Ecmwf-Gfs -Model Paylaşımı Yorumlama

• kar haritasını yine iyi çıkartıcak ama akşamki kafada devam ediyor

• Arkadaşlar öncelikle herkese iyi geceler diliyorum ilk defa kendi çapımda bir tahmin yürütüp sizlerle paylaşmak istiyorum önümüzdeki sistemle alakalı daha bu işlerde çok amatörüm hatalarım çok olacaktır şimdiden affola

Öncelikle sistemimiz marmara ve batı karadeniz tarafından giriş yapıyor bu sebeple ülkenin genelini etkileyecek gibi görünüyor.İstanbuldan başlamak gerekirse cephe yağışı ile soğuk 3 saatlik bir zaman diliminde çakışıyor ama sistemin geri kalanında istanbul deklerle görsel şölen yaşatır diye tahmin ediyorum avrupa kıyılarında bir örtü beklentim yok ama anadolu yakasının özellikle kuzey kıyılarında cıvık kalitesiz bir örtü oluşabilir onun dışında silivri beylikdüzü gibi yerlerde 5 ila 10 cm arasında örtü bekliyorum Karadeniz kıyıları genel olarak hepsi örtü alıcak Samsun ve Trabzon diğer kıyılara nazaran daha az alıcak özellikle Samsunun doğu ilçeleri İç anadoluda kara doyacak cm tahmini yapamam fakat herkesi tatmin edecek kadar hatta kayseri konya civarlarında hayatı olumsuz etkileyecek yoğunlukta kar bekliyorum.Onun dışında başkentte batı ilçeleri tatmin edici örtü bekliyorum batı ilçelerinde yağış sıkıntısı baş göstermesi muhtemeldir Güneydoğu anadolunun iç ve yüksek kesimlerinde 30 cm üstünde kar bekliyorum akdenizde oluşan kütlelerin desteğiyle beraber bu cm artabilir. Trakyanın gözü yaşlı yine yağışla cephe çakışmıyor gibi gözüküyor.Arkadaşlar benden bu kadar kendi çapımda cesaret edip bi tahmin yaptım yanlışlarım çoktür o yüzden çok dikkate almayın daha öğrenecek çok bilgi var.Herkese iyi geceler

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen CuneytEmin ().

• devaminda soğuklar tam giriş yapacak. Azor da yukardan destek indirecek . yağışlar da güzel. Kötü güncelleme değil aslında

• ECE1-168.GIF?17-0gfseu-0-168.png?18

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.