Üyelerin Şahsi Tahminleri

• Ben bir tahminci değilim ama eski bir İstanbul ve Marmara sorumlusu olarak tahmin yapsaydım 12-15 Ocak'ta İstanbul için 60+ rakım üstü örtülü kar 60- rakım aşağısı içinde havada kar (aynı şartlar Marmara içinde geçerli ) fakat Trakya'da Tekirdağ hariç yağış sıkıntısı olabilir derdim .

Trakya'da yağış sıkıntı olabilir adlı yazımı görmezden gelin tahminim bu şekilde

• 10 Aralık'ta yaptığım tahmin hala güncel birkaç gün gecikme olabilir

Ayrıca Ocak son hafta uzun soluklu bir sistem gözüküyor ilk verilerde yakında gelir takipteyim.

27 Aralık'ta yaptığım tahminimde hedefe doğru ilerliyoruz

Şimdi sıra büyük sistemde Ocak ayının son günlerine hazır olunn belkide Şubat'ın İlk günleri

• Resmi Gönderi

CuneytEmin burada da bulunsun, Kaynar gider orada

İyi geceler sana ve herkese

Eline sağlık..

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi geceler diliyorum ilk defa kendi çapımda bir tahmin yürütüp sizlerle paylaşmak istiyorum önümüzdeki sistemle alakalı daha bu işlerde çok amatörüm hatalarım çok olacaktır şimdiden affola

Öncelikle sistemimiz marmara ve batı karadeniz tarafından giriş yapıyor bu sebeple ülkenin genelini etkileyecek gibi görünüyor.İstanbuldan başlamak gerekirse cephe yağışı ile soğuk 3 saatlik bir zaman diliminde çakışıyor ama sistemin geri kalanında istanbul deklerle görsel şölen yaşatır diye tahmin ediyorum avrupa kıyılarında bir örtü beklentim yok ama anadolu yakasının özellikle kuzey kıyılarında cıvık kalitesiz bir örtü oluşabilir onun dışında silivri beylikdüzü gibi yerlerde 5 ila 10 cm arasında örtü bekliyorum Karadeniz kıyıları genel olarak hepsi örtü alıcak Samsun ve Trabzon diğer kıyılara nazaran daha az alıcak özellikle Samsunun doğu ilçeleri İç anadoluda kara doyacak cm tahmini yapamam fakat herkesi tatmin edecek kadar hatta kayseri konya civarlarında hayatı olumsuz etkileyecek yoğunlukta kar bekliyorum.Onun dışında başkentte batı ilçeleri tatmin edici örtü bekliyorum batı ilçelerinde yağış sıkıntısı baş göstermesi muhtemeldir Güneydoğu anadolunun iç ve yüksek kesimlerinde 30 cm üstünde kar bekliyorum akdenizde oluşan kütlelerin desteğiyle beraber bu cm artabilir. Trakyanın gözü yaşlı yine yağışla cephe çakışmıyor gibi gözüküyor.Arkadaşlar benden bu kadar kendi çapımda cesaret edip bi tahmin yaptım yanlışlarım çoktür o yüzden çok dikkate almayın daha öğrenecek çok bilgi var.Herkese iyi geceler

• Resmi Gönderi

1280px-Turkey_Istanbul_location_map.jpg

18-19 Ocak sistemi içi tahminim bu şekilde biraz acemice oldu fakat biraz uğraştırdı
    (Bazı ilçelerde hata olabilir fakat 3 aşağı 5 yukarı bu şekilde bekliyorum)

Ömer :alkıs: eline sağlık..

• 27 Aralık'ta tahminini yaptığım sistemi yaşamaya başladık şimdi hedefi büyütmek lazım gene geçtiğimiz günlerde bir gece güncellemesinde sistemin şubatın ilk günlerine kadar ulaşacağını hatta 12 gün kadar süreceğini söylemiştim son veriler bunu doğruluyor hatta Şubat ayının 12 kadar sistemlerin devam edeceği yönünde tahminim var.ovY1RI.jpg

• 27 Aralık'ta tahminini yaptığım sistemi yaşamaya başladık şimdi hedefi büyütmek lazım gene geçtiğimiz günlerde bir gece güncellemesinde sistemin şubatın ilk günlerine kadar ulaşacağını hatta 12 gün kadar süreceğini söylemiştim son veriler bunu doğruluyor hatta Şubat ayının 12 kadar sistemlerin devam edeceği yönünde tahminim var.ovY1RI.jpg

Hatta Martın başına kadar devam ediyor

• 27 Aralık'ta yaptığım tahminimde hedefe doğru ilerliyoruz

Şimdi sıra büyük sistemde Ocak ayının son günlerine hazır olunn belkide Şubat'ın İlk günleri

Şubat ayının ilk günlerinde sistem beklediğimi söylemiştim ama büyükmü olur küçükmü olur şuan belli değil arkasından bir sistem daha gözüküyor 6-8 ŞubatoqjVin.png

• Şubat başı sistemi ege için kabusa dönebilir 995 nedir kardeşimoqbW2n.png

• Şubat başı sistemi ege için kabusa dönebilir 995 nedir kardeşimoqbW2n.png

Vadeye 1 hafta var kısa süre kaldı fazla değişime maruz kalmaz bu sistem ege sistemi olacak diye düşünüyorum

...

• Resmi Gönderi

Hocam burada da bulunsun,elinize sağlık..Denk düşsün inşaallah.

Epeydir tahmin bağlamında çok fazla birşey yazmadım ancak malum durağan bir süreç artı sınav hazırlığım var. Neyse bu yüzden yazmadım çok fazla ancak ayın 20 sinden sonra özellikle şubatın son haftasında gfs her ne kadar tam olarak göremese de ciddi bir hatta birkaç sistem söz konusu. Geçen burada üstat da ifade etti zaten sağlam bir sistem geleceğini her ne kadar modeller bir öyle bir böyle gösterse de çok önemli değil birkaç gün öncesinde cılız ataklar verirken şu andaki değişimi herhalde fark ediyorsunuzdur. Modeller çok da umrumda değil açıkçası başka bakılacak çok veri var eskisi gibi sadece ao nao çok fazla önem arzetmiyor benim açımdan. Ancak burada dikkatimi çeken bir hususu da belirteyim 24 ocaktaki mezosiklonun oluştuğu kısmem efsane sistem öncesi ao nao verilerini uzun uzadiya incelediğimde karşıma çıkan sonuç şu oldu. Şubat son hafta martın ilk haftasına da sarkma ihtimali olan sistemimizin gidişatı da aynen 24 ocak sistemi gibi naonun poziden nötre doğru dümen kırmasıyla bizlere polar koridorun açılacağı İskandinavın azora destek vermesiyle (hatta sibirya da ara ara göz kırpmakta) sağlam bir sistem ve blokaja doğru evrilecek bir sürecin yansımalarını modeller bizlere ufak ufak sunmaya başladı. Semih ve Burak arkadaşlar ne düşünür bilmiyorum ama hiçbir şey olmasa da birşeyler olduğu kesin. Meşhur repliği hatırlamışsınızdır. Felsefe tarihine geçecek efsane bir replikti o aklıma geldi yazayım istedim. Bu felsefi cümleyi şöyle açıklıyorum hava tahmini açısından: Yani modellerde şu anda hiçbir şey yokmuş gibi gözükse de yakında birşeyler olacağı kesin. Bence modellere çok da takılmayın bırakın kafalarına göre takılsınlar nasıl olsa hepsinin ipi yakında çekilecek az kaldı.

• Ay sonu sıcaklıklar normalin üstünde görünüyor bu durum Martin 10 una kadar sürebilir Mart 10-20 arası İskandinav blokaji olabilir

:kralice::karyagisli::kar: 2022 EFSANESİ :kar::karyagisli::kralice: