Üyelerin Şahsi Tahminleri

• Resmi Gönderi

Tahminkolik :olumlu:

bu sezon pozitif endeks( çok aşırı olmayan ve nötr yakın seyir eden) olursa özellikle kuzey hattimiz (marmaranın doğusu, karadeniz özellikle sahil ve iç yuksekleri, iç anadolunun kuzey ve dogusu, doğu anadolunun kuzey ve dogusu) kar açısından şanslı olabilir. Bunun benzerini 2016 ve 2017 kışlarında gördük. bir kötü haber ise pozitif endeks aşırı ise lanet bir kış gecirme ihtinalimiz var ama bu ihtimali düşük goruyorum. Ben ortalama 2 sert sistem bekliyorum. Ekimin sonu kar örtüsünün yönü örtü miktarlarini merak ediyorum. Kasımda sağlam kış tahmini yapilabilir.

Ekleme olarakta bu kışın herzamanki gibi(en erken 2012 tarihi hariç) normaller uzerinde bitirebiliriz. Ama bu degildir ki sistem almayacagiz. Yine en yakin tarihlerde 2016 ve 2017 kışlarinda godzilla lar almistik ama kış normaller üstü bitmisti. Aslında bu kötü durum ama yapacak bisey yok. Küresel isinmanin etkileri halendaha devam ediyor.

• Resmi Gönderi

Burada da bulunsun Tahminkolik

• Mevsimlik modeller nihayetinde yavaş yavaş dediğime gelmeye başladılar; atlantikte düşük basınç, avrupa da yüksek basınç , doğu avrupa ve guneydoğu avrupada ve de kafkas-hazar havzasinda da düşük basınç anomalisini vermrye baslamislar. Yüksek basinça sırt deriz, alcak basincli olan alanlara da oluk deriz. Ne demiştik? Pozitif endeks sezonu. Ama aşırısı geçmiş olsun olur. Emre kardesimiz zaten daha onceden bu tahminde bulunmuştu, onu ayriyetten kutlarim. Ben de eylülün başında ayrintisina kadar inceledigimde daha çok pozitif nao etkili olacagi belirginlesiyor..

Bu sene ao negatif olacak , yok sibirya bu sene uyanacak gümbür gümbür kış geliyor diyenler ise belki 1 tane baba sistem olabilir. Bana göre dogu kesimlere göre bati kesimler iyi kış gecirme ihtimalini düşük görüyorum. Ne de olsa bu tahmin, hersey Allah tan hayırlı günler.

• Gfs 9 Ekim'de Amerika'nın iç kesimleri için hatırı sayılır kar yağışı vermiş. Amerika Eylül ayında başladı kar yağışlarına Ekim ayında da devam ediyor. Forum da konuşulmuştu bazı kaynaklar bu sene için Amerika ve Kanada için tarihi soğuklar ve kar yağışı olacak diye Amerika şimdiden başladı bu sene bizim adımıza çok kötü geçecek gibi ve Grönland blokajı da hala devam ediyor. Sibirya kar örtüsü de bu sene fazla gibi sanki.

...

• Gfs 9 Ekim'de Amerika'nın iç kesimleri için hatırı sayılır kar yağışı vermiş. Amerika Eylül ayında başladı kar yağışlarına Ekim ayında da devam ediyor. Forum da konuşulmuştu bazı kaynaklar bu sene için Amerika ve Kanada için tarihi soğuklar ve kar yağışı olacak diye Amerika şimdiden başladı bu sene bizim adımıza çok kötü geçecek gibi ve Grönland blokajı da hala devam ediyor. Sibirya kar örtüsü de bu sene fazla gibi sanki.

of ya kar yine yok busene de ya neden böle oluyor ya benim yüzüm hiçbi kış gülmicekmi ya offf:-(:'(

• of ya kar yine yok busene de ya neden böle oluyor ya benim yüzüm hiçbi kış gülmicekmi ya offf:-(:'(

ula en azından sizde tutuyo bizde tutsada 3 saat sonra eriyo

...

• 21-22 Ekim gibi sistem şuanda da gözüküyor Hatta sıcaklıklar baya bir düşüyor Gfs Ankara diyagramında kar vermiş. İstanbulda da etkili soğuma olacak

mutlu edebildimmi

...

• Negatif ao cular bu sene kaçışınız yok, bu sene abd de normal bir kış olacak. Nirmali zaten güçlü soguklar. -16-20 gibi onlarin normali artik. Daha fazlasi ni cok yasadilar ama kuzey abd daha fazla etkileyecek, dogu abd de bu sene noemal bir kış, . Bize etkisi bu kış ozellikler marmara dogusu karadeniz ic anadolunun kuzey ve dogusu guneydogu ve dogu anadolu kar açısında şansli olabilir diyebilirim , diger bolgelere göre . Şuan ki öngürü bu, degisebilir de. 2012 zor ama niye olmasin, lakin 2017 ve 2015 arasi olur kanımca.

• Resmi Gönderi

Bu sene erken konuşmak istemiyorum

fakat ülke olarak soğuk ve kar bakımından İyi günler geçirir

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

yani ne demek istedin sinan abim burda:düşünceli:

Umutsuz olmayın diyorum

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"