Akdeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Resmi Gönderi

ANLIK DURUM (26 Ocak - 14.52)

5,7
    CB.svg
    Çok Bulutlu

Beklenenden 2.5 3 derece daha soğuk gidiyoruz. Akşama doğru soğuk girişi var. Yağış bitimine yakın yağış karla karışık yağmura çevirebilir sıcaklık yeterince düşerse

• sahut amanosta kırkhan hassa yaylalarında çok güzel kar var ❤‍🔥 videoları izledim gözün aydın

• Resmi Gönderi

sahut amanosta kırkhan hassa yaylalarında çok güzel kar var ❤‍🔥 videoları izledim gözün aydın

Gördüm abim bekliyordum zaten gayet güzel oldu. Ayın 29 unda da güzel bir kar yağışı alacak 300 400 rakım ve üstü

• Gördüm abim bekliyordum zaten gayet güzel oldu. Ayın 29 unda da güzel bir kar yağışı alacak 300 400 rakım ve üstü

Kar için en güzel koşul pazartesi gecesi salı sabahı gibi duruyor.

• Resmi Gönderi

Kar için en güzel koşul pazartesi gecesi salı sabahı gibi duruyor.

Aynen öyle. Senin konumun neresi abim?

Antakya merke için kar ihtimali neredeyse yok . Dediğin gibi 400 rakım için ihtimaller şu an için iyi görünüyor. Bakalım vade yaklaştıkça bozmadan gelir umarım

• Resmi Gönderi

mky1088 son verilere göre 250 300 metre üstü örtü alır. Hatay merkezde ise sulu kar ve karla karışık yagmur . Ara ara saf kara çevirebilir yağış Pazartesi günü için. Takibe devam edelim modellere de yansır yavaştan

• Resmi Gönderi

mky1088 son verilere göre 250 300 metre üstü örtü alır. Hatay merkezde ise sulu kar ve karla karışık yagmur . Ara ara saf kara çevirebilir yağış Pazartesi günü için. Takibe devam edelim modellere de yansır yavaştan

GFS ye yansıdı 👀

• Resmi Gönderi

Beklentim aynen devam ediyor. Yağış pazartesi akşam ve gece saatlerine sarkabilir.👍

• Bu sıcaklık sınırı ile anca gece ve sabaha karşı kar verir. Ardından tekrardan yağmur kaçınılmaz gibi duruyor. 300 400 rakımın işi zor. Antakya nın işi de her zamanki gibi allaha emanet

• Resmi Gönderi

Bu sıcaklık sınırı ile anca gece ve sabaha karşı kar verir. Ardından tekrardan yağmur kaçınılmaz gibi duruyor. 300 400 rakımın işi zor. Antakya nın işi de her zamanki gibi allaha emanet

Hocam beklentim örtülü bir kar değil zaten merkeze. Görsel bir geçiş ve karla karisik yağmur. Rakım konusunda son gün konuşmak daha mantıklı ama 400 rakım üstünde havada kardan fazlasını bekliyorum açıkçası.

• Resmi Gönderi

Çözmesi çok zor bir sistem. Daha önce de bu tarz sınırda olduğumuz sistemler oldu. Fakat bu sistem için yorum yapmak çok zor ve yaklaştıkça daha da zorlaştı. Fakat genel bir yorum yapmam gerekirse Hatay merkezde karla karışık yağmur 400 rakım üstünde kar 900 metre üstünde ise ciddi birikimli kar görebilmemiz mümkün. Şunu da söyleyelim . Modellerin göremediği sistemleri gördük Hatay'da geçen senelerde. İyi kötü sürprizlere açık bir sistem