli bir kısmında görülen konvektif değil geceye sarkan yağışlarda söz konusu. Umarım değişiklik olmaz.Heyecanla bekliyoruz.

Kıbrıs yıkılıyor derler medyada Oğuzhan..

Güzel yağışlar olsun inşallah.

• Kıbrıs yıkılıyor derler medyada Oğuzhan..

Güzel yağışlar olsun inşallah.

aynen abi uyumadım zaten bu gece ayaktayım hala çok güzel şeyler kaydettim. Ben bu mevsimde bu derece aksiyonlu bir hava hatırlamıyorum efsane ötesiydi. Tam 2 saat boyunca nerdeyse her saniye şimşek çaktı abartısız söylüyorum. Hemde ne yıldırımlar gündüz gibi oluyordu hava. Ama yıldırımlar düştü sağa sola elektrikler gitti 4 saattir elektirk yok. Sabah güzel şeyler atacam nasipse.

• Resmi Gönderi

aynen abi uyumadım zaten bu gece ayaktayım hala çok güzel şeyler kaydettim. Ben bu mevsimde bu derece aksiyonlu bir hava hatırlamıyorum efsane ötesiydi. Tam 2 saat boyunca nerdeyse her saniye şimşek çaktı abartısız söylüyorum. Hemde ne yıldırımlar gündüz gibi oluyordu hava. Ama yıldırımlar düştü sağa sola elektrikler gitti 4 saattir elektirk yok. Sabah güzel şeyler atacam nasipse.

Masaallah,aksiyona doyduk desene şuna . Gözün aydın olsun.

Sana yazdım uyudum,sende çabuk cevap yazmışsın :)

Video atma, fotoğraf ekleme imkanın var, bekleriz görselleri mümkün olursa.

• Resmi Gönderi

Gece-gündüz kareleri masaallah :alkıs::)

Eline sağlık Oguzhan

Ben biraz el attım Kusura bakma, küçük görselleri aynı olduğundan çıkardım.

3.goruntu gerçekten de süper bence :olumlu: