Akdeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Maalesef Hatay'da depreme yakalandim ben çok kötüydü şu an şehirden çıktık.

• Resmi Gönderi

Maalesef Hatay'da depreme yakalandim ben çok kötüydü şu an şehirden çıktık.

Geçmiş olsun hepinize, hepimize..Yine can kaybı ve yaralilarimiz var ,Allah yardım etsin..

• Resmi Gönderi

Deprem den simdiye kadar hatay dayim

Cadir da yatiyorum canim Antakyam birakip gitmem

Kolay değil memleketini geride bırakmak , şartlar neyi getiriyorsa onu yapın abim..

Allah hepinizin yardımcısı olsun, bugünler de geçer Allah'ın izniyle🤲

• Resmi Gönderi

Deprem den simdiye kadar hatay dayim

Cadir da yatiyorum canim Antakyam birakip gitmem

Ben de Arsuz tarafındayım. Neredeyse her gün giderim Antakya'ya. Bırakılmıyor canım şehir. Ne hale gelmiş canım Antakya'm...

• Resmi Gönderi

Doğu Akdeniz'de Beklenen Yağışlara Dikkat!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz'de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Osmaniye çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimleri ve Kahramanmaraş'ın güneybatısında (Andırın) kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı

06.03.2023 09.00-06.03.2023 23.59

• Sahutt sagolasin uyarin icin evet hatay dayim buyukdalyan koyundeyim

Cadirlari sıkı bagladik bide kenarlarina su gelmessin diye toprak kum karisimi koyduk

• Resmi Gönderi

Sahutt sagolasin uyarin icin evet hatay dayim buyukdalyan koyundeyim

Cadirlari siki bagladik bide kenarlarina su gelmessin diye toprak kum karisimi koyduk

İyi yaptın. Çadırlar zaten su geçirmiyor bildiğim kadarıyla. Kenarlarını dışarı doğru katlayıp kum toprak torbası mantıklı yapmışsınız abim. Yağışın büyük çoğunluğu kıyıda olacaktır zaten. Ama merkez kesiminde de ara ara şiddetlenenilir. Dikkatli olup önlem alalım biz

• Resmi Gönderi

Deprem Bölgesinde Kuvvetli Rüzgar ve Fırtınaya Dikkat!

Başlama-Bitiş Zamanı

06.03.2023 03:00 - 06.03.2023 18:00

Genel Durum

Rüzgarın; Bu gece saatlerinden sonra Hatay, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Adana’nın güney ve doğusu, Kahramanmaraş, Malatya ve Elazığ çevrelerinde zamanla bölgenin diğer illerinde yarın (Pazartesi) akşam saatlerine kadar güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli, zaman zaman fırtına (40-70 km/saat), Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli ve Rüzgar ve Fırtınanın sebep olacağı olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

• Resmi Gönderi

Normalde hayatta gitmem. Senelerdir. Merkeze yağacak. Evimin önünde kar görecem derim. Canım memleketim üzmez çoğu sene. Neredeyse her sene 1 kez havada da olsa kar görürüz. Bu sene arkadaşlarla konuştuk. Biri FidelB . Yarın Yayladağ'a gidelim dedik. Nereden bilebilirdik ki sezonun en soğuk günlerini evsiz geçireceğimizi....

• Resmi Gönderi

Ayrıca dikkatimi çeken farklı bir nokta. Deprem günü sistemden sonraki gündü artık. Hatay merkezin soğuk rekoru - 7 derece civarı. Depremden sonraki günlerde - 5.5 dereceyi gördüm telefonumu açtığım zaman. Kahramanmaraş Elbistan - 25 dereceye kadar düştü. Kış kendini birkaç günlüğüne gösterdi. Bu sefer kar kış olmasın derken.