Üyelerin Şahsi Tahminleri

• Kasımda 3 sitem beklentim var bunlar şiddetini artırarak gelecek 7 ve14 Kasım.

Tahminim Kasımın son haftasında gelecek sistemin Kasım efsanesi olmaya aday olacağı

SSY3Si.png

Yaklaşık 33 gün önce yaptığım sistem tahminlerimde 3/3 yaptım Kasım son haftası sistemi maalesef can kayıplarıyla karşılaştık efsane derkende bunu kasdetmemiştim :-( ama rekor hava olayları gerçekleşti.

Şimdi sıra Aralık 10 tarihleri yada civarındaki sistemde aralığın son haftası bir sistem daha belirlemiştim ama Semih bey duyurmuş geç kaldım yanlız o sistemin son hafta değilde 21 gibi gelme ihtimali büyük .

• Yaklaşık 33 gün önce yaptığım sistem tahminlerimde 3/3 yaptım Kasım son haftası sistemi maalesef can kayıplarıyla karşılaştık efsane derkende bunu kasdetmemiştim :-( ama rekor hava olayları gerçekleşti.

Şimdi sıra Aralık 10 tarihleri yada civarındaki sistemde aralığın son haftası bir sistem daha belirlemiştim ama Semih bey duyurmuş geç kaldım yanlız o sistemin son hafta değilde 21 gibi gelme ihtimali büyük .

Sıkıntı yok son hafta da olsa olur 21 de olsa fark etmez yeterki yağsın 😁

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• THE_AZOR iyi ki deprem falan olmadı gök taşı düşmedi. Yoksa hepsini katardın içine ben bildim diye ula😅 lodos fırtınası demişmiydin sen? Dediysen de ben orayı atlamışım demek🙄

Ben efsane dedim kar demedim ve bu meteorolojik bir olay hep hatırlanacak bir tarih oldu ve tahminim tuttu.

• Tahmin değil sallamadır bu. Kar yağsa da efsane olurdu hortum çıksada.

Geçmişe bakın emeğime saygı duyun verilerle yaptım tahminlerimi şuan salayan sizsiniz

• Resmi Gönderi

3- Verisiz (Bazı Konularda), özensiz, kandırma amaçlı, dikkat çekme amaçlı prim amaçlı yazılar silinecek ve yaptırımları üyelere uygulanacaktır.

Bu konu Bazı konulara değildir ; Tahmincilerin konularına karışmadan devam ...

THE_AZOR yazmış emek vermiş tebrik etmek gerekli !!

havalarinsesi.com/forum/thread/1273/

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Aralık ortasında y.b hakimiyeti gözüküyor oda yetmezmiş gibi Hint okyanusunda ısı farklılığı var Aralık ayının 18 gibi Ural yükseğimi dağılacağını umuyorum ancak önceki senelerde ki gibi oraya yerleşme ihtimali benide korkutmuyor değil k3u5YQ.jpg

• 7.8 faz gözüküyor zaten Aralık ayı bizim enlemlerde y.b hakimiyeti klasiktir

Sadece MJO ile sonuç çıkartmak doğru değil. Madden-Julian salınımı (MJO) atmosferin sadece %5'ini oluşturur. ENSO'nun durumuna göre etkileri değişir.. Ayrıca jet akımları, Kuzeydeki ısı dalgaları iş yapmıyorsa 7-8.Faz Aralık ayında Negatif Endekseler işaret eder. La nina koşullarında faz 7 Mjo , Dikey rossby dalgası yayılımına ve Negatif NAO ya işaret eder.

Kuvvetli negatif NAO , Grönland-İzlanda üzerinde alçak basınç hakimiyeti yaratabilir.

Hafif negatif NAO ise Azor yb nin Bergen-Stockholm üzerinde yükselmesine işaret eder.

Benim kararsız kaldığım nokta da bu kısım işte. Telebağlantılar netleşene kadar sistemi tahmin edemeyiz (15-30 aralık). Matematiksel olarak (bizim coğarafyamızda) imkansız..

• Aralık 5 ila 9 arası tahmini kar derinliği umut verici ama inanın bu ayda kar tahmini yapmak çok zor adamı rezilde eder vezirdek3LumY.jpg